macte
23.10.07,19:02
Zdravím poraďáci,

začíname s s.r.o. a tak by som sa chcela poradiť s vami o takých veciach, ktoré sú pre niekoho možno samozrejmosťou ale ja v tom zatial veľmi nemám prehľad.
Ak je s.r.o. ktorá má len dvoch konateľov a žiadnych zamestnancov. Konatelia vykonávajú celú činnosť. Ak si zoberú mobilné teléfóny na firmu a budú si účtovať celé náklady - celú mesačnú faktúru. Može mu nejaká kontrola napadnúť to, že ten mobil nepoužíva len pre potreby firmy alebo je to len ich vec kam telefonujú? Napr. firemné telefonáty budú 1000 Sk a súkromné 2000,- Sk.
Rozalka
23.10.07,17:05
Zdravím poraďáci,

začíname s s.r.o. a tak by som sa chcela poradiť s vami o takých veciach, ktoré sú pre niekoho možno samozrejmosťou ale ja v tom zatial veľmi nemám prehľad.
Ak je s.r.o. ktorá má len dvoch konateľov a žiadnych zamestnancov. Konatelia vykonávajú celú činnosť. Ak si zoberú mobilné teléfóny na firmu a budú si účtovať celé náklady - celú mesačnú faktúru. Može mu nejaká kontrola napadnúť to, že ten mobil nepoužíva len pre potreby firmy alebo je to len ich vec kam telefonujú? Napr. firemné telefonáty budú 1000 Sk a súkromné 2000,- Sk.
Ak chceš dať celú faktúru do nákladov, musia dokázať, že všetko súviselo s činnosťou firmy.
macte
23.10.07,17:10
A to si majú dávať robiť výpis hovorov za každý mesiac? to je blbosť.
Stefan2005
23.10.07,17:47
Dokázať to môžu napríklad aj tým, že preukážu, že majú aj vlastný mobilný telefón (t.j. fa na paušál na vlastné meno, blokmi na dobíjanie kreditu)...
macte
23.10.07,18:17
Dobrá rada nad zlato. Ď.
liba2
23.10.07,18:57
A to si majú dávať robiť výpis hovorov za každý mesiac? to je blbosť.
... nie, to je niekedy nevyhnutnosť.