dareckova
27.02.05,17:24
Preplatok, ktorý mi bol vrátený zo sociálnej poisťovne som zaúčtovala v peňažnom denníku do príjmov ovplyvňujúcich základ dane, medzi ostatné príjmy. Je to dobre?
PNku som zapísala do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
sway
27.02.05,17:39
Preplatok, ktorý mi bol vrátený zo sociálnej poisťovne som zaúčtovala v peňažnom denníku do príjmov ovplyvňujúcich základ dane, medzi ostatné príjmy. Je to dobre?
PNku som zapísala do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
O PN-ke nemusíš účtovať - je to dávka.Ak myslíš príjem koruniek čo Ti prišli zo SP. Vrátenie preplatku si dala dobre.:o
Manual
27.02.05,18:01
Preplatok, ktorý mi bol vrátený zo sociálnej poisťovne som zaúčtovala v peňažnom denníku do príjmov ovplyvňujúcich základ dane, medzi ostatné príjmy. Je to dobre?
PNku som zapísala do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.Ja účtujem vrátené preplatoky či už zo SP, ZP, DU vždy ako výdaj mínusom v tom členení, ako som ich platil. Pretože, keď bolo poistné uhradené napr. ako odvod do fondov za SZČO ako VOD, tak vrátený preplatok by mal byť ako príjem do fondov. Prečo ostatný príjem ? Veď viem o aký ide. To môj názor.
Pekný večer želám...
sway
27.02.05,19:01
Ja účtujem vrátené preplatoky či už zo SP, ZP, DU vždy ako výdaj mínusom v tom členení, ako som ich platil. Pretože, keď bolo poistné uhradené napr. ako odvod do fondov za SZČO ako VOD, tak vrátený preplatok by mal byť ako príjem do fondov. Prečo ostatný príjem ? Veď viem o aký ide. To môj názor.
Pekný večer želám...
neviem aký máš SW, či Ti banka vezme výdavok mínusom... niektoré SW to nepovolia....:p
Manual
27.02.05,19:10
neviem aký máš SW, či Ti banka vezme výdavok mínusom... niektoré SW to nepovolia....:pRobím v Alfe, ale myslím že každý sw to vezme, predtým som mal Agendu zo TPSoft B.B. a nikdy nebol problém.
Pekný večer želám...
babenko1
27.02.05,19:11
sway... aj alfa aj omega to robí :-))) tiež to tak účtujem...
ata111
28.02.05,14:42
Ja by som trvala na mínusovaní jednoznačne aj z toho dôvodu, aby si si nevytvárala zbytočný obrat na strane príjmov. Môže sa stať, že budeš na rozhraní 78 tis. a budeš v diléme, či platiť odvody do poisťovní, či nie. Ja používam mínusy aj na všetky dobropisy a vždy do kolónky, ktorej sa to týka. Je to prehľadnejšie a presnejšie. Mala som viac softw. a nebol problém.
Katarina
28.02.05,17:36
Ja to dávam tiež do kolonky platby do fondov s minusovým znamienkom.
sway
28.02.05,17:41
súhlasím, súhlasím s vami všetkými ..............- je to OK.