hromdotoho
23.10.07,21:41
Dobrý deň. Som nezamestnaný, vedený na úrade práce, poberám dávku v hmotnej núdzi. Od septembra vykonávam prácu na dohodu o prac. činnosti, aby som si prilepšil k 1740 Sk, ktoré za mesiac dostanem a môj príjem za tento mesiac bol presne 800 Sk. Teraz mi prišlo rozhodnutie z úradu práce, soc. vecí a rodiny o znížení dávky o 600 Sk(75% z príjmu), na sumu 1140 Sk, z dôvodu "prepočtu dávky v hmot. núdzi na základe predloženia dokladu o výške príjmu mesiac 09/2007". Chcem sa opýtať, či je toto rozhodnutie správne, a ak áno aký zmysel majú dohody o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru. Ďakujem.
Monika Kováčová
23.10.07,19:46
toto ti urobili? HROM DO TOHO! Tomu nechápem...

Hoď sem paragrafy z rozhodnutia... nech vieme prečo:
hromdotoho
23.10.07,20:25
Posielam úplné a presné znenie odôvodnenia:

"Prepočet dávky v hmotnej núdzi Vám bol urobený na základe predloženia dokladu o výške príjmu mesiac 09/2007.
V zmysle zákona NR SR č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je suma dávky v hmotnej núdzi 1.680.-Sk, príspevok na zdravotnú starostlivosť vo výške 60.-Sk..
V zmysle § 5 odstavec 4 písmeno a, zákona NR SR č. 599/2003 Z.z., za príjem na účely tohto zákona sa nepovažuje 25% príjmu zo závislej činnosti. Do príjmu sa Vám započítava mzda manžela vo výške 600.-Sk.
Preto bolo potrebné rozhodnúť tak, ako je to uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia"
Monika Kováčová
23.10.07,20:29
Pozriem na to.... ale až zajtra :)
Jozef Mihál
23.10.07,21:32
Nuž je to tak, zákon nepustí.
andrea123
24.10.07,07:22
Nuž je to tak, zákon nepustí.


Pripadá mi to ako obyčajná fráza....prepáčte...zákon nepustí, neznalosť neospravedlnuje....výroky ludí by mali mat logiku,...a tvrdenie, že v zákonoch nehľadajte logiku iba opravedlňuje neschopnosť niekoho vniesť tam tú logiku...ked niečo potrebujeme z občanov dostať a logicky to nemáme zdôvodnené, tak jednoducho povieme, že v zákonoch nehľadajte logiku...je to jednoduché napísať...to nie je útok na Vás...to ma len pri vašom príspevku napadlo...mimotemy