katarina.j
23.10.07,23:05
Naša milá Tatrabanka, za ktorou idú všetci úspešní, je tak chudobná asi, že si od 30.10.2007 zdvihla skoro všetky poplatky, vrátane všetkych typov bežných účtov
My verní- ti milá tatrabanka z celého srdca "ďakujeme"
katarina.j
23.10.07,21:08
Tak ma napadlo, že teda keď dvihnuť poplatky tak prosím, ale slušné by bolo len pre novootvorené účty a nie zvyšovať to aj tým, čo tam majú účty dlhé roky, pekný darček na Vianoce v predstihu.
Jozef Mihál
23.10.07,21:19
Ak už ste v Tatra banke, tak z Tatra banky odíďte.

Ak chcete využiť nejaké bankové služby, tak Tatra banku obíďte.

http://mihal.blog.sme.sk/c/116413/Najlepsia-banka-suhrn-clankov.html
g-vision.sk
24.10.07,02:47
Tak ma napadlo, že teda keď dvihnuť poplatky tak prosím, ale slušné by bolo len pre novootvorené účty a nie zvyšovať to aj tým, čo tam majú účty dlhé roky, pekný darček na Vianoce v predstihu.
S tym plne suhlasim. V TB som od 1993 a premyslim si, ci nahodou nezmenim. U nas banky zarabaju na poplatkoch velkeee peniaze. Hold, maly trh, tak musia nejako zarabat (hoci poskytuju vela hypo a este bohvieakych uverov)....
FTS
katarina.j
24.10.07,08:54
Ak už ste v Tatra banke, tak z Tatra banky odíďte.

Ak chcete využiť nejaké bankové služby, tak Tatra banku obíďte.

http://mihal.blog.sme.sk/c/116413/Najlepsia-banka-suhrn-clankov.html
Inak Jožko, keď už tebe robili problem s hypotékou, tak som šokovaná, predsa len , čo sa týka finančníctva, tak už niečo v tomto odvetví znamenáš, si dosť známa osoba ako odborník, tak už neviem kto je pre nich doveryhodnejší...
katarina.j
24.10.07,08:56
Jaaaj, a Jožko- včera som si na teba spomenula, keď som videla v tv tvoju "obľubenkyňu"- tetu Vierku,chichi
katkaj
24.10.07,08:58
Inak Jožko, keď už tebe robili problem s hypotékou, tak som šokovaná, predsa len , čo sa týka finančníctva, tak už niečo v tomto odvetví znamenáš, si dosť známa osoba ako odborník, tak už neviem kto je pre nich doveryhodnejší...

Myslím že tej banke je uplne jedno či tam berie hypotéku minister alebo "obyčajný robotník" Majú určité pravidlá a vedia znepríjemniť život všetkým. Tiež by som mohla napísať celé knihy o problémoch a komplikáciách pri vybavovaní úverov a hypoték. Veľakrát je to mimo mojej logiky:mee:
Katy a R
24.10.07,09:04
A ja ť..a som si zriadila účet začiatkom tohto mesiaca! :mad: :mad:
A to som doteraz klientkou inde! Som bola nútená otvoriť si podnikateľ. účet - tak som si povedala, že tých 109.- Sk je najvýhodnejších (pre mojich pár položiek):D :D :D
no čo už! :confused:
katkaj
24.10.07,09:06
A ja ť..a som si zriadila účet začiatkom tohto mesiaca! :mad: :mad:
A to som doteraz klientkou inde! Som bola nútená otvoriť si podnikateľ. účet - tak som si povedala, že tých 109.- Sk je najvýhodnejších (pre mojich pár položiek):D :D :D
no čo už! :confused:

Ja by som povedala že v každej banke sa nájde kopec dobrého aj zlého. Nemám pocit že by na slovensku existovala nejaká univerzálne najlepšia banka.
Igy
24.10.07,14:21
Stale mate moznost vybrat si inu banku. Je skoda ze nas trh je takto zvrateny a banky si na seba nevedia zarobit inak len tahanim poplatkov z obcanov. Bol som klientom TB od roku 1996. Vsetky prijmy, operacie a pod som realizoval u nich. Zial pri ziadani o hypouver mi v podstate ukazali prst (ten prostredny). Tu urokovu sadzbu co ponukali som dostal v troch dalsich bankach ale este nizsiu. Do tyzdna som u nich zrusil ucet a som rad ze teraz idem s odstupom za nimi s inou bankou. Co mi pripomina ze asi budem najlepsi :)
misomiso
24.10.07,14:39
Ja by som povedala že v každej banke sa nájde kopec dobrého aj zlého. Nemám pocit že by na slovensku existovala nejaká univerzálne najlepšia banka.
Ja si tiez myslim. Vsade clovek zazije nejake drobne buzeracie a mozno aj neochotu, vsade je (az prilis) viditelna snaha zarobit. Ale ako tak sledijem reakcie na internete (ale aj v poslednej dobe od znamych) vacsina ludi sa zhodne v tom, ze existuje jedna konkretna, ktoa je jednoznacne najhorsia.
Jozef Mihál
24.10.07,16:20
Jaaaj, a Jožko- včera som si na teba spomenula, keď som videla v tv tvoju "obľubenkyňu"- tetu Vierku,chichi
Tak to pardon, o pani ministerke som jakživ zlé slovo nepovedal. To že kritizujem jej zákony netreba brať osobne.
katarina.j
24.10.07,17:50
Tak to pardon, o pani ministerke som jakživ zlé slovo nepovedal. To že kritizujem jej zákony netreba brať osobne.
Chichi, a ja som nepovedala, že je to ministerka, chichi- ja som iba povedala-"teta Vierka", hmmmmmmmmmm
sizk
05.02.08,07:46
RB obľubuje nárazové akcie, najprv medový motúz a potom bič. Ved napr. kto si ešte pamätá ELIOT, a zrazu poplatky najvyššie. Ale ani v inej banke to nie je ružové. A teť bábo raď.
Bastian
05.02.08,07:58
Tak to pardon, o pani ministerke som jakživ zlé slovo nepovedal. To že kritizujem jej zákony netreba brať osobne.
Na ňu sa ani nedá povedať zlé slovo. Bohužiaľ... keď chce niekto o nej hovoriť, musí použiť viac slov...
:D
bepo
05.02.08,08:11
Zistiť konkrétny poplatok za mesiac podľa konkrétnych položiek je super jednoduchá vec ktorá zaberie max 5 min tak sa netreba vzrušovať nejakými zvyšovaniami poplatkov, ja mám chuť tak raz za tri mesiace zmeniť banku ale ako chytím kalkulačku do ruky a porovnám to s inými bankami tak ma to prejde
anka_p
05.02.08,08:54
Tak ma napadlo, že teda keď dvihnuť poplatky tak prosím, ale slušné by bolo len pre novootvorené účty a nie zvyšovať to aj tým, čo tam majú účty dlhé roky, pekný darček na Vianoce v predstihu.

musím na toto reagovať, aj keď je táto téma už dosť neaktuálna. AK by mala banka zvyšovať poplatky len pre novootvorené účty, tak potom by to isté malo platiť aj napr. pri mobilných operátoroch, pri popl. za káblovú televíziu, za plyn, za el. energiu, za byt. Však keď som starý klient, tak nech zvyšujú poplatky len novým, to by sa nám starým klientom teda žilo. ;)
kobolcs
06.02.08,17:36
nuz neaktualna tema, ale je vidiet ze TB to trosku prehnal. Zislo by sa vymena regionalneho manazera pre SK. Lebo ked takto ide dalej TB asi pride o celkom slusne percento klientov

Zmenit treba
- pristup ku klientom
- rokovat s klientom - rokovanie u mna znamena dohodnut sa na potrebnych zmenach napr. v standardnych zmluv. podmienkach, pevny cennik sluzieb pocas trvania zmluvy, % p.a. fix/var. k ECB/LI/BRI/EU-BOR+pevna nemenna marza
- dodrzat terminy dane klientom, nie vyhovorky ze sa o tom este nerozhodlo (ked nieco je slubene do 24h, tak ma nezaujima ci je sobota, sviatok, alebo pan Podpis na dovolenke). Inac pokuty a dost vysoke - napr. uhrada vyloh na zabezpecene nahradneho (a docasneho riesenia) napr. kratkodoby uver od nebankovej spolocnosti.

Samozrejme aj ostatne banky maju co dohanat, ale u TB uz to nevidí le
n ten kto nechce vidiet a zopar vyvolenych ku ktorym sa spravaju priblizne tak ako je vyssie uvedene.

(Pozn. :
Moje skusenosi : HU +2% p.a. oproti konkurecnych ponuk, nemoznost zrusit/znizit kontokorent na os.ucte, nie je mozne vydat kreditnu kartu pre maleho podnikatela(chcel som limit 30 000 Sk), pri predcasnom splateni spotr. uveru neznizenie urokov , tie stale navysovanie cennika sluzieb, pri rovnakej kvalite a mnozine sluzieb.
Este stale mam podn. ucet v TB, ale ak sa nezmenia tak uz nie dlho.)
xBORISx
06.02.08,21:27
Treba zlepsit aj slovensky jazyk ;)
VladoaKatka
07.02.08,04:08
Zistiť konkrétny poplatok za mesiac podľa konkrétnych položiek je super jednoduchá vec ktorá zaberie max 5 min tak sa netreba vzrušovať nejakými zvyšovaniami poplatkov, ja mám chuť tak raz za tri mesiace zmeniť banku ale ako chytím kalkulačku do ruky a porovnám to s inými bankami tak ma to prejde
Máš pravdu.

Ja účtujem aj pohyby na účte v slovenskej sporitelni, a nevidím rozdiel v poplatkoch. Síce za vedenie účtu majú 60,- Sk, ale za každý jeden pohyb sú zvlášť poplatky od 3,- až do 40,- Sk /vyššie ešte nemali, ale netvrdím, že nemajú/.Každá zmena trvalého príkazu je spoplatnená, TB to má v balíku.

Dokonca som už mala výber kartou z účtu na pošte a poplatok bol šokujúci = 150,- za výber 2000,- Sk, ale sa nejednalo o kartu poštovej banky.

Asi je to jedno ktorú banku máš, hlavne je, aby aj služby aj personal banky
Ti vyhovoval, ak nie samozrejme treba skúšať šťastie inde.
Leni31
07.02.08,12:12
Vcera som si chcela otvorit podnikatelsky ucet v Tatra Banke mi povedali nech chvilku pockam cca 30 min potom som odisla do Slovenskej Sporitelne tam zasa chceli aby som si najprv overila Zl alebo priniesla potvrdenie ze ZL je aktivny. Tak som isla na Zivnst. urad tam mali uz po pracovnej dobe tak ma este napadlo ist do VUB a tam som necakala ani sekundu otvorili mi ucet 10 prevodom al. trv. prikazov zdarma a este vela inych sluzieb v baliku vsetko za 100 SK Tomu hovorim Servis ochota rychlost na jednicku
matulo
09.05.08,17:39
Klienti Tatrasrandy by jej mali ukazat, ze so sebou nenechaju mavat. Hlavne ked su tu ine moznosti ako dostat vyssie urocenie, resp ucet zdarma ... Ked by zacali klienti hromadne odchadzat, tak zrazu by sa tatrasranda o klientov zacala zaujmat ....

mato
alla66
11.10.09,18:12
Ak už ste v Tatra banke, tak z Tatra banky odíďte.

Ak chcete využiť nejaké bankové služby, tak Tatra banku obíďte.

http://mihal.blog.sme.sk/c/116413/Najlepsia-banka-suhrn-clankov.html

Zmenilo sa niečo v Tatrabanke? okrem poplatkov:(...Pán Mihál, vaša výzva platí aj pre rok 2009? V TB som spokojná.....Kamarátka ma mesiace prehovára na mBank...neviem, kde je väčšia istota:confused:
sbs
11.10.09,18:39
D večer.

Problém T banka ? Pozri prosím Slov.sporiteľňa. V 03/09 ma upozornili, že
v rámci mojej ochrany a pod. všetky platby nad 1.000€ treba realizovať cestou sms. Šípil som nekalosť, napriek tomu mi bolo povedané, že toto je zdarma. Zrealizoval som.Poplatky zaplatil. Bolo to tak..do 09.09. Vtedy sa zmenil ceník. A tak za dva účty a cca 2xsms/mesiac treba zaplatiť 1+2€/mesačne. Super drahé sms? Samozréjme, zistil som to až z výpisu z účtu. Za účty som platil 140+60=210,-Sk. Zvýšenie +90,-Sk. Nie je to sila ?
Koľko % ?
A čo ďalej ?
alla66
11.10.09,18:46
D večer.

Problém T banka ? Pozri prosím Slov.sporiteľňa. V 03/09 ma upozornili, že
v rámci mojej ochrany a pod. všetky platby nad 1.000€ treba realizovať cestou sms. Šípil som nekalosť, napriek tomu mi bolo povedané, že toto je zdarma. Zrealizoval som.Poplatky zaplatil. Bolo to tak..do 09.09. Vtedy sa zmenil ceník. A tak za dva účty a cca 2xsms/mesiac treba zaplatiť 1+2€/mesačne. Super drahé sms? Samozréjme, zistil som to až z výpisu z účtu. Za účty som platil 140+60=210,-Sk. Zvýšenie +90,-Sk. Nie je to sila ?
Koľko % ?
A čo ďalej ?
zrušiť účet a ísť do ??? banky.
PS: mala som SLSP, VÚB, momentálne som spokojná v TB..ktorá banka je naj?:confused:
padro
11.10.09,18:57
u mna niekolkorocna maximalna spokojnost s TB
kofy
13.10.09,17:36
v TB som raz poziadal o uver, ktory mi zamietli (a s tym prijmom som sa ani velmi divit nemohol)... jedine ma stavalo to, ze najprv sa spravali ako, keby to schvalenie bola iba formalita a ze ten uver mi urcite daju ... problem je, ked si chcete od TB poziciat, tam robia problemy setkym... a to, ze je drahsia? no a?! sak ma vymakany IB, Dialog, prevod z TB na TB je v realnom case a oproti inym bankam maju vela veci na urovni oproti inym bankam... ked je vam draho, chodte inam, to je jednoducha logika trhu... dobre a kvalitne veci nemaju povinnost byt lacne... tiez je pravda, ze som velmi maly klient a vo vela smeroch s nimi skusenost nemam a na pobocky chodim len zriedka, a to vlozit/vybrat... kazdopadne, pre mna je TB banka c. 1 na SVK
alla66
13.10.09,19:42
Kto má skúsenosti? Je lepšia Tatrabanka, alebo mBank?
Brčo
13.10.09,19:56
Kto má skúsenosti? Je lepšia Tatrabanka, alebo mBank?
Tak to by aj mňa zaujímalo.Mám účet aj tam aj tam...
doktor01
13.10.09,20:34
Ja osobne preferujem Tatrabanku. Kvalita je kvalita. Mám skúsenosť s VUB a mBank a môžem povedať už nikdy viac. Ich prístup k zákazníkom je doslova otrasný. A to ich dennodenné vyvolávanie či nechcem svoje peniaze investovať do fondov je už obmedzujúce.
Xanti
21.10.09,20:19
Vraj chodia klientom z TB veľmi milé listy domov,
o tom, že bude len jeden typ účtu od 1.11.2009

Celkom pekný článok ... http://financie.etrend.sk/banky/tatra-banka-bude-chciet-za-ucet-5-eur.html ...

Ja som spokojná s mbank. Na moje potreby mi stačí. :D
Bionda
22.10.09,05:39
Ja zas neviem, ale našej rodine stále nejaké peniaze ponúkajú- bezúčelové úvery už schválené, bez žiadosti dokonca aj povolili prečerpanie mužovi aj mne ...... mne práveže dokonca aj volajú či nechcem ďaľšiu debetnú kartu visa..... ja som zas už niekedy nepríjemná, že mi niečo ponúkajú i keď som neprejavila záujem.
.... Takže môj záver je , že až na "prispinkaných " pracovníkov na niektorých pobočkách, som spokojný klient.

P.S zažila som krach IRB- našťastie peniaze vyplatili, OTP hrôza! , VUB, Ľudová banka, Istrobanka ( síce už tiež dnes ČSOB), ČSOB- to všetko máme ako rodina absolvované, nakoniec sme skončili tak, že máme účty len v TB
zubro85
22.10.09,10:06
Vraj chodia klientom z TB veľmi milé listy domov,
o tom, že bude len jeden typ účtu od 1.11.2009

Celkom pekný článok ... http://financie.etrend.sk/banky/tatra-banka-bude-chciet-za-ucet-5-eur.html ...



a neplati toto len pre osobne ucty??
Xanti
22.10.09,10:09
a neplati toto len pre osobne ucty??
No ked som kuk na ich stránku tak aj pre podnikateľov majú taký balíček. Ale uvidíme až po 1.11.2009

Osobné účty.... http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/baliky/tatrapersonal.html

Firemné účty... http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/baliky/tatrabusiness.html
janaGT
02.11.09,11:16
dneska som kuk na účet a mám tam 1 účet navyše niečo že sporiaci systém ... to je čo zač?