TBMB
24.10.07,06:24
Dobré ráno, prosím o radu. S pracovníkom na kratš. PP, chceme ukončiť PP výpoveďou podla ZP §60 dohoda o skončení PP. Dohodli sme sa , že to ukončíme 01.11.2007. Musí plynúť niaka výpovedná doba, alebo nič. Nie je to ukončenie v zlom ako to vždy býva. Obe strany sme sa dohodli. Len chcem poradiť aby sme niečo nedomrvili. Je to úväzok na 35%, asi si musí vyčerpať dovolenku. Ďakujem.
mysimis
24.10.07,04:56
Pri dohode o ukončední PP neplynie nijaká výpovedná lehota. Obe trany sa dohodli na určitom dátume, súhlasili s tým, takže PP bude ukončený k uvedenému dátumu.
ekopo
24.10.07,04:56
Pracovný pomer konční dohodnutým dňom. Upozorňujem, že ak ukončíte 1.11., tak tento deň je ešte pracovný. Ak mu zostala D , tak najvhodnejšie je preplatiť ju.
Ivča
29.01.08,09:36
V prípade, že zamestnance pri výpovedi nedodrží výpovednú lehotu, je povinný uhradiť sumu rovnajúcu sa jeho jednomesačnému priemernému zárobku. Má to v pracovnej zmluve. Ako sa pri tom postupuje. Vypočíta sa to z funkčného platu zamestnanca, zníži sa to o odvody a daň a túto vypočítanú sumu musí uhradiť zamestnanec a to vkladom na náš účet? Sme rozpočtová organizácia, aké tam bude účtovanie. Pôjde to do mzdových prostriedkov alebo na prevádzku? Vie mi niekto v tomto poradiť?
Chobot
29.01.08,09:44
V prípade, že zamestnance pri výpovedi nedodrží výpovednú lehotu, je povinný uhradiť sumu rovnajúcu sa jeho jednomesačnému priemernému zárobku. Má to v pracovnej zmluve. Ako sa pri tom postupuje. Vypočíta sa to z funkčného platu zamestnanca, zníži sa to o odvody a daň a túto vypočítanú sumu musí uhradiť zamestnanec a to vkladom na náš účet? Sme rozpočtová organizácia, aké tam bude účtovanie. Pôjde to do mzdových prostriedkov alebo na prevádzku? Vie mi niekto v tomto poradiť?

Kuk sem:

http://www.porada.sk/t70077-nahrada-za-nezotrvanie-zamestnanca-v-praci-pocas-vypovednej-doby.html
Ivča
29.01.08,11:31
Tam som už kukla a už to viem aj naspamäť ale nie je mi z toho jasné aké sú to prostriedky a účtovanie.
Chobot
29.01.08,11:38
Tam som už kukla a už to viem aj naspamäť ale nie je mi z toho jasné aké sú to prostriedky a účtovanie.

Predpokladám, že to budú "Iné príjmy" alebo nejaká kategória "Prijaté pokuty" alebo...

ale nemyslím, že by to boli mzdové prostriedky alebo prevádzkové prostriedky.
Ivča
29.01.08,12:29
Veľmi pekne ďakujem