IvetaH
24.10.07,06:26
Dobré ráno, prosím o radu, čo je lepšie. Stalo sa toto:
sro štvrťročný plátca DPH
problém č.1 - v 2.Q boli v DP k DPH 2x daň na výstupe - to mi je jasné, že treba dať dodatočné DP, zvýšim nadmerný odpočet. Je z toho pokuta?
problém č. 2 najväčší
v 3. Q som mala zaúčtované doklady na vstupe s dátumom dodania aj z 2. Q, ale nič sa nedeje veď môžu byť v DP aj v tomto Q. Lenže som si dala prečíslovať doklady, aby som to mala pekne poporiadku ako sa patrí. Pri záväzkoch to nevadí, tam mám dátum DPH, tak aj keď sa prečísluje, nevadí. Ale pokladňa a ID pri platbe kartou sa mi rozhodili podľa dátumov a rozbilo mi to celú DPH za 2.Q.
Nechce sa mi to mazať a znovu nahadzovať, otázka je, či bude rozumné podať dodatočné za 2.Q. aj na vstupe, alebo to predsa len znovu opraviť.
Poradí mi niekto. V každom prípade budem zvyšovať nadmerný odpočet.
evina
24.10.07,08:28
Dobré ráno, prosím o radu, čo je lepšie. Stalo sa toto:
sro štvrťročný plátca DPH
problém č.1 - v 2.Q boli v DP k DPH 2x daň na výstupe - to mi je jasné, že treba dať dodatočné DP, zvýšim nadmerný odpočet. Je z toho pokuta?
problém č. 2 najväčší
v 3. Q som mala zaúčtované doklady na vstupe s dátumom dodania aj z 2. Q, ale nič sa nedeje veď môžu byť v DP aj v tomto Q. Lenže som si dala prečíslovať doklady, aby som to mala pekne poporiadku ako sa patrí. Pri záväzkoch to nevadí, tam mám dátum DPH, tak aj keď sa prečísluje, nevadí. Ale pokladňa a ID pri platbe kartou sa mi rozhodili podľa dátumov a rozbilo mi to celú DPH za 2.Q.
Nechce sa mi to mazať a znovu nahadzovať, otázka je, či bude rozumné podať dodatočné za 2.Q. aj na vstupe, alebo to predsa len znovu opraviť.
Poradí mi niekto. V každom prípade budem zvyšovať nadmerný odpočet.

ad 1. nemá byť z čoho pokuta, len uvedenú sumu musíš považovať za preplatok dane a vyžiadať si jej vrátenie späť v zmysle § 63 zákona 511/1992. Nejde o zvýšenie NO, ten je taký aký ste uviedli v pôvodnom DP a táto časť je preplatok na dani ako som písala.

ad 2. Postupuj tak, čo Ti dá menej námahy a problémov. Pri podaní DDP pôjde opäť o preplatok.
JankaV
24.10.07,10:30
Ja som si minulý mesiac započítala nadmerný odpočet z dodatočného daňového z minulého mesiaca s vlastnou daňovou povinnosťou z nasledujúceho mesiaca. Myslíte, že to mám nesprávne? Vychádzala som z toho, že ešte nie je daňové priznanie po splatnosti.
Anja111
24.10.07,10:58
Ja som si minulý mesiac započítala nadmerný odpočet z dodatočného daňového z minulého mesiaca s vlastnou daňovou povinnosťou z nasledujúceho mesiaca. Myslíte, že to mám nesprávne? Vychádzala som z toho, že ešte nie je daňové priznanie po splatnosti.
Sumu vlastnej daňovej povinnosti si mala uhradiť a sumu z DDP si si mala písomne vyžiadať...
Pru
25.10.07,05:14
ahojte, robím dodatočné dp dph za II.Q., podávam ho s novými sumami a na riadku 35 vyčíslim rozdiem oproti pôvodnému čo je + 500,- . Do III.Q. už nič nebudem započítavať, to podám ako mi vychádza? a zaplatí sa III.Q + tých 500,- ? ďakujem moc
Vladimír Ozimý
25.10.07,05:17
do riadku 35 uvediete rozdiel medzi pôvodným a dodatočným daňovým priznaním a znamienkom vyjadrujete vzťah ku štátnem rozpočtu ak je plus ste povinní zaplatiť rozdiel ak mínus treba napísať žiadosť o vrátenie preplatku...no a platil by som to zvlášť pre jednoduchšie priradenie si v účtovníctve ale myslím že nič sa nestane ak to zaplatíte spolu ako celú dph
Pru
25.10.07,05:21
Takže dodatočné sa podáva s novými sumami a r. 35 slúži na vyčíslenie rozdielu, III.Q. sa mi to už netýka, to vystavujem ako vychádza? dúfam, že tomu rozumiem správne. ďakujem
Anja111
25.10.07,05:30
Takže dodatočné sa podáva s novými sumami a r. 35 slúži na vyčíslenie rozdielu, III.Q. sa mi to už netýka, to vystavujem ako vychádza? dúfam, že tomu rozumiem správne. ďakujem

Áno. DDP Ti III. Q neovplyvní...