Ežor
24.10.07,08:39
Dobrý deň,
naša firma zakúpila do novootvorenej vinotéky nábytok /kreslá, taburetky.../, máme len doklad o zaplatení z registračnej pokladne. Suma je 75 000,-.
Niekde na porade som čítala, že pokiaľ je bločik z ERP nad 50000,- treba aj faktúru. A ďalšia otázka:Bude sa tento nábytok odpisovať, keď cena za jednotlivé kusy nie je nad 30 000? A ak áno tak v ktorej skupine?
Ďakujem za odpoveď
Anja111
24.10.07,06:46
Dobrý deň,
naša firma zakúpila do novootvorenej vinotéky nábytok /kreslá, taburetky.../, máme len doklad o zaplatení z registračnej pokladne. Suma je 75 000,-.
Niekde na porade som čítala, že pokiaľ je bločik z ERP nad 50000,- treba aj faktúru. A ďalšia otázka:Bude sa tento nábytok odpisovať, keď cena za jednotlivé kusy nie je nad 30 000? A ak áno tak v ktorej skupine?
Ďakujem za odpoveď
Ak ste platiteľmi DPH, tak aby ste si mohli DPH nárokovať, musíte mať v tomto prípade aj faktúru... A k druhej otázke, treba rozlíšiť, či tam nie je nejaká zostava, ktorej OC je vyššia ako 30.000,-- Sk. Ak nie, tak nemusíte odpisovať, lebo by sa jednalo o drobný majetok...
Tweety
24.10.07,06:46
Dobrý deň,
naša firma zakúpila do novootvorenej vinotéky nábytok /kreslá, taburetky.../, máme len doklad o zaplatení z registračnej pokladne. Suma je 75 000,-.
Niekde na porade som čítala, že pokiaľ je bločik z ERP nad 50000,- treba aj faktúru. A ďalšia otázka:Bude sa tento nábytok odpisovať, keď cena za jednotlivé kusy nie je nad 30 000? A ak áno tak v ktorej skupine?
Ďakujem za odpoveď
1. Dobre si čítala, je potrebná faktúra.
2. Nábytok by som odpisovala ako súbor -v 2 OS.
azla
24.10.07,06:48
-Pri doklade z ERP nad 50000,- nie je splnená podmienka na odpočet Dph. Musí byť faktúra. Doklad nad 50 000 z ERP sa nepovažuje za faktúru.

- Ak jednotlivé kusy nábytku majú hodnotu pod 30 000,- môžte ich dať jednorazovo do nákladov. Ale môžte aj odpisovať ako inventár. Je to na rozhodnutí účtovnej jednotky /podľa vnutropod. smernice/
Ežor
24.10.07,07:12
Volala som do firmy a požiadala som ich, či by mi nemohli vystaviť faktúru.
Pracovníčka mi povedala, že pokiaľ už bol vystavený "fiškál" pragram jej už neumožňuje vystaviť faktúru. Mali sme ju prí nákupe informovať, že budeme chcieť faktúru. Teraz neviem ako to mám riešiť. Sme platci DPH.
Budem si tú DPH môcť uplatniť? Alebo čo mám urobiť, aby som si ju mohla uplatniť. Pri pokladničnom doklade mám len dodací list.
ďakujem za odpoveď
Ežor
24.10.07,07:17
[quote=azla;555547]-Pri doklade z ERP nad 50000,- nie je splnená podmienka na odpočet Dph. Musí byť faktúra. Doklad nad 50 000 z ERP sa nepovažuje za faktúru.

Volala som do firmy, a požiadala som ich, aby mi vystavili faktúru. Pracovníčka mi povedala, že už to nie je možné, lebo bol už vystavený "fiškál". Program jej to neumožňuje. Čo mám teda urobiť, aby som si mohla uplatniť odpočet DPH? Sme platcovia DPH. Pri pokladničnom doklade mám len dodací list.
Ďakujem
Ildigo
24.10.07,07:34
a nedá sa s ňou dohodnúť na storne bločku a vystaviť 2 bločky z rozdelenou sumou?
AHA
24.10.07,07:38
Nevydím v tomto, že bol vystavený doklad z ERP problém k tomuto bločku
nech vystavia faktúru a bloček z ERP slúži ako doklad o úhrade faktúry ak
nebudú chcieť svoju chybu opraviť ôpostrašte ich kontrolou DU nakoľko oni
zo zákona nesmú takto bločky vystavovať bez toho aby bola k tomu faktúra.
Zita5
24.10.07,07:41
[quote=azla;555547]-Pri doklade z ERP nad 50000,- nie je splnená podmienka na odpočet Dph. Musí byť faktúra. Doklad nad 50 000 z ERP sa nepovažuje za faktúru.

Volala som do firmy, a požiadala som ich, aby mi vystavili faktúru. Pracovníčka mi povedala, že už to nie je možné, lebo bol už vystavený "fiškál". Program jej to neumožňuje. Čo mám teda urobiť, aby som si mohla uplatniť odpočet DPH? Sme platcovia DPH. Pri pokladničnom doklade mám len dodací list.
Ďakujem


Čo hovorí Zákon o DPH

§ 71 odst.5

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
Zita5
24.10.07,07:49
Zavolajte tam ešte raz , sú povinný Vám predmetnú FA vystaviť , ak sa nedohodnete s účtovníčkou resp. osobou zodpovednou za fakturáciu , tak im povedzte , že Vám vznikne škoda , nakoľko Vám maria právo uplatnenia DPH a škodu si budete žiadať k náhrade . Poprípade obráťte sa na príslušný daňový úrad .
Ežor
24.10.07,10:17
Ďakujem za rady