R.evita
24.10.07,08:52
Milý stavbarí

Prosím Vás kto mi vysvetlí definíciu stavebné práce

čo všetko sa myslí pod týmto pojmom. ale naozaj vsetko.

Dakujem o urýchlenú odpoved
sway
24.10.07,06:55
Milý stavbarí

Prosím Vás kto mi vysvetlí definíciu stavebné práce

čo všetko sa myslí pod týmto pojmom. ale naozaj vsetko.

Dakujem o urýchlenú odpoved

ťažko odpovedať daj pointu - súvislosť na čo ti to treba
R.evita
24.10.07,07:18
No vlastne chcem vediet, ktoré stavebné práce sa vztahuju ku nehnutelnosti. a ci sa montaz, prenajom a demontaz lesenia uzko vztahuje ku nehnutelnosti alebo sa to nezaraduje ku stavebným pracam a posudzuje sa to ako samostatne docastna hnutelna vec?
sway
24.10.07,09:39
No vlastne chcem vediet, ktoré stavebné práce sa vztahuju ku nehnutelnosti. a ci sa montaz, prenajom a demontaz lesenia uzko vztahuje ku nehnutelnosti alebo sa to nezaraduje ku stavebným pracam a posudzuje sa to ako samostatne docastna hnutelna vec?

Ešte je treba vedieť z akého pohľadu ak tvoja firma stavia nehnuteľnosť a dodávateľ jej postaví,prenajme a použije pri jej stavbe lešenie - ide takáto položka do vstupnej ceny budovy.
Na druhej strane, ak máš stavebnú firmu, ktorá prenajme niekomu lešenie a fakturuje si to, ide o služby, ale ja by som to tiež zaradila do stavebných služieb.
neviem či som pomohla.;)
paul
21.11.07,19:09
Ešte je treba vedieť z akého pohľadu ak tvoja firma stavia nehnuteľnosť a dodávateľ jej postaví,prenajme a použije pri jej stavbe lešenie - ide takáto položka do vstupnej ceny budovy.
Na druhej strane, ak máš stavebnú firmu, ktorá prenajme niekomu lešenie a fakturuje si to, ide o služby, ale ja by som to tiež zaradila do stavebných služieb.
neviem či som pomohla.;)
Co sa tyka lesenia sú to lesenárske práce a stací k tomu zivnost a lesenársky preukaz