lulinka108
24.10.07,10:01
Krásny deň, všetkým...
chcela by som sa spýtať, akú skúsenosť máte s hypotekárnymi úvermi...Kde je najlepšie zobrať úver??...
Ideme s manželom staviať dom a budeme si musieť vybrať...
Ďakujem:)
Jozef Mihál
24.10.07,08:14
Napíšem po vlastnej skúsenosti, ktorú banku neodporúčam:

Neodporúčam Tatra banku. Prečo, čítajte (kliknite) tu: http://mihal.blog.sme.sk/c/116413/Najlepsia-banka-suhrn-clankov.html
misomiso
24.10.07,09:16
Ja naopak odporucam Tatra banku, ale iba tym, (kazdy sme predsa iny) ktori miluju stres a problemy.
lorelei
24.10.07,09:29
Tiez mam HU z TB, ale vrele neodporucam. Uplne sa stotoznujem s panom Mihalom a misomiso-m, banujem,ze som nezobrala so Slovenskej Sporitelne. Sestra ma odtial a absolutne v pohode, ustretovi ludia a aj system tam funguje.
katkaj
24.10.07,09:49
Tiez mam HU z TB, ale vrele neodporucam. Uplne sa stotoznujem s panom Mihalom a misomiso-m, banujem,ze som nezobrala so Slovenskej Sporitelne. Sestra ma odtial a absolutne v pohode, ustretovi ludia a aj system tam funguje.


Tiež teraz riešim úver v Tatra banke a napriek tomu že moja finančná poradkyňa je moja veľmi dobrá kamarátka tak je to kopec "srandy". Niektoré nezmyselné nariadenia tam neovplyvní ani riaditeľ pobočky.

Ale v Istrobanke je tiež vybavovanie úveru na pevné nervy.
S ostatnými bankami nemám praktické skúsenosti ale obávam sa že všade sa niečo nájde čo človeka nepoteší. Je to veľakrát aj o ľudoch
lorelei
24.10.07,09:56
Ja som mala tiez prijemnu slecnu, co nas vybavovala a az mi jej bolo luto, lebo ona tiez neovplyvni naladu inych kolegov, a hlavne v BA, kde rozhoduju o prideleni HU....Ani sa mi to nechce rozpisovat, lebo sa zasa nastvem a to nechcem...
Kleine
24.10.07,15:14
Tiez som vo faze vybavovania uveru, beham po bankach, zistujem informacie na internete. Na dole uvedenom linku som nasiel rebricek bank, kde si TB nevedie az tak zle, ale vo vseobecnosti si ludia na forach na TB stazuju, PARADOXXXX. Tiez som bol v TB ako v prrvej, mam tam bezny ucet, takze cakam, ze sa o mna pekne postaraju. Uvidime:-)
Co hovorite na ponuku Wustenrotky na moznost zobrat si uver od nich???
Tak ako mi to navrhla ich poradkyna, to znie celkom zaujimavo. Podla toho navrhu by som polovicu mesacnej splatky daval kvazi na stavebne sporenie, ktore by dokonca ziskavalo stavebnu premiu.....
http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/HB/zebricek_produkt.asp?TID=HBTB
Jozef Mihál
24.10.07,16:25
Ja som hypoúver v TB vybavoval s tou najpríjemnejšou osobou, aká existuje, ale to že to dopadlo tak ako dopadlo, za to môže nie ona - ale ich SYSTÉM.
Mikolajova
25.10.07,04:59
My sme s manželom sme brali úver zo SLSP. Manžel je dlhodobím klientom v Tatrabanke, no podmienky, ktoré nám dali boli o dosť horsie ako v SLSP, ktorej klientom sme vôbec neboli. Úver sme tam vybavili za 3 dni.
ZuzanaP
25.10.07,05:05
Máme úver zo SLSP a som maximálne spokojná.
marekko
25.10.07,09:02
ahoj, dávaj si pozor aj na unicredit bank. Sú strašne pomalí a nepružní. Majú na oddelení v centrále iba dve tri osoby, ktoré riešia hypotéky. Takže aj keď ti v pobočke banky vyhovejú, z centrály príde neskoro a to podotýkam, že veľmi neskoro, odpoveď zamietavá.
Brat rieši veci napr. cez VÚB a je spokojný, dokonca aj jeden čo poznám tiež rieši hypo cez VÚB a bez problémové to tam je. takze tak. :cool:
duves
25.10.07,17:24
Problem s ludmi v prvom fronte je vsade. Vsade, kde robia s produktom, chybaju ludia. Ten zvysok co tam je zmykaju nadcasmi bez naroku za nadčasy.
wetham
31.01.08,12:16
ja teraz tiez riesim tuto dilemu a rozhodujem sa medzi SLSP a CSOB.
osobne som si obehal vacsinu bank a pytal som sa co mi kde za akych podmienok mozu ponuknut. o tatra banke som cital prispevky tak tu som absolutne nebral do uvahy.
Bohuzial v Istrobanke mi pani nevedela odpovedat ani na jednu otazku co sa tyka Hypotek. ked som odchadzal so zvysenym adrenalinom tak mi ponukla svoju vyzitku ktoru este asi tri minuty hladala a nakoniec ju vytiahla z kabelky. ked som vychadzal z dveri tak este za mnou zavolala ze ked sa rozhodnem pre HU v Istrobanke tak mam prist za nou lebo ona tiez potrebuje klientov. to som uz kolaboval. myslim ze toto nieje neschopnost dotycnej ale neschopnost vedenia banky (pobocky) zabezpecit si kvalitnych ludi.
v SLSP som bol prekvapeny kolko informacii do mna pani nahustila. vysvetila mi take mnozstvo veci ake nikde inde. z druhej strany co ssa mi nepacilo ze pani na mna sypala odborne finnancne vyrazy ktorym bohuzial bezny clovek nerozunie, tak som ju musel upozorniovat nech mi to povie inac abby som tomu rozumel.
V CSOB som bol prekvapeny ustretovostou zamestnankyn ktore boli ochotne, prijemne a vysvetlili vsetko co bolo treba, a dokonca ked som sa pytal co mi mozu ponuknut viac ako v inej banke mi pani povedala ze sa moze za mna prihovorit u riaditela pobocky a on mi dokaze ubrat nejaku desatinku z urok. sadz. co ma vcelku rozosmialo.

teraz sa rozhodujem medzi SLSP a CSOB kvoli tomu ze v oboch mam bezne ucty, aktivne sa podielaju na financovani rozvoja bytoveho fondu, ponukli mi vyhodnejsie podmienky ako ostatne banky, pristup zamestnancov na vyssiej urovni ako inde. ale to su iba moje postrehy z mojho regionu ale aj to je pre mna podstatne
miso2
31.01.08,12:27
nemá niekto skúsenosť s HÚ z mBank ?
Kleine
31.01.08,14:30
Podelím sa i ja o a moju dnešnú skúsenosť. Pochodil som 7 bánk za účelom HÚ. V každej som povedal tie isté východiskové body (výška úveru, doba splatnosti, hodnota založenej nehnuteľnosti, doba fixácie, atď.). Najlepší úrok mi ponúkli v Dexii a v SLSP, viac menej sa 6 bánk pohybovalo v rozpätí 5,9 - 6,1 %, až na jednu. Hádajte ktorú ? Ak ste hádali TB, uhodli ste. Podotýkam, že tam mám účet otvorený 8 rokov a oni mi ponúkli úrokovú sadzbu 6,59 % ... Nie je o čom, asi idem do SLSP.
lučia
31.01.08,19:41
Odporúčam čsob:), brali sme s priateľom pred dvomi mesiacmi americkú hypo. Boli sme veľmi spokojní, všetko prebehlo hladko. Neodporúčam tatru:eek:, priateľ pracoval v BA. Sú to vymývači mozgov, čo sa týka zamestnancov a zdierači čo sa týka klientov.
M3G
31.01.08,19:58
Podelím sa i ja o a moju dnešnú skúsenosť. Pochodil som 7 bánk za účelom HÚ. V každej som povedal tie isté východiskové body (výška úveru, doba splatnosti, hodnota založenej nehnuteľnosti, doba fixácie, atď.). Najlepší úrok mi ponúkli v Dexii a v SLSP, viac menej sa 6 bánk pohybovalo v rozpätí 5,9 - 6,1 %, až na jednu. Hádajte ktorú ? Ak ste hádali TB, uhodli ste. Podotýkam, že tam mám účet otvorený 8 rokov a oni mi ponúkli úrokovú sadzbu 6,59 % ... Nie je o čom, asi idem do SLSP.

Moje skúsenosti:
Mám už 2 roky v Tatra banke účet, ponúkli mi sadzbu okolo 7 %

V SLSP mám tiež účet, už 4 roky, ponúkli mi sadzbu cca 6,1 %, avšak trošku na dlhé lakte, každú otázku, ktorú som im položil im trvalo vyriešiť cca 2 týždne(t.j. napr. aký príjem musím mať, aby som si mohol zobrať určitú výšku úveru a pod.). Pri tom tempe by som to videl schválené tak o 2 roky.

Do tretice VUB(tu účet nemám), úrokova sadzba 5,74, zostal som teda tam, úver schválený cca po 2 mesiacoch, avšak čerpať nemôžem, lebo si ešte zmysleli nejaké extra špeciality, ktoré mi budú trvať vybaviť približne 2-4 mesiace. Trochu som sklamaný, pretože keby ma boli predtým informovali, už som mohol teraz čerpať.
jabko
31.01.08,22:05
ja som sa s týmto pasovala pred 1,5 rokom. tiež som klient tatra - podmienky ktoré požadovali - výška zábezpeky a výška príjmu bola neskutocna drzost, výška úroku a nemožnosť predčasného splatenia príp. pri neskutočných poplatkoch, tak som pobehala zbytok a stará zlatá sporka sa o mňa postarala, keď som po roku frflala na zlý výber úrokovania aj o to sa postarali aj poplatok zrazili na 50%. a pozor v TB, ktorí máte spotrebný úver a ponúknu Vám jeho navýšenie bez dokladovania príjmu ( to je jediná výhoda tohto produktu, inak preplatíte aj gate...:eek:) - mim. " môj osobny bankár" na otazku kolko je RPMN mi povedal, že to sa nedá vypočítať...
wetham
01.02.08,06:05
nechaj si vypracovat odbornyn posudok od znalca ktoreho banky akceptuju. potom si v kazdej banke nechaj vypracovat ponuku. (ale musi byt garantovana a vypracovana s rovnakymi podmienkami !!!) potom sa zober a chod do najsilnejsich bank (do malych bank by som nechodil z toho dvovodu ze sa zvyknu spajat a mozu sa zmenit podmienky) a ukaz im ponuku z inej banky a opytaj sa co ti oni mozu dat viac.

tiez som neveril ze taketo nieco na slovensku funguje. a dokonca mi to navrhla pracovnicka banky.