maca88
24.10.07,10:25
V nasej rodine nastal jeden problem. Po smrti stareho otca sa vykonalo dedicke konanie, pricom cast pripadla nasmu otcovi, po otcovej smrti, sa ale nespravilo dod.dedicske konanie na tuto nehnutelnost.Teraz jeho brat chce nehnutelnost od nas vsetkych dedicov odkupit, ale my deti (mama sa vzdala dedicstva) nie sme na liste vlastnictva, tam figuruje este stale nebohy otec.
Chcela by som sa opytat na postup pri dodatocnom dedicskom konani, treba mat na to pravnika? podla mna, ako som vycitala na porade, sud po podani ziadosti urci notara a ten to spravi.

Chcem sa opytat aj na poplatky, nakolko sme ujovi spravili velmi dobru cenu nehnutelnosti a my deti tam vlastnime len 1/8, ved sme rodina, aku sumu nam vyrubia za ded.konanie.

Dakujem
tahity
24.10.07,09:29
Na "Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva" po neb. XY, dátum úmrtia, nepotrebuješ právnika, stačí ti iba žiadosť (aj ručne napísaná) v ktorej uvedieš predmet novoobjaveného majetku, môžeš priložiť fokokópiu LV, môžeš rovno uviesť mená dedičov, podpíšeš a podáš v podateľni príslušného súdu, kde si nechaj na svojej žiadosti ktorá ti ostane potvrdiť prevzatie (pre istotu). Žiadosť adresuj na dedičskú kanceláriu. Súd pridelí spis notárovi, ktorý Vás predvolá na pojednávanie.
maca88
24.10.07,09:45
dakujem :)
Mirdo80
02.02.10,09:35
neviete mi niekto poradit ked pri dodatocnom dedeni nahodou neuvediem niektorych dedicov, o ktorych neviem?ako to sud zistuje?
ak je nieco este po nejakom pra pra pra rodicovi?
sarasara
02.02.10,20:06
Kto podá návrh na začatie dodatočného dedičského konania, uvedie aj ostatných dedičov, ktorí sú po poručiteľovi a novoobjavený majetok. Súd neskúma, kto je dedič. Dedičským konaním poverí notára.
GAP
31.05.10,16:47
Potrebovala by som poradiť. Asi pred mesiacom podal otec navrh na okresny sud vo veci novoobjaveneho majetku po nebohej matke. Doložil aj kopiu dedičstva z roku 1972. V dedičstve sa píše že je vylučny vlastník môj otec, pretože brat sa vzdal dedičstva a ďalší brat bol malolety, tak ho mal otec vyplatiť aj vyplatil. V tom dedičskom konaní neboli uvedené parcely na ktore sa prišlo teraz, tak preto podal navrh. A odpoveď prišla ze otec musi doložiť mena a adresy aj ostatných dedičov. Je to vobec potrebné. Keďže predtym sa vzdali a bol vyplatený?
Xanti
31.05.10,16:50
Potrebovala by som poradiť. Asi pred mesiacom podal otec navrh na okresny sud vo veci novoobjaveneho majetku po nebohej matke. Doložil aj kopiu dedičstva z roku 1972. V dedičstve sa píše že je vylučny vlastník môj otec, pretože brat sa vzdal dedičstva a ďalší brat bol malolety, tak ho mal otec vyplatiť aj vyplatil. V tom dedičskom konaní neboli uvedené parcely na ktore sa prišlo teraz, tak preto podal navrh. A odpoveď prišla ze otec musi doložiť mena a adresy aj ostatných dedičov. Je to vobec potrebné. Samozrejme. Keďže predtym sa vzdali a bol vyplatený?Vzdali sa prededených podielov a aj z prededených podielov boli vyplatený. Toto je novoobjavené dedičstvo tak všetci majú taký istý právny nárok na to dedičstvo. v texte.
GAP
31.05.10,17:41
Ďakujem za odpoveď.
Len neviem čo teraz s tým, keďže prave ten dedič čo bol malolety tak otcovi robi same problemy, dokonca donutil otca pod všelijakymi psychyckymi nátlakmi, aby sa vzal rodičovskeho domu, čo sa otec aj v jeho prospech vzdal, lebo otcovi bolo ľuto že nemá nič, aj keď dlhe roky sa o ten dom ani nestaral, a teraz chce všetko.
milláčikk
31.05.10,18:42
neviete mi niekto poradit ked pri dodatocnom dedeni nahodou neuvediem niektorych dedicov, o ktorych neviem?ako to sud zistuje?
ak je nieco este po nejakom pra pra pra rodicovi?

U nás sa po pra pra pra rodičovi na 99,99 % NEDEDÍ :D.

Lebo po pra pra pra rodičovi dedia : pra pra rodičia (ak ich náhodou pra pra pra rodič prežil a mali deti tak pra rodičia -ak by aj tých prežil:D a mali deti tak rodičia (vnuci pra pra pra rodičov).
A až po tom všetkom si ty, ako pra pra pra vnúčatko :---:---:---:---.

Ale to by bola set sakra tragédia v rodine, keby takto ( v obrátenom poradí) zomierali.
milláčikk
31.05.10,18:51
Potrebovala by som poradiť. Asi pred mesiacom podal otec navrh na okresny sud vo veci novoobjaveneho majetku po nebohej matke. Doložil aj kopiu dedičstva z roku 1972. V dedičstve sa píše že je vylučny vlastník môj otec, pretože brat sa vzdal dedičstva a ďalší brat bol malolety, tak ho mal otec vyplatiť aj vyplatil. V tom dedičskom konaní neboli uvedené parcely na ktore sa prišlo teraz, tak preto podal navrh. A odpoveď prišla ze otec musi doložiť mena a adresy aj ostatných dedičov. Je to vobec potrebné. Keďže predtym sa vzdali a bol vyplatený?

Veď sa vzdali IBA toho, čo bolo prejednávané !:D

PS1
Ale dá sa to jednoducho.Nech každý z tých dedičov poverí (s overenými nacionále a podpisom) otca zastupovaním na dedičskom konaní ( po xx týkajúcom sa parciel č.y,z)
PS2
Zvláštny:D:D:D:D :D dôvod - asi to MUSEL schváliť súd.
(otec po dedičskom konaní vyplatil brata , lebo bol maloletý - a na nakladanie s vyplatenými peniazmi nebol maloletý ???????????? )
milláčikk
31.05.10,18:54
Ďakujem za odpoveď.
Len neviem čo teraz s tým, keďže prave ten dedič čo bol malolety tak otcovi robi same problemy, dokonca donutil otca pod všelijakymi psychyckymi nátlakmi, aby sa vzal rodičovskeho domu, čo sa otec aj v jeho prospech vzdal, lebo otcovi bolo ľuto že nemá nič, aj keď dlhe roky sa o ten dom ani nestaral, a teraz chce všetko.

Skrátka ho kedysi otec ako maloletého oblbol.
Neskoro, ale predsa.
GAP
01.06.10,13:48
Skrátka ho kedysi otec ako maloletého oblbol.
Neskoro, ale predsa.

On ho neoblbol, pretože vtedy za maloleteho všetko rozhodoval zastupca, ktorého určil súd. Otec s tym nič nemal.
milláčikk
01.06.10,16:07
Skrátka ho kedysi otec ako maloletého oblbol.
Neskoro, ale predsa.

On ho neoblbol, pretože vtedy za maloleteho všetko rozhodoval zastupca, ktorého určil súd. Otec s tym nič nemal.

Otec bol vtedy "dospelý" ( = už zodpovedný:)) - mohol navrhnúť aj iné rozdelenie dedičstva.