Janka 24
24.10.07,12:35
prajem príjemny den. chcela by som sa opytat na takuto vec, neviem ci je to len nejaky blud alebo pravda. tyka sa to vraj povinnych prehliadok u lekára pre zamestnancov. Budu povinné? ma to na starosti zamestnávatel?
Zoltán Kovács
24.10.07,10:41
prajem príjemny den. chcela by som sa opytat na takuto vec, neviem ci je to len nejaky blud alebo pravda. tyka sa to vraj povinnych prehliadok u lekára pre zamestnancov. Budu povinné? ma to na starosti zamestnávatel?

Celá téma je o tom:
http://www.porada.sk/t52080-firmy-si-musia-platit-hygienicke-kontroly-pokuty-od-5000-do-milion.html
abel
24.10.07,10:53
Aljok
24.10.07,10:57
pracovisko
25.10.07,06:48
Na túto tému už prebehlo ohromne veľa diskusií, viď vyššie. Ale stručne, áno, má to na starosti zamestnávateľ, ktorý musí zabezpečiť zdravotný dohľad v súvislosti s prácou u svojich zamestnancov, prostredníctvom zmluvy s vybranou Pracovnou zdravotnou službou, ktorá určí kategórie pracovných činností, u rizikových kategórií 3 a 4 vykoná lek. preventívne prehliadky v súvislosti s prácou raz ročne, v druhej kategórii raz za tri roky. Určené pracovné činnosti v kategórii 1 nepodliehajú lek. prev. prehliadkam v súvislosti s prácou u Pracovnej zdravotnej služby. Každý novoprijatý zamestnanec však musí absolvovať lek. prev. prehliadku v súvislosti sprácou u PZS. Náklady spojené s lek. prev. prehliadkami v súvislosti s prácou v PZS uhrádza zametsnávateľ.
gullit
10.01.08,07:07
Musi byt vstupna zdravotna prehliadka vykonana PZP? Ak zmluvu s PZP nemame moze si takuto prehliadku urobit kazdy zamestnanec u svojho obvodneho lekara (za predpokladu ze kazdy zamestnanec musi mat vstupnu prehliadku - vznikli sme len koncom roka 2007). Musime vstupne prehliadky realizovane obvodnym lekarom zamestnancom preplatit? Kedze sme nova firma a na zaciatku sme v docasnych priestoroch asi nema velmi zmysel volat nejaku zdravotnu sluzbu aby nas zaradila do nejakej skupiny, kedze priestory kde sa o par mesiacov prestahujeme budu kvalitativne na inej urovni.
Infarkt
10.01.08,07:12
Preklikaj si linky v príspevku číslo 4... ;)
jopo.home
11.01.08,06:49
Pekný den prajem vsetkým, dufam, ze sa mozem spytat aj tu ako je to prosim Vas ked idem k doktorovi pocas pracovnej doby a sefka zacala vyzadovat potvrdenia o navsteve, je mozne ked ich zacala vyzadovat a ja zato potvrdenie u lekara platim aby mi ich preplacala ked to doteraz to nevyzadovala?
miriza
17.04.08,08:41
Chcela by som sa opýtať, posielame teraz všetkých zamestnancov a živnostníkov na preventívne lekárske prehliadky a neviem, či im to máme preplácať. Živnostníkom to prepláčať nebudem a čo zamestnanci, máme im to preplatiť?
mkatka
17.04.08,08:49
Preventívne lekárske prehliadky vo vzťahu k práci prepláca zamestnávateľ.
Stina
17.04.08,08:51
Prečítaj si linky uvedené v príspevky č.4.
Všetko záleží na tom v ktorej kategórii sú zamestnanci zaradení. Ale ak máš zmluvu s PZS - lekárske prehliadky zabezpečíš prostredníctvom PZS.
Veľmi stručne je to popísané v prílohe.