skatari
24.10.07,12:41
Ahojte prosím o radu!
Niečo som už vyčítala aj tu v porade :)
Chcem kúpiť pozemok mimo zastavaného územia obce (orná pôda, v súčasnosti využívaná ako lúka). List vlastníctva som si pozrela, tento pozemok je uvedený ako parcela "E". K tomu mi kamarát geodet povedal, že je potrebné vypracovať geometrický plán, že bez toho mi pozemok nemôžu predať (a rovno prepíšu zmenu vlastníka na moje meno a parcela bude uvedená ako parcela "C"). Ako mám teda postupovať? Uzavriem predbežnú kúpno-predajnú zmluvu s dodatkom, že bude (požadujem) vypracovaný geometrický plán? Potom pôjdem na obec a poviem im o tomto zámere, aby so mnou rátali v územnom pláne. Chcem rozvíjať na tejto ploche niečo v rámci rodového statku, alebo rodinnej biofarmičky, bez poškodenia životného prostredia (práve naopak - jeho zlepšenie), časom organizovať nejaké kurzy pre deti aj dospelých.....alebo zatiaľ ako plochu určenú na rekreáciu. Potom vypracovať projekt na čerpanie z eurofondov a už len čakať. :)
Ďakujem vopred za rady. Prosím čo najrýchlejšie
bulnova
24.10.07,17:18
Najprv na OÚ si pozri územný plán, či také niečo ,čo zamýšľaš,je možné. Prípadne oslov obecný úrad a oboznám ich so svojim zámerom a počkaj si na odpoveď. Geometrický plán musí dať urobiť predávajúci vlastník - zavolať geodenta. Ten už ďalší postup s geom. plánom zariadí. Pri zmene využiteľnosti je čakacia doba cca 14 dní.(E-C). Potom uzatvor kúpno-predajnú zmluvu a návrh na vklad do katastra.
vieroslava
25.10.07,08:42
Kamarát geodet Ťa informoval trochu účelovo, zrejme si chce zarobiť vypracovaním geometrického plánu. Parcelu registra "E" môžeš kúpiť aj bez geometrického plánu, len nemáš istotu, kde v teréne sa parcela presne nachádza.
skatari
25.10.07,10:39
Dobrý deň, ďakujem za rady, ale myslím, že kamarát sa nechce nabaliť ale pomôcť, (určite potrebujem tú istotu,kde sa pozemok nachádza) a práve tým, že sa presne vymeria hranica kupovaného pozemku, môžem ďalej postupovať a vybavovať ďalšie náležitosti ako prístup na pozemok, jeho ohradenie, rozvod inžinierských sietí....