ROMBOR
24.10.07,13:05
cafte poradaci

planujem stavbu RD a uvazujem nad vykurovacim systemom, ktory by som pouzil, viete mi poradit ? planujem stavat RD - prizemie + poschodie (bez podpivnicenia)
uvazoval som nad kombinovanym vykurovanim - spodna cast podlahove kurenie a horna cast klasicke radiatorove, avsak potom som bol upozorneny na nevyhnutnost dvoch vymennikov (kazdy system totiz funguje s inou teplotou vody), a tak som "presedlal" na myslienku podlahoveho vykurovania v celom dome .. rad si ale necham poradit, ake mate skusenosti s roznymi typmi vykurovacich systemov pre RD

dakujem
p.mac
24.10.07,13:22
moja rada je, aby ste podlahove kurenie dali iba na chodby, do kuchyne a mozno do kupelky (podlahove kurenie nie je zdrave, ale to patri do inej temy a ked je techn. problem, tak sa tazko riesi)...Podla mna dajte teplovzdusny krb a ked planujete poschodie tak tam mate kominovy efekt a mate aj hore teplo, alebo krb s vodnou vlozkou, z coho by vam voda prudila v radiatoroch a v podlahe v miestnostiach vyssie uvedenych. A este ako rezervu toto napojit na plynovy kotol (hlavne pre to poschodie).
Da sa to kombinovat aj so solarom, ale to skor iba na teplu vodu.
bulnova
24.10.07,17:09
Nechaj to na odborníkov. Poradia Ti. My máme tiež dole podlahovky, len v kotolni radiátor a hore radiátory. Máme kotol na plyn, aj na tuhé palivo. Okrem toho krb v obývačke.Namontovali nám tam rôzne tlakové a expanzné nádoby a ochladzovací a bezpečnostný okruh (na kotol na tuhé pal.) Zatiaľ len tenperujeme, vraj je to dobre. Aspoň v novostavbách v okolí si všetci tak dávajú.
ROMBOR
25.10.07,04:48
vdaka, urcite si necham poradit od odbornikov ... este na margo podlahoveho kurenia - cital som vela odbornych clankov, radil sa - podla toho, co som zistil nie je zdraviu skodliva - menej sa prasi, rovnomerne rozptyluje teplo v miestnosti a optimalne je aj prudenie vzduchu ... stretol som sa vsak s roznymi nazormi na skodlivost/neskodlivost podlahovky ... asi je to na kazdom stavebikovi, aby sa rozhodol, aky system - resp.kombinaciu systemov vyuzije :o)
madein1974
24.04.08,18:59
Tak ako si sa nakoniec rozhodol?Ja idem stavat 06/08 a idem dat podlahovku na prizemie a poschodie.Kondenzacny kotol k tomu a tuv kolektory.Reci o skodlivosti podlahovky si nevsimam.Su to blbosti,kazdy kto ma doma podlahovku si to pochvaluje.Iba ludia co ju nemaju stale hladaju dovody preco by nemala byt lepsia ako radiatory.
Zoltán Kovács
24.04.08,19:46
madein1974
24.04.08,19:59
Vsetko som to cital,dont worry.Len ma zaujima ako to ROMBOR nakoniec vyriesil a ako sa mu dari pri stavbe.I tak dakujem za link.
AndrejG
24.04.08,21:51
moja rada je, aby ste podlahove kurenie dali iba na chodby, do kuchyne a mozno do kupelky (podlahove kurenie nie je zdrave, ale to patri do inej temy a ked je techn. problem, tak sa tazko riesi)...Podla mna dajte teplovzdusny krb a ked planujete poschodie tak tam mate kominovy efekt a mate aj hore teplo

Ked to prelozim, prave si napisal toto: Nejedavaj ryzu a zemiaky, ale radsej si daj klobasku s borovickou. Takisto voda nieje zdrava, je lepsie pit vyprazeny olej.
charonme
25.04.08,06:09
podlahove kurenie nie je zdrave, ale to patri do inej temy nech hladam ako hladam, neviem najst thread o (ne)zdravosti podlahoveho kurenia...