Zoltán Kovács
24.10.07,13:41
Poraďáci ak máte tiež podobné tak pridávajte:

KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal (prosím pridajte meno, kto vlastní copyrigh)

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

:D :D :D :D
Aljok
24.10.07,11:49
KSENP - Ermon
abel
24.10.07,12:38
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal (ermon)

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)
katkaj
24.10.07,13:02
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal (ermon)

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright myslím že Muška
misomiso
24.10.07,13:06
A nemal by sa spravne po slovensky pisat Mrdnik?

A to 3,14 celkom nechapem, ma to evidentne nieco docinenia s kruhom, ale my sme vzdy na steny kreslili kosostvorce...
anklar
24.10.07,13:09
Poraďák Smith si za tento nápad -VSP-, zasluhuje ocenenie (ešte mu ho nemôžem dať). Totiž Vy, Oldporaďáci si medzi sebou rozumiete, ale my ostatní len dumáme nad niektorými Vašimi skratkami. Napr. prvé, čo som lúštila, bolo ZC, ZĽ (zamestnanec a zamestnávateľ - ak sa pamätám dobre, je to Gabi03). Veľmi dobré. Ďakujem, už budem múdrejšia.
Dopĺňam: že čo znamená CCCC - na to by som nikdy nebola prišla.
katkaj
24.10.07,13:11
A nemal by sa spravne po slovensky pisat Mrdnik?

A to 3,14 celkom nechapem, ma to evidentne nieco docinenia s kruhom, ale my sme vzdy na steny kreslili kosostvorce...

keď si ešte dobre spomínam na školské časy tak 3,14 je hodnota písmena PÍ :rolleyes:

A mrnik je správne, nakoľko tu všetky zákony slovenčiny končia :D
Pepa
24.10.07,13:14
A nemal by sa spravne po slovensky pisat Mrdnik?

A to 3,14 celkom nechapem, ma to evidentne nieco docinenia s kruhom, ale my sme vzdy na steny kreslili kosostvorce...
:D :D :D - bez komentára
anklar
24.10.07,13:15
A nemal by sa spravne po slovensky pisat Mrdnik?

A to 3,14 celkom nechapem, ma to evidentne nieco docinenia s kruhom, ale my sme vzdy na steny kreslili kosostvorce... (???)
Tiež poznám len v tvare ako Ty, takze ten mrník je priam originálny.
endrju
24.10.07,13:35
... Napr. prvé, čo som lúštila, bolo ZC, ZĽ (zamestnanec a zamestnávateľ - ak sa pamätám dobre, je to Gabi03)...

Za skratky ZC, ZĽ by mal copyright patriť jednej všeobecne neobľúbenej inštitúcii, ktorá ich začala používať ešte skôr, ako toto internetové diskusné fórum vzniklo.
Keďže prevažná väčšina Poraďákov je nútená s tou inštitúciou pravidelne komunikovať, dobre vymyslené skratky sa ujali aj na tomto fóre. ;)
abel
24.10.07,13:36
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal (ermon)

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright myslím že Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do....em - copyright Kazu
Heni
24.10.07,13:47
bábňätko sa tiež ráta?
abel
24.10.07,13:50
A nemal by sa spravne po slovensky pisat Mrdnik?

A to 3,14 celkom nechapem, ma to evidentne nieco docinenia s kruhom, ale my sme vzdy na steny kreslili kosostvorce...
misomiso, veď tam je vysvetlené, že je to skultúrnená nadávka :D
misomiso
24.10.07,13:57
Ale ked ja som nevedel ktora !!! (To isto preto, ze nadavky nepouzivam):)
Marianna01
24.10.07,14:14
Za skratky ZC, ZĽ by mal copyright patriť jednej všeobecne neobľúbenej inštitúcii, ktorá ich začala používať ešte skôr, ako toto internetové diskusné fórum vzniklo.
Keďže prevažná väčšina Poraďákov je nútená s tou inštitúciou pravidelne komuniovať, dobre vymyslené skratky sa ujali aj na tomto fóre. ;)

...to je socializovať, čiže cítiť s nimi ľavicovo, čo znamená, že čo je moje, to je aj Tvoje? (doplním - tvária sa štýlom, čo je Tvoje je aj moje a čo je moje, do toho Ťa nič...);)
evina
24.10.07,14:18
bábňätko sa tiež ráta?

Áno, to je prosím pekne môj preklep zo šuťáku na bábätko a odvtedy je používaným výrazom:)
Heni
24.10.07,14:26
Áno, to je prosím pekne môj preklep zo šuťáku na bábätko a odvtedy je používaným výrazom:)
milý preklep, len som nevedela, či je to bábätko všeobecne alebo to jedno konkrétne spomínané bábätko ;)
Marianna01
24.10.07,14:28
kafčotreff - stretnutie členov porady aj pri kávičke
misomiso
24.10.07,14:34
keď si ešte dobre spomínam na školské časy tak 3,14 je hodnota písmena PÍ

Aha - tak ale potom je to po Cesky... :)
fimka
24.10.07,14:40
DPH - Dôvod Pre Hospitalizáciu. Copyright?


A mrník je u mňa No.1:)
LubicaN
24.10.07,14:56
...mne sa veľmi páčia podvojné plavky od AYYA... Bolo by možné začleniť ich do tohto slovníka?
Marianna01
24.10.07,15:05
igelitkár - podnikateľ, ktorý si zásadne nesie doklady k účtovníčke v igelitke, spravidla posledný marcový týždeň, copyright neviem, niekde to začalo v Pošuškajte, koľko pýtať.
abel
24.10.07,15:24
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright ?????

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright ?????


Kto vie autorov, nech doplní.
mimotemy :DA prosím Vás, nerobte tu mrník:D mimotemy
Marianna01
24.10.07,15:35
keď ten mrník je v týchto témach najzábavnejší.:D


neviem- či, to patrí do tohto slovníčka, ale mám dojem, že ayya začala používať na porade - a celkom sa to uchytilo, aj termín: btw, čiže by the way, t.j. mimochodom...
misomiso
24.10.07,15:40
Isto nebude dlho trvat a niektori nedockavci (inde predsa odpovedaju do minuty!!!) zavedu a.s.a.p. - teda as soon as possible, co je tiez bezna skratka.
ingi
24.10.07,16:05
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright ?????

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright ?????

bábofka - tradičná bábovka od Vladi pečená 1x ročne na poraďácke Superstretko - copyright Endrju (?)


Kto vie autorov, nech doplní.
mimotemy :DA prosím Vás, nerobte tu mrník:D mimotemy
Jozef Mihál
24.10.07,16:23
No to sa podarilo. Darmo sa nehovorí, že na webe si má človek dávať pozor, čo napíše ...
Zoltán Kovács
24.10.07,16:26
No to sa podarilo. Darmo sa nehovorí, že na webe si má človek dávať pozor, čo napíše ...

Prepáč Jozef ale práve ten citát od teba dal nápad vytvoriť takýto slovník. :D
Jozef Mihál
24.10.07,16:40
Mimochodom za autora sa nepovažujem, videl som to kdesi v diskusií na SME (a zapáčilo sa).
ALDA
24.10.07,17:05
chceš bombu-vladan:D

PS:vidieť, že Zolko má už DPH hotové:---
Hlinkovx
24.10.07,17:15
identifikuj sa - predstavenie na šuťáku copyright nemtuším ..
evina
24.10.07,17:45
milý preklep, len som nevedela, či je to bábätko všeobecne alebo to jedno konkrétne spomínané bábätko ;)

Všetky voňavé bábňätka:)
evina
24.10.07,17:47
DPH - Dôvod Pre Hospitalizáciu. Copyright?


Tak toto čítam prvýkrát a nemá to chybu :D:D, najmä dnes :D

P.s. Nie nadarmo je zvaná aj depka ...
ingi
24.10.07,18:02
Všetky voňavé bábňätka:)

Evinka, to bábňätko by sme mali do zoznamu určite doplniť. :)
Zoltán Kovács
24.10.07,18:10
chceš bombu-vladan:D

PS:vidieť, že Zolko má už DPH hotové:---

Ešte nie,do rána ma čaká ešte 3 DPH.
ingi
24.10.07,18:23
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright ?????

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright ?????

bábofka - tradičná bábovka od Vladi pečená 1x ročne na poraďácke Superstretko - copyright Endrju (?)

bábňätko - bábätko - copyright Evina


Kto vie autorov, nech doplní.
mimotemy :DA prosím Vás, nerobte tu mrník:D mimotemy[/quote]
abel
24.10.07,18:25
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright Jozef Mihál

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright Marianna01

bábofka - tradičná bábovka od Vladi pečená 1x ročne na poraďácke Superstretko - copyright Endrju (?)

bábňätko - bábätko - copyright Evina
olio
24.10.07,18:39
vianočné koláčiky (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=viano%E8n%E9+kol%E1%E8iky) - príspevok č. 8!

Prdávam recepty - recepty na počkanie - copyright TatianaM

PS: Tánička, prepáč...
Zoltán Kovács
24.10.07,18:41
vianočné koláčiky (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=viano%E8n%E9+kol%E1%E8iky) - príspevok č. 8!

To je skôr preklep.
kukučka
24.10.07,19:19
Endrju - §52, HAFíname :D :D :D
fimka
24.10.07,20:31
poraďák - nezištný, dobrosrdečný živočísny druh so sklonom k workoholizmu

pricapnúť - doplniť do témy link, prípadne ako prílohu nejaký súbor
endrju
25.10.07,01:55
Endrju - §52, HAFíname :D :D :D
To HAFínanie má "na svedomí" niekto iný. Netuším ale, kto to je. ;)
ALDA
25.10.07,06:45
šľapka-mzdárka šľapajúca každý mesiac chodníky s výkazmi do poisťovní- /karkulka/brm
evina
25.10.07,06:48
Neviem si teraz spomenúť, ale ešte sme tu mali nejakú provinčnú alebo akú mzdárku-to bol príspevok od niekoho, kto pôsobí v medzinárodných organizáciach a sfúkla nás za našu nízku úroveň...Brm a Endrju určite si pamätáte:D ja už presne nie :D
Jozef Mihál
25.10.07,06:58
Hehe, pamätám, samosapochválim, že som bol tou KOZ-áčkou označený ako "IMHO ikona provinčných mzdárok".
Jozef Mihál
25.10.07,07:00
Ešte si dovolím protestovať - "§ 52" som objavil ja, alebo to bolo spoluobjavené s Andrejom v rámci šuťodebaty?

Ozaj a čo "šuťobodík"?
evina
25.10.07,07:00
YES, to je ono :D:D
anklar
25.10.07,07:01
Za skratky ZC, ZĽ by mal copyright patriť jednej všeobecne neobľúbenej inštitúcii, ktorá ich začala používať ešte skôr, ako toto internetové diskusné fórum vzniklo.
Keďže prevažná väčšina Poraďákov je nútená s tou inštitúciou pravidelne komunikovať, dobre vymyslené skratky sa ujali aj na tomto fóre. ;)
Ďakujem za vysvetlenie. A dali ste tej naozaj všeobecne neobľúbenej inštitúcii aj svoju (špeciálnu) skratku tu na Porade, resp. VIP-kári medzi sebou? Takú ako napr. pán Mihál svoju 3,14?
evina
25.10.07,07:04
Ďakujem za vysvetlenie. A dali ste tej naozaj všeobecne neobľúbenej inštitúcii aj svoju (špeciálnu) skratku tu na Porade, resp. VIP-kári medzi sebou? Takú ako napr. pán Mihál svoju 3,14?

Okrem sociálky sa nám zatiaľ nič ešte nepodarilo :D
anklar
25.10.07,07:06
igelitkár - podnikateľ, ktorý si zásadne nesie doklady k účtovníčke v igelitke, spravidla posledný marcový týždeň, copyright neviem, niekde to začalo v Pošuškajte, koľko pýtať.
Tak toto (igelitkár) sa mi špeciálne páči. (...neberiem to osobne:) :D :) ).
Gabi03
25.10.07,07:10
Za skratky ZC, ZĽ by mal copyright patriť jednej všeobecne neobľúbenej inštitúcii, ktorá ich začala používať ešte skôr, ako toto internetové diskusné fórum vzniklo.
Keďže prevažná väčšina Poraďákov je nútená s tou inštitúciou pravidelne komunikovať, dobre vymyslené skratky sa ujali aj na tomto fóre. ;)

Nepripisujem si copyright pre tieto skratky, lenže keď sa na škole písali poznámky z prednášaného, ušetrilo sa podstatne nie málo času na skrátenie výrazov zamesntnanec a zamestnávateľ a čím iným, keď sa oba začínajú na zam... ako na ZC a ZĽ (prípadne plus koncovky rôznych tvarov). :D
Tweety
25.10.07,07:10
Ešte si dovolím protestovať - "§ 52" som objavil ja, alebo to bolo spoluobjavené s Andrejom v rámci šuťodebaty?

Ozaj a čo "šuťobodík"?
A už ste zabudli na odpis daňovníka?:---
anklar
25.10.07,07:13
Okrem sociálky sa nám zatiaľ nič ešte nepodarilo :D
Tak predpokladám, že v blízkej budúcnosti niečo vymyslíte. Teším sa na to.
ALDA
25.10.07,07:17
[quote=Jozef Mihál;556485]Ešte si dovolím protestovať - "§ 52" som objavil ja, alebo to bolo spoluobjavené s Andrejom v rámci šuťodebaty?

Téééda, to si chto dovolil pochybovať :eek: nech si pleskne:---
kukučka
25.10.07,08:20
Ešte si dovolím protestovať - "§ 52" som objavil ja, alebo to bolo spoluobjavené s Andrejom v rámci šuťodebaty?

Ozaj a čo "šuťobodík"?
hlboko sa skláňam / Richarda prosím o nový smajlík/
ale to preto, že Andrej ho často praktikuje a vy k nemu na ten §52 tak zriedka zablúdite na šuťák , že som Vás začala považovať za abstinenta :---


šuťobodík = Paula?
Kazu
25.10.07,08:38
Vysvetlí mi niekto, čo je § 52??? Prosíííím. Lebo neviem či sa tým dá nadávať alebo chváliť.
Rozalka
25.10.07,08:43
Vysvetlí mi niekto, čo je § 52??? Prosíííím. Lebo neviem či sa tým dá nadávať alebo chváliť.
Aj ja prosím vysvetliť.
Rozalka
25.10.07,08:46
A dali ste tej naozaj všeobecne neobľúbenej inštitúcii aj svoju (špeciálnu) skratku tu na Porade, resp. VIP-kári medzi sebou?
Naozaj tá inštitúcia je neobľúbená v celej republike? Pred pár rokmi mi spolužiaci o obľúbenej v LV len tak básnili, tak som myslela, že len tá naša je taká .....
Jozef Mihál
25.10.07,09:35
hlboko sa skláňam / Richarda prosím o nový smajlík/
ale to preto, že Andrej ho často praktikuje a vy k nemu na ten §52 tak zriedka zablúdite na šuťák , že som Vás začala považovať za abstinenta :---


§ 52 = parafráza na zákony, avšak tu ide o nápoj obsahujúci 52° alkoholu, prípadne i viac. Tento výraz sa často používa na šuťáku napr. v diskusiách, kto čo práve v zákonoch študuje.

P.S. Na šuťák veru zriedka blúdim, som rád, že vôbec stíham Poradu, doba je ťažká...
Katy a R
25.10.07,09:51
To HAFínanie má "na svedomí" niekto iný. Netuším ale, kto to je. ;)

Pochádza to z jedného vtipu, len neviem, či ho poznáte?:eek:
endrju
25.10.07,09:59
Ešte si dovolím protestovať - "§ 52" som objavil ja, alebo to bolo spoluobjavené s Andrejom v rámci šuťodebaty?...
Takto to mohlo byť (niekde v prachu archívu šuťáku z júla-augusta 2005 by sa pravdepodobne podarilo nájsť aj dôkazové materiály), ale obávam sa, že Téry sa zo záhrobia ozve s nejakou pripomienkou. ;)
A mám ešte jednu otázku: Nebol pri hre na objaviteľov náhodou prítomný aj nejaký § 12 ako povolený doping? :rolleyes: :)
Jozef Mihál
25.10.07,10:03
Andrej, teraz mi to zaplo, skutočne bol pri tom Téry, nie ja, a čosi sa popri tom aj popilo.

Ešte sa zabudlo na: "už tu nie som".
Heni
26.10.07,05:38
ešte škreble, nákuk na šuťák, galantéria (skúšanie smajlíkov na šuťáku) - ale to je asi skôr pre "pamätníkov" porady :---
anklar
26.10.07,06:10
A už ste zabudli na odpis daňovníka?:---
To je v tom zmysle že, daňovník je "odpísaný"?:D
Melnick
26.10.07,06:59
Vysvetlí mi niekto, čo je § 52??? Prosíííím. Lebo neviem či sa tým dá nadávať alebo chváliť.

Kazu ak tá Tvoja "kopaničiarska" má iba 40% potom ju riešime podľa §40:D Chápeš už dúfam.:D

Tiež sa mi páči názov "Jednohubka" pre jednoosobovú s.r.o. Autora ,ale nepoznám.:)
Marianna01
30.10.07,15:17
Vyzývam na dopĺňanie do tejto témy, veľmi dobre sa na nej bavím :D:D:D nostalgia so smiechom ;)
Kazu
31.10.07,07:00
[quote=Melnick;557138]Kazu ak tá Tvoja "kopaničiarska" má iba 40% potom ju riešime podľa §40:D Chápeš už dúfam.:D


Kopaničiarska sa rieši podľa § 52. §40 je nedovolený zisk z nadobjemu.:D
KEJKA
03.11.07,09:15
ASAP, BTW, a dalsie, viď www.skratky.sk (http://www.skratkya.sk)
tu by som copyright nedávala.... :):)
poznamenávam btw.
(však v zozname nie sú.....)
inak výborne sa bavím.:D:D:D:D
brm
03.11.07,19:06
Hehe, pamätám, samosapochválim, že som bol tou KOZ-áčkou označený ako "IMHO ikona provinčných mzdárok".
WTF, nie ikona ale IDOL provinčných mzdárok:D
brm
03.11.07,19:11
niekto sa v prvopočiatkoch tejto témy pýtal kto vymyslel slov kafčotreff...takže bonznem to na Luebchenko, ktorú týmto zdravím, dávno som ju nevidela nepočula a nie som určite jediná...
brm
03.11.07,19:12
a ja som svojho času mala nálepku MNIMPE...ale ke:Ddže som sa presťahovala tak som MNIMTR...rozlúšti to ešte niekto? čo ty na to Jozífku?
Jozef Mihál
03.11.07,19:18
M???? N???? Imbecilná? Mzdárka z PEtržalky
brm
03.11.07,20:25
:Dtakmer si trafil...N bolo tuším namyslená...a M si už ani ja nepamätám...tuším machrujúca...ale fakt neviem...to by rozlúštila už len autorka toho môjho profilu, pokoj prachu jej...:D
endrju
03.11.07,21:34
:Dtakmer si trafil...N bolo tuším namyslená...a M si už ani ja nepamätám...tuším machrujúca...ale fakt neviem...to by rozlúštila už len autorka toho môjho profilu, pokoj prachu jej...:D
N = namyslená si s brm nedokážem dať dohromady ani po troch preštudovaniach §52.
Nasr...á mi k tomu N a ku brm pasuje ako, prepytujem, "oné na šerbel" :D :cool:
DanielaSL
04.11.07,06:46
Pauli prilep toto dlhé slovo, čo si onehdy..keď Richard menil pred dvomi rokmi poradu ,používala na šuťáku... to sa mi páčilo...ale nijako sa nedalo zapamätať..:)
DanielaSL
04.11.07,06:47
používané na šuťáku... sb - spolubývajúci, teda manžel, partner atď.
DanielaSL
04.11.07,06:50
používané na šuťáku - koťogo ... káva z kávovaru
Oski ... slnko
ALDA
04.11.07,10:07
používané na šuťáku - koťogo ... káva z kávovaru
Oski ... slnko

Dani, to koťogo naozaj existuje a bolo tu veľa technických opisov, ako pracuje.
brm
04.11.07,10:09
:Djáááj, a koľko svätých pospomíname, keď UJO LOADING dlho nacucáva šuťák...:D:D
DanielaSL
04.11.07,10:12
Dani, to koťogo naozaj existuje a bolo tu veľa technických opisov, ako pracuje.

Heli ja viem, len pre neznalých tohoto slova....

keď si dáš do googlu koťogo..pozri čo všetko nájde..mimo iné aj tento kúsok histórie...

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-10434.html
Marianna01
06.11.07,19:37
Heli ja viem, len pre neznalých tohoto slova....

keď si dáš do googlu koťogo..pozri čo všetko nájde..mimo iné aj tento kúsok histórie...

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-10434.html

to nie je história, ale seriózne zariadenie aj mojej, aj mamkinej kuchyne. V Maďarsku dostať aj náhradné diely...:D:D:D
Tanče
07.11.07,19:54
Okrem sociálky sa nám zatiaľ nič ešte nepodarilo :D

niekde som postrehla pojem "socka" ale skor by sa hodilo "vycucka" (s dlhym Y nie A)
DanielaSL
09.11.07,05:56
to nie je história, ale seriózne zariadenie aj mojej, aj mamkinej kuchyne. V Maďarsku dostať aj náhradné diely...:D:D:D

Mariana históriou som v tomto prípade nemala na mysli maďarský kávovar..ale ak by si bola čítala link, tak debatu z roku 2005 na šuťáku...keď v tom čase tam chodila trochu iná zostava ako dnes...;)

Šuťoklebetníčky z roku 2005 vráťte sa niekedy na pokec..:rolleyes::), chýbate tam...
Marianna01
10.11.07,16:38
Mariana históriou som v tomto prípade nemala na mysli maďarský kávovar..ale ak by si bola čítala link, tak debatu z roku 2005 na šuťáku...keď v tom čase tam chodila trochu iná zostava ako dnes...;)

Šuťoklebetníčky z roku 2005 vráťte sa niekedy na pokec..:rolleyes::), chýbate tam...

Začala som ho čítať, ale nemmala som trpezlivosť sa cez to prehrýzť - mea culpa. Teraz som to dočítala - a pochopila :rolleyes:
Zoltán Kovács
19.11.07,19:26
priškatulkovať - pripojiť sa na net - copyright Ajuška (viď téma Dnešným dňom som bol manželkou vyhodený z porady)
Zoltán Kovács
22.11.07,14:16
doble - OK, dohodnuté copyright Tanče
fimka
22.11.07,14:22
pataj sa dulej - pýtaj sa ďalej copyright duficek

(Nie je to môj úlovok, ale je to strašne milé. Upozornila naň poraďáčka anklar v príspevku http://www.porada.sk/574216-post20.html).
Paula
26.11.07,16:50
som vám zauzlený = som vám zaviazanaý.....copyright Vladimír Ozimný

to mi dnes veľmi zlepilo náladu....a neviem si spomenúť, kto má copyrigt na "zlepil si mi náladu".
DanielaSL
26.11.07,16:57
Pauli...vidím, že si tu, prilep prosím to tvoje dlhé slovo.....;)
Paula
26.11.07,16:59
nepamätám Dani ani nááááááááhodou , čo bolo, to bolo ;)
DanielaSL
26.11.07,17:18
Pauli...šak keď sa šuťák tak vliekol...niečo ako turbo....atď...bolo to dlhé a pamätala si si to tuším len ty...;)
kukučka
02.12.07,19:00
a máme tu už od Pauly čísmenkovať?
Zoltán Kovács
02.12.07,19:13
mimotemy Som rád, že náš slovník utešene rozrastá. :D
Liptáčik
02.12.07,19:15
Neviem, či to tu patrí, ale aj ja mám jeden výraz. Ak si nad niečim lámem hlavu a riešenie je nakoniec jednoduché poviem, že sa to rieši žavesou metódou (žádné velké srá.ní)
STRELEC
02.12.07,19:37
Dovolím si doplniť terminus technicus : počítačista. Neviem z akého dôvodu sa nenachádza v spisovnej slovenčine, keď ja ho používam na označenie "maníka cez PC a príbuzné svety" ako výraz slovenský, úpne jednoznačný, nedvojzmyselný ....
m.hladka
02.12.07,19:52
HP - hneď prídem
kukučka
03.12.07,14:49
sa nezmyšíííííííííííííím:D copyright Paula
Ninna
18.12.07,10:39
"accountantus nasratus RZZP " (účtovník nasr...)copyringht sadžika
Natalyk
12.01.08,19:59
Mohla by som pridať ....imho... od AYYA, ale aj tak neviem, čo tým myslí.
Rozalka
12.01.08,20:20
Mohla by som pridať ....imho... od AYYA, ale aj tak neviem, čo tým myslí.
IMHO : In My Humble Opinion : Podľa môjho skromného názoru.
LOL : Laughing Out Loudly : Smejem sa hlasno.
ROFL : Rolling On Floor Laughing : Váľam sa po zemi od smiechu.
IMHO : In My Humble Opinion : Podľa môjho skromného názoru.
OT : Off Topic : Od veci. Mimo témy. Z iného súdka.
OMG : Oh My God! : Ach Môj Bože!
FYI : For Your Information : Pre tvoju informáciu.
ASAP : As Soon As Posible : Hneď ako sa bude dať. Tak skoro ako budem môcť.
BTW : By The Way : Mimochodom.
AFAIK : As Far As I Know : Pokiaľ Viem.
WTHIT : What The Hell Is This : Čo do pekla je toto?!
THX : Thanks : Díky
MSG : Message : Správa

P.S. Vulgárne som pre istotu vynechala, ja som slušne vychované dievča, hoci som mala len biele podkolienky, ale klavír nie....
Natalyk
12.01.08,20:33
Ďakujem, a zasa som múdrejšia.
PS: Dnes naberám a naberám, a keby len dnes! Závislosť istá...
mirpo
16.01.08,06:43
mimotemyTúto tému som objavila len dnes, ale tooooooooooľko nových informácií... :eek:
Konečne som pochopila CCCC
sadžika
22.02.08,14:13
:eek::o:):D:---zlezaradil:(:mad::---mimotemy:confused::mee::cool::rolleyes:

Ste super! Časom by ste mohli vydať slovník Slovensko-poraďácky :).
hanelie
29.02.08,06:26
používam skratku all = alebo ,
pupavienka
03.03.08,18:38
my s byvalymi kolegynami sme uz v marci z poslednych sil zvykli rozpravat skratkami, takze bezne bolo pocut: "kjh?" - kolko je hodin?
danushka
03.03.08,19:29
jj;)
Rozalka
03.03.08,19:34
jj;)
Tak tomuto vôbec nerozumiem.
mimotemy
Keď som videla, že si prispela, myslela som, že pribudlo "pušapikek".
danushka
03.03.08,21:17
Tak tomuto vôbec nerozumiem.
mimotemy
Keď som videla, že si prispela, myslela som, že pribudlo "pušapikek".
Rozalka, skratka ,,jj" znamená akože jó jó, neboli jinak áno /ako súhlas/ ;):D:D:D a ten ,,pušapikek" pre vysvetlenie ostatným zn. pušapikéky - pušapky /podprsienky, v ktorých vyzeráme ako Bohom obdarované.../
cloe
03.03.08,22:01
Rozalka, skratka ,,jj" znamená akože jó jó, neboli jinak áno /ako súhlas/ ;):D:D:D a ten ,,pušapikek" pre vysvetlenie ostatným zn. pušapikéky - pušapky /podprsienky, v ktorých vyzeráme ako Bohom obdarované.../

... podprsienky to znie skoro ako prvosienky. V každom prípade mi to pripomína, že sa blíži jar:D
danushka
03.03.08,22:21
... podprsienky to znie skoro ako prvosienky. V každom prípade mi to pripomína, že sa blíži jar:D

Cloe, ťaháš ma za slovíčka, ale pušapikéky sú podprsienky...inak by tie zdrobnelinky nebolo treba obohacovať o pušapikéky, veď to dá rozum, no né?:D
cloe
03.03.08,22:27
... no nééé?:D
Tanče
04.03.08,11:48
... no nééé?:D = nn ?
Eulalia
05.04.08,16:17
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright Jozef Mihál

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright Marianna01

bábofka - tradičná bábovka od Vladi pečená 1x ročne na poraďácke Superstretko - copyright Endrju (?)

bábňätko - bábätko - copyright Evina

priškatuľkovať - pripojiť sa na net - copyright Ajuška

doble - O.K., dohodnuté - copyright Tanče

pušapikéky - pušapky-podprsienky, v ktorých vyzeráme ako Bohom obdarované - copyright danushka

stretkováči/čky - účastníci Poraďáckych stretnutí - copyright účtovník 007
zuhl
05.04.08,16:29
Všetko sa mi páči, ale mrník mi nejako nesedí, lebo ja som bola vždy naučená a všade som počula mrdník.
Eulalia
05.04.08,16:32
Všetko sa mi páči, ale mrník mi nejako nesedí, lebo ja som bola vždy naučená a všade som počula mrdník.
Veď o to ide, že poraďáci spravili z mrdníka mrník:) Má to väčší šmrnc a ujalo sa:)
zuhl
05.04.08,16:35
jáááááj.
cactus
06.04.08,04:54
jáááááj.
zuhl, takže je jasno?
proste na PORADE je mrník a už dosť dlho...
Zitulda
07.04.08,09:41
V práci, keď mal niekto narodeniny prípadne jubileum (bolo nás 196 a boli sme ako rodina,oslavovali sme každého) zaviedli sme skratku "KDDK"- každý dá desať korún.Potom sme kúpili darček oslavovanému. Ak niekto nechcel prispieť, nič sa nedialo.
evina
07.04.08,09:50
Všetko sa mi páči, ale mrník mi nejako nesedí, lebo ja som bola vždy naučená a všade som počula mrdník.

Sa mi páči - rovno na vec ...:D:D My sme tomu dali trocha vyššiu estetiku...:)
heja3
07.04.08,10:05
:eek: - "očipuč" autora nepoznám

SF - "smiech Fantomasa" :D (treba si spomenúť na ten smiech)
Kazu
07.04.08,11:27
:eek: - "očipuč" autora nepoznám

SF - "smiech Fantomasa" :D (treba si spomenúť na ten smiech)


Autora očipuču nepoznám ani ja, u nás je to taký výraz na ohodnotenie niečoho veľmi nevídaného-neslýchaného. Na Porade som tento výraz použila pre mater-účtovníčku v Perličkách účtovnej kancelárie
kukučka
07.04.08,11:39
oblozené chlebíčky - autor endrju

včera na šuťáku , pri ich príprave vraj výdatne pomáhal jeho peso - lozením okolo :D
mne sa tak zapáčili, že zaraďujem aj do svojho slovníka k rybičkovému šalátu
Eulalia
07.04.08,14:47
oblozené chlebíčky - autor endrju

včera na šuťáku , pri ich príprave vraj výdatne pomáhal jeho peso - lozením okolo :D
mne sa tak zapáčili, že zaraďujem aj do svojho slovníka k rybičkovému šalátu
Betka, treba skopírovať a zaradiť:);) Ja nepoznám všetky zaužívané výrazy "oldporaďákov", je to na Vás:---
ZuzanaP
17.04.08,11:43
NZČ - niet za čo

použil včera môj strýko cez skype a celkom sa mi to páči
Tweety
17.04.08,11:44
NZČ - niet za čo

použil včera môj strýko cez skype a celkom sa mi to páči
ešte je aj vatikánska mena:---
sadžika
01.07.08,16:14
posúvam ...
kukučka
01.07.08,18:04
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright Jozef Mihál

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright Marianna01

bábofka - tradičná bábovka od Vladi pečená 1x ročne na poraďácke Superstretko - copyright Endrju (?)

bábňätko - bábätko - copyright Evina

priškatuľkovať - pripojiť sa na net - copyright Ajuška

doble - O.K., dohodnuté - copyright Tanče

oblozené chlebíky - pri príprave pomáha - lozí okolo peso - kopyrájt endrju

pušapikéky - pušapky-podprsienky, v ktorých vyzeráme ako Bohom obdarované - copyright danushka

stretkováči/čky - účastníci Poraďáckych stretnutí - copyright účtovník 007
waitinka7
01.07.08,18:14
Myslím, že to bola MarcelkaT, ktorá píše, že upratovačka je:

"To je prosím" PODLAHOVá KOZMETIčKA". Čítala som aj inzerát kde chceli stredoškolské vzdelanie a fotku celej postavy."
Zoltán Kovács
05.08.08,04:23
KK - konverzný kurz - Rozalka
Ajuška
05.09.08,05:04
Toto nemá chyby...:D:D:D...
Autor: endrju:
...nakupovať u "číňana" (čítaj tzv. "značkový" textil z tzv. "veľkoskladu" nachádzajúceho sa v plechovej garáži niekde na kraji mesta)
Dav
16.09.08,17:18
Klábosnica - autor Pepsíková
Rozalka
16.10.08,20:12
PORADABUS (autor Zita5)
cactus
17.10.08,04:03
PORADABUS (autor Zita5)

Rozalka, to si sa fakt trafila a tu prilepila, čo Zitka vymyslela, ale nie je to zlý nápad?
kukučka
23.04.09,18:31
TOP - ka
trvalý odpor k práci - by Alexandra :D
Sabadka
24.04.09,07:44
Tak toto (igelitkár) sa mi špeciálne páči. (...neberiem to osobne:) :D :) ).

Viem že je to mimotemy, ale počula som už použiť slovo IGELITKA aj na ženský zadok!

Pýtala som sa , že prečo?
Dostala som nasledovnú odpoveď.


Majú veľa spoločného. Sú veľké, dobre sa do nich pakuje, ale je hamba s nimi chodiť po ulici.;)
Sabadka
24.04.09,09:46
SS- súkromná správa

SSS súkromnejšia ako súkromná schránka, čiže e-mail mimo porady.

Čo vy na to?:confused::confused::confused::confused:
buchač
24.04.09,15:47
PTTJZ - Pater Tu Ta Ja Znam

Skratka je môj výtvor , ale autor výroku / môj bývalý šéf u ČSD / túto odpoveď dával pravidelne pri rôznych príležitostiach .;)
danushka
05.06.09,18:58
,,nechápavá jednu minútu " by alla66

To je prechodný stav od nechápavosti člena na Porade k pochopeniu, ktorému dopomohol iný poraďák-člen nechápavému...:D:D:D
mpca
12.06.09,09:03
IMHO : In My Humble Opinion : Podľa môjho skromného názoru.
LOL : Laughing Out Loudly : Smejem sa hlasno.
ROFL : Rolling On Floor Laughing : Váľam sa po zemi od smiechu.
IMHO : In My Humble Opinion : Podľa môjho skromného názoru.
OT : Off Topic : Od veci. Mimo témy. Z iného súdka.
OMG : Oh My God! : Ach Môj Bože!
FYI : For Your Information : Pre tvoju informáciu.
ASAP : As Soon As Posible : Hneď ako sa bude dať. Tak skoro ako budem môcť.
BTW : By The Way : Mimochodom.
AFAIK : As Far As I Know : Pokiaľ Viem.
WTHIT : What The Hell Is This : Čo do pekla je toto?!
THX : Thanks : Díky
MSG : Message : Správa

P.S. Vulgárne som pre istotu vynechala, ja som slušne vychované dievča, hoci som mala len biele podkolienky, ale klavír nie....
kde sa dá nájsť zoznam vštkych skratiek??? :)
MarcelkaT
12.06.09,09:54
Páči sa mi -Výkladový slovník porady. Budem chodiť na neho častejšie.
danushka
12.06.09,13:15
kde sa dá nájsť zoznam vštkych skratiek??? :)

kuk sem :
http://kubinec.sk/index.php/spravy/novinky/56-anglicke-skratky
alla66
12.06.09,14:05
kuk sem :
http://kubinec.sk/index.php/spravy/novinky/56-anglicke-skratky

Chýbajú základné skratky:


btd - buď taký dobrý/á
d - ďakujem
ee - nie
fpoho - v pohode
hh - he he (smiech)
jj - jo jo( áno)
mf, mfp - mám v paži
nj - no jo
njn - no jo no
nn - nie nie
nz, nzc - nie je za čo




pp - papa
ok, oki, kk - áno
nvm - neviem
THX - Thanks (ďakujem)
Sklp - Sklapni(drž hubu)!!!
MTVR - Mám ťa veľmi rád/a (Mám ťa v r**i)
mmt - Moment
mpca
15.06.09,04:25
Chýbajú základné skratky:


Ako napr::---
RTFM
OMG
atď :D
alla66
15.06.09,04:54
Ako napr::---
RTFM
OMG
atď :D

OMG - používam
RTFM - ? ? ?
calawen
15.06.09,06:28
OMG - používam
RTFM - ? ? ?

Neviem ako inde, ale v našej rodine to znamená Read The F***ing Manual... Samozrejme, u nás sa číta až posledný :D
kukučka
15.06.09,09:53
mrník nad mrníky :confused: zlezaradil toto je slovník Porady :D
alla66
15.06.09,12:40
mrník nad mrníky :confused: zlezaradil toto je slovník Porady :D
tieto skratky tiež patria do slovníka Porady...
nj - btd - OK - fpoho - MTVR - d - pp:)
preklad : (no jo - buď taká dobrá - áno - v pohode - mám ťa veľmi rada - ďakujem - papa) :)
ata111
15.06.09,19:48
Toto nemá chyby...:D:D:D...
Autor: endrju:
...nakupovať u "číňana" (čítaj tzv. "značkový" textil z tzv. "veľkoskladu" nachádzajúceho sa v plechovej garáži niekde na kraji mesta)
Ta tu u nas sa nakupuje u "mučača" a výhradne zaručene značkové mučačovské gate, tričká...:--- sorry - nechala som sa uniesť - mrníkujem.
buchač
16.06.09,11:10
mimotemyNepatria síce na Poradu , ale košičanmi dosť používané ....


GtG - gaďžo , ta gadžo
KtK...........
PtP...........
Zdenka175
18.06.09,05:39
Poradte mám 18 prispevkov som prihlasená od12.6. kedy mi dôjde nejaká aktivácia chcela by som prikladať foto a súhlasiť;)
robin1
18.06.09,08:43
Mám doma začínajúceho poberťáka - voláme ho Frikulín. V preklade to znamená že je Free, Cool a In.
alla66
18.06.09,18:05
Dnes som použila skratku PSS = posielam súkromnú správu
Marianna01
19.06.09,12:17
ale táto téma je už úplne mimotemy mimotemy mimotemy

bola zakladaná s myšlienkou VŽITÝCH, POUŽÍVANÝCH skratiek na porade. Skratky typu lol, imho, rofl a pod. nie sú poradové skratky. Sú to skratky zväčša mládeže z internetových diskusií - viem, že mentorujem, ale naozaj zaraďujte len skratky, ktoré sú len poradové. Viete si predstaviť, že niekomu na nejakom chate napíšete ksenp a pochopí? :) To sa dá len na porade... tak asi o to tu go...;)
alla66
19.06.09,16:46
ale táto téma je už úplne mimotemy mimotemy mimotemy

bola zakladaná s myšlienkou VŽITÝCH, POUŽÍVANÝCH skratiek na porade. Skratky typu lol, imho, rofl a pod. nie sú poradové skratky. Sú to skratky zväčša mládeže z internetových diskusií - viem, že mentorujem, ale naozaj zaraďujte len skratky, ktoré sú len poradové. Viete si predstaviť, že niekomu na nejakom chate napíšete ksenp a pochopí? :) To sa dá len na porade... tak asi o to tu go...;)

ja som reagovala na danushku, ktorá pridala link http://www.porada.sk/1070920-post141.html na skratky

a teraz vidím, že danushka súhlasí , že skratky sú mimotemy mimotemymimotemy
a s mrníkom :eek:
v tejto téme....:confused:

Kto začal mrníkovať????:):D
danushka
19.06.09,17:22
Nevadí Alla, občas sa na Porade použijú anglické skratky, ktorým nie všetci rozumejú.
Marianna skôr myslela svojim príspevkom na to, že stráca sa pôvodný zmysel tejto témy. Tu skôr ide o rýdzo poraďácke výrazy, ktoré sme si obľúbili, o naše preklepy, ktoré vyzneli obzvlášť zaujímavo, či smiešne, až vošli do tohto slovníka.
Mrník tu vznikol preto, lebo sa tu veľmi často píše ,,u nás doma"...,,mladí na chate používajú"... a má sa tu prikladať to, čo sa používa a vzniklo na Porade :)

A čo už má s toute témou spoločné napríklad takýto príspevok :
Poradte mám 18 prispevkov som prihlasená od12.6. kedy mi dôjde nejaká aktivácia chcela by som prikladať foto a súhlasiť:eek::eek::eek:
alla66
19.06.09,17:55
Nevadí Alla, občas sa na Porade použijú anglické skratky, ktorým nie všetci rozumejú.
Marianna skôr myslela svojim príspevkom na to, že stráca sa pôvodný zmysel tejto témy. Tu skôr ide o rýdzo poraďácke výrazy, ktoré sme si obľúbili, o naše preklepy, ktoré vyzneli obzvlášť zaujímavo, či smiešne, až vošli do tohto slovníka.
Mrník tu vznikol preto, lebo sa tu veľmi často píše ,,u nás doma"...,,mladí na chate používajú"... a má sa tu prikladať to, čo sa používa a vzniklo na Porade :)

A čo už má s toute témou spoločné napríklad takýto príspevok :
Poradte mám 18 prispevkov som prihlasená od12.6. kedy mi dôjde nejaká aktivácia chcela by som prikladať foto a súhlasiť:eek::eek::eek:
Iste, tento dotaz zlezaradil a je mimotemy....

danushka,http://serousci.webz.cz/smajlici/100.gif upokojila si ma, už som sa zľakla, :mee: že "JA" robím mrník....spadol mi kameň zo srdcahttp://serousci.webz.cz/smajlici/39.gif
ALDA
15.08.09,11:26
svorka-svokra, alebo preklep
kukučka
06.08.11,11:19
Fíha, to tu dva roky nikto nič nenapísal? No je načase oživiť túto peknú tému, lebo v posledných dňoch som dvakrát zachytila otázku: kto je to sb?

sb = spolobývajúci :D

autorka: Daniela SĽ a to aj napriek tomu, že na toho svojho má papier ;):D

aspoň ja si to tak pamätám zo šuťáku
/ak niekto iný, opravím/
marjankaj
06.08.11,11:30
Fíha, to tu dva roky nikto nič nenapísal? No je načase oživiť túto peknú tému, lebo v posledných dňoch som dvakrát zachytila otázku: kto je to sb?

sb = spolobývajúci :D

autorka: Daniela SĽ a to aj napriek tomu, že na toho svojho má papier ;):D

aspoň ja si to tak pamätám zo šuťáku
/ak niekto iný, opravím/
No to je jasné, že ho musí mať na papieri. Vieš akí sú dnes ľudia. Ešte by ho nabonzovali na DÚ.:---
rudopp
07.08.11,05:10
Duch Porady = ja :D
pepsikova
07.08.11,05:42
...stískanec = objatie ( pepsikova)
..3D stískanec ( milé,priateľské objatie na ruský spôsob)
...6D stískanec (sila objatia znásobená radosťou, že ....niečo...
rudopp
07.08.11,06:16
...stískanec = objatie ( pepsikova)
..3D stískanec ( milé,priateľské objatie na ruský spôsob)
...6D stískanec (sila objatia znásobená radosťou, že ....niečo...

vyšlo (vošlo ??? :D:D:D )
pepsikova
08.08.11,03:44
..páči sa mi slovo "človák".....vymyslel ho srska...
pepsikova
08.08.11,04:11
...johál mizef...(pôvodca tiež)...veru, ten johál mizef to s tým zákonníkom práce pekne poondial...
rudopp
08.08.11,07:26
..páči sa mi slovo "človák".....vymyslel ho srska...

Satinský
vat
07.04.12,07:45
Ja nemôžem nájsť nikde vysvetlenie skratiek, ktoré sa používajú pri riešení problémov s Jednoduchým účtovníctvom (JU). Neexistuje komplexná databáza skratiek tu používaných? Alebo sú to skratky známe len účtovníkom?
Napr. som nepochopil:
... PPD,VPD ako príloha ku KPZ ...
A iné. :-)
Vďaka za radu
ladyrs
07.04.12,07:54
PPD - príjmový pokl.doklad, VPD - výdavkový pokl.doklad, KPZ = kúpno-predajná zmluva
misoft
07.04.12,19:54
KSENP - Keby sa ešte niekto pýtal - copyright ermon

poslať do 3,14 - skultúrnená nadávka - copyright Jozef Mihál

mrník - bordel - copyright Hlinkovx

CCCC - cool clen cool clubu - copyright - kolektív autorov (Zita5, abel, Melnick)

plesni si - reakcia na nemiestnu poznámku prípadne "nevhodnú reakciu" - copyright Muška

erotické ručičky - čo chytím, to do***em - copyright Kazu

kafčotreff - stretnutie poraďákov pri káve - copyright Jozef Mihál

D P H - dôvod pre hospitalizáciu - copyright abel

igelitkár - marcový zjav - copyright Marianna01

bábofka - tradičná bábovka od Vladi pečená 1x ročne na poraďácke Superstretko - copyright Endrju (?)

bábňätko - bábätko - copyright Evina

priškatuľkovať - pripojiť sa na net - copyright Ajuška

doble - O.K., dohodnuté - copyright Tanče

pušapikéky - pušapky-podprsienky, v ktorých vyzeráme ako Bohom obdarované - copyright danushka

stretkováči/čky - účastníci Poraďáckych stretnutí - copyright účtovník 007

3/4 - moja "najdrahšia" :D - © misoft



Okrem toho v rozhovore používam:

Nechcem sa zbrechať - nadávam jak ten onen *****
danushka
27.04.12,19:16
Sitko ťažko prežíva na Porade možnosť uzamykania tém a toť jeho výrok bojovníka za spravodlivosť:

,,Tak môžu, zavierať, môžu zavrieť, môžu aj zabiť." © sito
sito
05.05.12,06:08
Sitko ťažko prežíva na Porade možnosť uzamykania tém a toť jeho výrok bojovníka za spravodlivosť:

,,Tak môžu, zavierať, môžu zavrieť, môžu aj zabiť." © sito

V podstate mi to jedno je, čo tam po nich, však sa otvárajú nové, nové možnosti ...

danushka, kde to žiješ, spravodlivosť a na Porade ...

Teraz si to zabila, klinec, riadny ...

Vyložím, vylíčim ...

Keď sa téma založí je to taká malá, milá svinka. Keď prerastie istý rámec, divočina, riadny kanec, sviňa, divá. Ale, nie je mäsiar, ktorý chce zabiť sviňu karafiátom, blbec?

Tak dobre, vybrala si to čo Ti vyhovovalo, moc je toho. Skrátim: môžu aj zabiť. Ešte: zabiť. Zabiť tému = zavrieť tému.

Prútkari = ľudia, ktorí spletú svoje záujmy v jeden, zabiť.

Zabiť tému je vlastne také láskyplné podpichovanie. Ak pozorne čítaš Poradu, chystá sa aj niečo iné. To už nebude láskyplné podpichovanie, ale vybavovanie si účtov ako Chicagu na Valentína.

Tak sa maj a s kľudom zabíjaj. :);)