SMartina
24.10.07,14:27
Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Podľa akého paragrafu by mal dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi, ktorý aj po niekoľkých upozorneniach (bohužiaľ nie písomných len ústnych) kradne peniaze z pokladne, niektoré tržby nedáva cez registracku - bloček, len sebe do vrecka. Mohol by to byť par. 68, odst. 1, písmeno b. ??? Zamestnávateľ by to chcel tak, aby to bolo bez výpovednej doby a odstupného. Prosím o radu. Vopred ďakujem. :rolleyes:
Chobot
24.10.07,12:49
Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Podľa akého paragrafu by mal dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi, ktorý aj po niekoľkých upozorneniach (bohužiaľ nie písomných len ústnych) kradne peniaze z pokladne, niektoré tržby nedáva cez registracku - bloček, len sebe do vrecka. Mohol by to byť par. 68, odst. 1, písmeno b. ??? Zamestnávateľ by to chcel tak, aby to bolo bez výpovednej doby a odstupného. Prosím o radu. Vopred ďakujem. :rolleyes:

Treba ho prichytiť, spísať zápisnicu a dať okamžité rozviazanie PP z dôvodu hrubého porušenia prac. disciplíny.

:eek:A ešte ste nedali trestné oznámenie? Či to boli malé čiastky, ktoré nenapĺňali skutkovú podstatu trestného činu - krádež?
JAJA11
24.10.07,12:53
Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Podľa akého paragrafu by mal dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi, ktorý aj po niekoľkých upozorneniach (bohužiaľ nie písomných len ústnych) kradne peniaze z pokladne, niektoré tržby nedáva cez registracku - bloček, len sebe do vrecka. Mohol by to byť par. 68, odst. 1, písmeno b. ??? Zamestnávateľ by to chcel tak, aby to bolo bez výpovednej doby a odstupného. Prosím o radu. Vopred ďakujem. :rolleyes:

Na to musíte mať jednoznačný dôkaz. Ak máte svedkov, ktorí potvrdia Vaše tvrdenia, nemal by byť problém aj podľa tohto paragrafu. V prípade, že to neviete dokázať a zamestnanec by to dal na súd, museli by ste mu doplatiť ušlú mzdu a pod. V takomto prípade, by som sa snažila presvedčiť dotyčného zamestnanca, aby dal výpoveď dohodou s okamžitou platnosťou. Tým by ste sa vyhli problém a zbavili nezodpovedného zamestnanca. :o