mackova
24.10.07,22:22
Caute, zacinam pomalicky v PU a chcem sa poradit ako je to. ked mam na bank. vypise vzdavok ale nemam k nemu papier-FA, ako mam zauctovat toto.
V JU, ak sa rozhodnem nedam to do VOZD a bolo vsetko o.k.

Ale co s tymto......
Lydka R
24.10.07,20:28
Caute, zacinam pomalicky v PU a chcem sa poradit ako je to. ked mam na bank. vypise vzdavok ale nemam k nemu papier-FA, ako mam zauctovat toto.
V JU, ak sa rozhodnem nedam to do VOZD a bolo vsetko o.k.

Ale co s tymto......

Ja to dávam ako súkromné platby konateľa 355/221 a ten to potom "vráti" do pokladne 211/355
Ale to len v prípade platieb kartou. Ináč sa ešte pokús dostať k "predpisu" na úhradu - teda nákladu
mackova
24.10.07,20:34
a ked vobec nie je?

je v PU nejaka finta na doklady, ktore nemozem vypatrat?
Lydka R
24.10.07,20:47
a ked vobec nie je?

je v PU nejaka finta na doklady, ktore nemozem vypatrat?

Ále tak na základe niečoho musia tie peniaze z účtu odpísať.
A veľmi zle sa účtuje ak ti chýbajú doklady a musíš po nich pátrať.
sway
24.10.07,21:20
a ked vobec nie je?

je v PU nejaka finta na doklady, ktore nemozem vypatrat?

Ešte je aj taká možnosť, že naúčtuješ rovno na banke na MD na vytvorený účet 548 999 - a budeš ho mať nedaňový, neviem v akom SW robíš, ale to je jedno v Hlavnej knihe potom krásne vidíš všetky účty čo majú anal. 999 sú pripočítateľné.
Ja používam na tieto prípady analytiku 999 čo pri spracovávaní daň.priznania automaticky viem, že sú účty zvyšujúce HV - teda pripočítavajú sa k ZD.
mončok
26.10.07,08:17
Dobrý deň.
Prosím Vás , ako zaúčtujem výdavok z BÚ, ponikateľ zaplatil došlú faktúru ešte z roku 2004, lenže tá faktúra nebola vôbec zaúčtovaná v tom roku. On ju mal len vo svojej evidencii došlých fa, nezaplatil ju a ani k účtovníčke sa nedostala. Teraz ju dodávateľ urguje a podnikateľ ju zaplatil cez podnikateľský účet. Múžem to dať na 548? Mám zaúčtovať aj tú došlú fa? A čo s DPH?
ďakujem
JAJA11
26.10.07,08:38
Dobrý deň.
Prosím Vás , ako zaúčtujem výdavok z BÚ, ponikateľ zaplatil došlú faktúru ešte z roku 2004, lenže tá faktúra nebola vôbec zaúčtovaná v tom roku. On ju mal len vo svojej evidencii došlých fa, nezaplatil ju a ani k účtovníčke sa nedostala. Teraz ju dodávateľ urguje a podnikateľ ju zaplatil cez podnikateľský účet. Múžem to dať na 548? Mám zaúčtovať aj tú došlú fa? A čo s DPH?
ďakujem

ASi len na 548 999 a všetko ako pripočítateľná položka. Ak to je vyššia suma, potom dodatočné daňové priznanie. :rolleyes:
sway
26.10.07,08:39
Dobrý deň.
Prosím Vás , ako zaúčtujem výdavok z BÚ, ponikateľ zaplatil došlú faktúru ešte z roku 2004, lenže tá faktúra nebola vôbec zaúčtovaná v tom roku. On ju mal len vo svojej evidencii došlých fa, nezaplatil ju a ani k účtovníčke sa nedostala. Teraz ju dodávateľ urguje a podnikateľ ju zaplatil cez podnikateľský účet. Múžem to dať na 548? Mám zaúčtovať aj tú došlú fa? A čo s DPH?
ďakujem

Rozhodne Ti nesmie ísť do nákladov 2007, teda nie 548 klasickú, celú faktúru vrátane DPH by som dala napríklad na 548 999 - pripočítateľnú k ZD, ale radšej by som ju dala na taký účet ktorého sa faktúra týkala, napríklad ak to bol tovar, na 504 999, pričom anal.999 si dávam vždy ako pripočítateľnú k ZD.

faktúra:
takže napr. základ:1 000,- MD 504 999
DPH........................190,- MD 504 999
dodavateľ..............1 190,- DAL 321 000

úhrada bankou:......1 190,- MD 321 DAL 221
mončok
26.10.07,08:44
Ďakujem veľmi pekne.