Vlasta Č.
25.10.07,07:05
Ako by ste zaúčtovali mínusovú dennú uzávierku. Sú to vrátené dobierkové balíky, kt. sú pôvodne uvedené v uzávierkach z predchádz. mesiaca ale aj z tohto mesiaca. Ide o opravu ZD r. 23/24 alebo to ide do r. 03?
V Alfe pri zadávaní údajov cez peň. denník sa mi to dostane do DPH len na r. 03 so znamienkom -.

Vie mi niekto poradiť?
Vďaka.
Vlasta Č.
25.10.07,05:36
:confused::confused::confused:
babenko1
31.10.07,15:01
Ako by ste zaúčtovali mínusovú dennú uzávierku. Sú to vrátené dobierkové balíky, kt. sú pôvodne uvedené v uzávierkach z predchádz. mesiaca ale aj z tohto mesiaca. Ide o opravu ZD r. 23/24 alebo to ide do r. 03?
V Alfe pri zadávaní údajov cez peň. denník sa mi to dostane do DPH len na r. 03 so znamienkom -.

Vie mi niekto poradiť?
Vďaka.Chcela by som sa opýtať, prečo dobierky účtuješ cez ERP??? Nie je jednoduchšie vystaviť faktúru a ked sa vráti neprevzatý, prípadne vrátený balík, urobíš dobropis?
ekopo
31.10.07,15:31
Alebo vystavíš zálohovú FA a keď sa Ti dobierka vráti nemusíš vystaviť ani ten dobropis. Pokým sa dobierka neprevezme, nejedná sa o dodanie tovaru. Blok z ERP sa vystavuje predsa pri príjme hotovosti. Viem, že sa to takto praktizuje, ale potom vznikajú podobné problémy.
Zoltán Kovács
31.10.07,15:34
Alebo vystavíš zálohovú FA a keď sa Ti dobierka vráti nemusíš vystaviť ani ten dobropis. Pokým sa dobierka neprevezme, nejedná sa o dodanie tovaru. Blok z ERP sa vystavuje predsa pri príjme hotovosti. Viem, že sa to takto praktizuje, ale potom vznikajú podobné problémy.

A v tomto prípade potom kam za zakladá ústrižok z pošty o prevzatí peňazí. Tiež dilema, ktorá nastáva vtedy ak do dobierky sa prikladá bloček z ERP. lebo pre mňa je predsa doklad o prijatí peňazí ten ústrižok z pošty.