vt2
25.10.07,12:08
Dobry den viete mi niekto poradit ako zalozit personalnu agenturu? Nemyslim zahranicie, ale klasicku personalku co sprostredkuje pracu na Slovensku.

1/Mozem to robit na s.ro. alebo staci iba zivnost?
2/Viete mi poradit co vsetko musi byt v zmluve a ako vlastne vyzera?
3/Viiete co pytaju take firmy za jedneho zamestnanca?

Skutocne budem rad ak mi date niekto vediet vrela vdaka. Ak je tu niekto kto to uz robil budem rad ak odpise popripade navrhne spolupracu. Dakujem!:---
Zoltán Kovács
25.10.07,10:38
Máš na mysli agentúru, ktorá za odplatu sprostredkuje zamestnanie? Na to je potrebný súhlas ak sa nemýlim od UPSVaR.
Aljok
25.10.07,15:04
vt2
25.10.07,15:18
Máš na mysli agentúru, ktorá za odplatu sprostredkuje zamestnanie? Na to je potrebný súhlas ak sa nemýlim od UPSVaR.
Ano myslim taku agenturu ze ked pride klient ku mne do firmy tak si zaplati za to aby som nasiel adekvatneho zamestnaca. Vies poradit postup?
vt2
25.10.07,15:21
dakujem, ale potrebuje presne poradit na zaklade tych otazok co som pisal vies poradit?
vt2
25.10.07,15:24
viete mi niekto presne poradit? ale fakt presne aky je postup? poslem odmenu
nextone
25.10.07,15:35
Viem ti poradiť, ale asi nie so všetkým, kým nebudem vedieť presné info.
1. v prvom rade....povolenie na sprostredkovanie práce za úhradu, ktoré vydáva UPSVAR.
2. Na živnosť sa to nedá vykonávať, takže s.r.o. je nutná
3. Firmy za jedného zamesntnaca pýtajú??? nerozumiem???
zalobaba
26.10.07,08:49
nextone - nie je nutná SRO !!!!!!! Môže to vykonávať aj ako fyzická osoba, ale potrebuje súhlas UPSVaR.
vt2
26.10.07,15:46
je tu prosim vas niekto aj kompetentny kto mi fakt vie dobre poradit? zatial jediny mudry mi pripada ten nextone a biaaa tak bud to chcete poradit alebo kazdy len mudrujete?
vt2
26.10.07,15:47
prosim ta zalobaba alebo nextone napis mi prosim ta na vt2@pobox.sk dakujem
Aljok
26.10.07,16:05
je tu prosim vas niekto aj kompetentny kto mi fakt vie dobre poradit? zatial jediny mudry mi pripada ten nextone a biaaa tak bud to chcete poradit alebo kazdy len mudrujete?

mimotemyLen či sa zalobaba po tomto príspevku neurazí keď si ju zaradil medzi nás hlupákov. Teraz chceš aby Ti napísala.:D
miroja
29.10.07,20:21
ahoj, nie som zalobaba ani nextone
vsetky potrebne info nájdeš v zákone 5/2004 o službach zamestnanosti v §§ 25,26,27,28
predpokladam ze chceš vykonávať sprostredkovanie za úhradu, ktore sa vykonáva na základe povolenia Ústredia práce, socialnych veci a rodiny nevykonáva sa na zákl. živnosti, môže ju vykonávať fyzická aj právnická osoba.....,
alebo chceš založiť agentúru dočasného zamestnávania ? taktiež podmienky najdeš v spomínanom zákone v §§ 29,30, 31 ...,
v pripade nejasnosti sa ozvi
ináč vsetky potrebné info ti podajú na ktorom koľvek úrade práce
miroja
29.10.07,20:23
prepac nenapisala som kto som , tvoja zachrana
Miroja
vt2
30.10.07,09:12
prepac nenapisala som kto som , tvoja zachrana
Miroja

ahoj Miroja dakujem za odpoved uz som si to vsetko obvolal je to tak ako hovoris, ale este jednu vec by som sa chcel spytat. Podla zakona sa ma pytat 20-30% z hrubej mzdy zamestnanca, ale spolocnosti ktore vyhladaju zamestnanca pre firmy pytaju 2 platy z hrubej mzdy. Vies aka je toto agentura resp. zivnost? To tiez patri pod agenturu sprostredkovatelsku za uhradu? Dikes :---
miroja
31.10.07,17:05
ahoj vt2
to čo píšes na vôbec neprekvapuje, z praxe viem, že agentúry žiadajú takéto poplatky ale v tomto prípade ide o zdieranie...., neexistuje na to žiadna živnosť, pretože agentúry fungujú na základe povolenia, ktoré vydáva Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a dobu neurčitú...., to najdeš v zákone na kt. som ťa odkázala..., ale vráťme sa k tým poplatkom agentúry vyberajú pri sprostredkovaní práce do zahraničia tzv. registračný poplatok vo výške 8 až 12 tisíc korún, neviem presne čo tam účtujú ale malo by tam byť zahrnuté nejaké školenie o tom ako platiť sociálne či zdravotné poistenie v danej krajine, kedy možno požiadať v danej krajine o vrátenie dane a predpokladám že sú tam samozrejme aj určité poplatky týkajúce sa zabezpečovania leteniek, komunikácia so zamestnávateľom v zahraničí a pod. agentúry, kt. sprostredkúvajú prácu na Slovensku a v ČR vyberajú registračný poplatok vo výške asi 2 - 4 tisíc korún..., okrem toho ako si uviedol si agentúra žiada poplatok 20-30% z hrubej mzdy ale to je vlastne len vtedy ak tu prácu skutočne sprostredkuje..., je toho veľmi veľa čo by bolo k tomu treba povadať ale dúfam, že ti moja odpoveď postačí ak budeš chcieť ešte niečo vedieť tak napíš
miroja:o
vt2
01.11.07,17:24
ahoj vt2
to čo píšes na vôbec neprekvapuje, z praxe viem, že agentúry žiadajú takéto poplatky ale v tomto prípade ide o zdieranie...., neexistuje na to žiadna živnosť, pretože agentúry fungujú na základe povolenia, ktoré vydáva Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a dobu neurčitú...., to najdeš v zákone na kt. som ťa odkázala..., ale vráťme sa k tým poplatkom agentúry vyberajú pri sprostredkovaní práce do zahraničia tzv. registračný poplatok vo výške 8 až 12 tisíc korún, neviem presne čo tam účtujú ale malo by tam byť zahrnuté nejaké školenie o tom ako platiť sociálne či zdravotné poistenie v danej krajine, kedy možno požiadať v danej krajine o vrátenie dane a predpokladám že sú tam samozrejme aj určité poplatky týkajúce sa zabezpečovania leteniek, komunikácia so zamestnávateľom v zahraničí a pod. agentúry, kt. sprostredkúvajú prácu na Slovensku a v ČR vyberajú registračný poplatok vo výške asi 2 - 4 tisíc korún..., okrem toho ako si uviedol si agentúra žiada poplatok 20-30% z hrubej mzdy ale to je vlastne len vtedy ak tu prácu skutočne sprostredkuje..., je toho veľmi veľa čo by bolo k tomu treba povadať ale dúfam, že ti moja odpoveď postačí ak budeš chcieť ešte niečo vedieť tak napíš
miroja:o


ahojky ano je to tak ako pises, este jednu vec sa chcem spytat na slovensku su personalne agentury ktore vsetci pozname Manpoverr, Istroconti, Mp Servis atd atd. Tak oni pytaju 2-3x po celej hrubej mzde, tj ak chces uctovnicku a ta bude mat plat 10 000 Sk mesacne v hrubom (to je len priklad pre lepsie pocitanie) tak spolocnosti pytaju 20 - 30 000 Sk ak ti takeho cloveka najdu. No a toto by ma zaujimalo ci sa to moze alebo nie? Dikes.
Filip Glasa
02.11.07,08:21
A prečo by sa to nemohlo. Práve z týchto rovízii personálky žijú. Akurát nezabúdaj na množstevné zľavy pre stálych klientov. Tam to klesne trebars na 1 hrubý plat. Pri masových náboroch aj nižšie.
Hovoríme o mesačných platoch :-)
VladoaKatka
04.11.07,11:11
je tu prosim vas niekto aj kompetentny kto mi fakt vie dobre poradit? zatial jediny mudry mi pripada ten nextone a biaaa tak bud to chcete poradit alebo kazdy len mudrujete?

Tak tomuto nemám slov. Prihlásíš sa na poradu, a keď do "troch minút" nedostaneš zadarmo kompletný servis, kde, čo a ako máš napísať tak všetci tu múdrujeme? Radšej prečítaj názov, akú agentúru si chceš založiť.:D:D:D

Je lepšie sa nepripájať do témy, ak s tým niekto nemá skúsenosti alebo by Ti poradil zle.
Zapamätaj si:: Budeš ešte potrebovať aj neskoršie poradiť, snáď potom oceníš každú dobrú radu, aj keď Ti príde trebárs o týždeň.
vt2
05.11.07,17:51
Opať niekto koho IQ je len dvojciferne :-) A osoby ktore s nim alebo s nou suhlasia /kedze nick je ako keby ho vlastnil schyzofrenik/ tak tym gratulujem k rovnakej urovni :-) vazený a vazena lepsie sa nauc (te) citat a uvidis co bolo tou vetou mienene, ak na to prides tak to nahlas Sociálnej poistovni :-) a teraz rozmyslaj preco prave Sociálnej poisťovni!





Tak tomuto nemám slov. Prihlásíš sa na poradu, a keď do "troch minút" nedostaneš zadarmo kompletný servis, kde, čo a ako máš napísať tak všetci tu múdrujeme? Radšej prečítaj názov, akú agentúru si chceš založiť.:D:D:D

Je lepšie sa nepripájať do témy, ak s tým niekto nemá skúsenosti alebo by Ti poradil zle.
Zapamätaj si:: Budeš ešte potrebovať aj neskoršie poradiť, snáď potom oceníš každú dobrú radu, aj keď Ti príde trebárs o týždeň.
Zoltán Kovács
05.11.07,18:00
Opať niekto koho IQ je len dvojciferne :-) A osoby ktore s nim alebo s nou suhlasia /kedze nick je ako keby ho vlastnil schyzofrenik/ tak tym gratulujem k rovnakej urovni :-) vazený a vazena lepsie sa nauc (te) citat a uvidis co bolo tou vetou mienene, ak na to prides tak to nahlas Sociálnej poistovni :-) a teraz rozmyslaj preco prave Sociálnej poisťovni!

mimotemy Odporúčam ti Etiketu porady:

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

Si tu prikrátko na to aby si hodnotil IQ niekoho z členov. Podľa tohto príspevku, zase ja môžem mať úsudok o tebe........
anklar
05.11.07,18:23
Opať niekto koho IQ je len dvojciferne :-) A osoby ktore s nim alebo s nou suhlasia /kedze nick je ako keby ho vlastnil schyzofrenik/ tak tym gratulujem k rovnakej urovni :-) vazený a vazena lepsie sa nauc (te) citat a uvidis co bolo tou vetou mienene, ak na to prides tak to nahlas Sociálnej poistovni :-) a teraz rozmyslaj preco prave Sociálnej poisťovni!
Ahoj, vt2. Som tá súhlasiaca osoba. A ďakujem ti za gratuláciu. A keďže som doteraz nezisťovala aké mám IQ, neviem koľkociferné ho mám. Tiež neviem, či som alebo nie som schizofrenik.
Ale určite viem, že: 1) som na Porade tiež nováčikom. Ak som sa, mnou úprimne váženým členom Porady predstavila tiež takto, teda ako Ty, tak som sama zo seba zhrozená.
2) čítať/písať som sa ako-tak naučila. Možno som nevenovala dostatočnú pozornosť Tvojej otázke - budem úprimná - nechcem jej venovať pozornosť - iba, upútala ma Tvoja, hm, neodbytnosť.
3) dotretice, určite viem, že žiadnym zákonom nie je podporený Tvoj pomyselný nárok na odpovede ani od odborníkov, ani od ostatných dobromyseľných členov Porady. Alebo, si azda presvedčený, že sú povinní (zadarmo) ti radiť?
Pekne pozdravujem.
zalobaba
06.11.07,15:02
vt2 - mňa si v jednom príspevku žiadal, aby som sa ti ozvala mailom, lebo vraj tu všetci iba mudrujú a nikto ti neporadí a teraz, keď súhlasím s VladoaKatka - tak teraz ma kam zaradíš???? Lebo ja s ním fakt súhlasím......
Petra66
09.01.11,14:19
Caute,
citam si info, ale zistujem, ze tato tema sa zmenila na temu o IQ.. a mam taky nazor na to, ze ked je niekto zvedavy a ma ciel, chce nieco, pyta sa... takze ludia, ktory zavrhli autora temy, by mali zacat pozerat na seba a ak nemaju a nevedia nic k teme, mali by sa realizovat v inych prispevkoch a nie si tu riesit svoje komplexy.
Aj ja sa zaujimam o zalozenie personalky... Rada sa dozviem dalsie uzitocne rady, co sa tyka zmluv so zamestnavatelmi, zamestnancami a chodom celej personalky... tiez mi to este nie je uplne jasne, len nedavno som sa zacala tym zaoberat, ohladom povolenia viem, ze potrebujem na tuto cinnost...
Pozdravujem...
lubomirfialek
22.03.11,19:04
Dobry den,
precital som si skutocne velmi zaujimavu vymenu nazorov. Osobne by som ju ani nedocital, avsak je prijemny vecer a trosicku som sa nudil. No, aj tak by som bol radsej, keby sa Porada vratila k teme:) Neviete ako velmi je komplikovane na UP vybavit cele povolenie pre sprostredkovatelsku agenturu zamestnania?
Dakujem Lubo
sroservis
22.03.11,22:08
Dobrý deň,

z vášho mailu neviem presne, či chcete vykonávať sprostredkovanie zamestnania za úhradu
alebo činnosť agentúry dočasného zamestnávania.

Ide o dva rozdielne okruhy činností, na ktoré sa vzťahuje aj rozdielny právny režim.

Sprostredkovanie zamestnania za úhradu je živnosťou, v rámci ktorej sprostredkovateľ vytvára príležitosť,
aby zamestnávateľ zamestnal sprostredkovateľom vyhľadanú osobu.
Ak chcete vykonávať túto činnosť ako živnostník, mali by ste mať ukončené vysokoškolské vzdelanie aspoň prvého stupňa (bakalár), resp. ustanoviť zodpovedného zástupcu, ktorý spĺňa túto podmienku.

Agentúra dočasného zamestnávania priamo zamestnáva zamestnancov a následne ich prideľuje iným zamestnávateľom (za odplatu).
Na túto činnosť je už potrebné osobitné povolenie vydávané Ústredným úradom práce na písomnú žiadosť.

Opäť je potrebné preukázať bezúhonnosť a vzdelanie (aspoň bakalárske), ale okrem toho predložiť aj ďalšie doklady nájomnú zmluvu, projekt činnosti vrátane kalkulácie nákladov a výdavkov, preukázanie materiálového vybavenia a ďalšie. Správny poplatok je v tomto prípade 99,5 eura.

Viac informácii nájdete na http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nestatne-sluzby-zamestnanosti/agentury-docasneho-zamestnavania.html?page_id=13034

Všetko dobré.
lubomirfialek
23.03.11,08:41
Dobry den,
a kolko asi trva vybavit vsetky tieto zalezitosti. Videl som v zakone, ze na sprostredkovatelsku agenturu je potrebne vypracovat aj projekt. Neviete nahodou co vsetko v nom ma byt, alebo nevypracovaval niekto nieco uz podobne?Dakujem