Immortal
25.10.07,18:16
Dovolote aby som vas poprosil o pomoc. Som v 4 rocniku na Ekonomickej univerzite v Bratislave a tema mojej semestralnej prace je: Poistenie skod na majetku podnikatelskeho subjektu vplyvom zivelnych pohrôm. S kolegom mame problem zacat, lebo ani po prestudovani prednasok sme sa zatial nedokazali zhodnut na problematike, ktoru by sme riesili. Prosim niekoho o pomoc pri stanoveni temy, ktora by sa hodila na analyzu v semestralnej praci.

Za vase navrhy vopred dakujem.
Zoltán Kovács
25.10.07,16:26
Dovolote aby som vas poprosil o pomoc. Som v 4 rocniku na Ekonomickej univerzite v Bratislave a tema mojej semestralnej prace je: Poistenie skod na majetku podnikatelskeho subjektu vplyvom zivelnych pohrôm. S kolegom mame problem zacat, lebo ani po prestudovani prednasok sme sa zatial nedokazali zhodnut na problematike, ktoru by sme riesili. Prosim niekoho o pomoc pri stanoveni temy, ktora by sa hodila na analyzu v semestralnej praci.

Za vase navrhy vopred dakujem.

Napríklad škoda vzniknutá na skladových zásobách a budovy skladu následkom zasiahnutia bleskom a ohňa. Účtovné, daňové aspekty a pohľad na prípad z hladiska poistenia.
Infarkt
25.10.07,16:44
Alebo takéto niečo :

Poskytujem služby - pravidelné upratovanie denné firemných priestorov...klient nemá poistenie...ja mám poistenie len za všeobecné škody spôsobené tretej osobe...mám tam 2 zamestnancov, nejaké skladové zásoby čistiacich prostriedkov a strojné vybavenie...niečo vlastné, ale niečo napríklad prenajaté...samo, že ja mám aj to poistené...
A teraz k živelnej pohrome - napríklad víchrica, odtrhne strechu, následne objekt klienta zamokne...škoda aj na mojich strojoch...škoda aj na prenajatých strojoch...škoda na mojich čistiacich...škoda na osobných veciach mojich zamestnancov...atd...atd...atd...

Analyzujte moje škody...prakticky na všetkom...analyzujte môj typ poistenia...analyzujte (ne) poistenie klienta...

...a analyzujte samotné poistenie, ale aj nepoistenie aj so všetkými dôsledkami a následkami...pre všetkých zúčastnených...(ja ako dodávateľ, klient ako odberateľ,moji zamestnanci ako poškodení a pod...)

... a ďalej sa musíte asi realizovať so spolužiakom ;)
Immortal
25.10.07,17:10
Dakujem vam za vase odpovede. Prva by sa skor hodila na pripadovu studiu, a ta druha sa mi pozdava. Zajtra rano sa tym zacnem na plno zaoberat , pripadne ak sa vyskytne problem sa obratim na toto vydarene forum :)