Marta V
25.10.07,18:45
Prosím Vás poraďte niekto ako dostať dolu z rúk penový silikón. Synovi stvrdol na rukách a ruky má čierne. Ničím to nejde dolu.
Chobot
26.10.07,06:31
Prosím Vás poraďte niekto ako dostať dolu z rúk penový silikón. Synovi stvrdol na rukách a ruky má čierne. Ničím to nejde dolu.

Ešte mi prosím ťa povedz, čo je to ten penový silikón? Trochu sa v stavebných materiáloch vyznám, ale také som ešte nepočul. Aj som hľadal na nete, tiež som to nenašiel.

Existuje sanitárny silikón alebo montážne pena, ale tá nie je čierna.

Napíš, kde ste to kúpili, alebo ako to vyzerá či na čo sa to používa....:confused:.

Ak budem vedieť, čo to je, skôr ti poradím, ako to odstrániť.
misomiso
26.10.07,06:46
Ja si tipnem: synovi na rukach zaschla montazna pena, kedze pri praci ma casto clovek ruky spinave, zmiesala sa so spinou a ruky na cierne. Medzitym sa uz mu ale ta vrstva osupala, lebo to nevydrzi narukch dlho, tekze uz je to O.K. Je tak?
Bastian
26.10.07,07:01
Ja si tipnem: synovi na rukach zaschla montazna pena, kedze pri praci ma casto clovek ruky spinave, zmiesala sa so spinou a ruky na cierne. Medzitym sa uz mu ale ta vrstva osupala, lebo to nevydrzi narukch dlho, tekze uz je to O.K. Je tak?
Ahoj misomiso, možno by si mal začať tipovať aj v športke, keď Ti tie tipy tak vychádzajú...
...len srandujem - netipujem a ani to nikomu neradím (len Tebe - Ty už si starý :D , skúsený a vieš čo áno a čo nie).
Braňo
26.10.07,07:10
Ak to je montážna pena, existuje čistič montážnej peny. Treba však potom umyť ruky a dobre nakrémovať, lebo je to dobrý "bordel". ;)
Chobot
26.10.07,07:18
Ak to je montážna pena, existuje čistič montážnej peny. Treba však potom umyť ruky a dobre nakrémovať, lebo je to dobrý "bordel". ;)

Pre budúcnosť by som synovi Marty V poradil, že ak nabudúce bude robiť s montážnou penou, tak kým nezaschne, dá sa ľahko očistiť acetónom (riedidlo C6000), či už z rúk alebo iných predmetov. Po zaschnutí jedine zoškrabať.
Bastian
26.10.07,07:24
Pre budúcnosť by som synovi Marty V poradil, že ak nabudúce bude robiť s montážnou penou, tak kým nezaschne, dá sa ľahko očistiť acetónom (riedidlo C6000), či už z rúk alebo iných predmetov. Po zaschnutí jedine zoškrabať.
Tieto rady sa mi hodia, lebo som zatiaľ s mont. penou nerobil. Cez víkend sa chystám na práce okolo domu (aj s mont. penou). Takže vďaka :)
TinkiDinki
26.10.07,07:49
Môžem ja

Penový silikón vznikne keď robíš naraz aj s penou aj so silikónom:D .
A ešte máš aj špinavé ruky preto je to čierne.

Ja používam na to prací prášok.
Strčím namokrené ruky do vreca s práškom vyberiem ich také
obcukrené a umývam ako so solvínou.
Asi je to nezdravé, ale čím lepší prášok tým je špina skoršie preč.
misomiso
26.10.07,07:53
Moja skusenost je zasa taka, ze vsety taketo nanosy, vratane farieb a lepidiel riesi najlepsie cas. Nastastie koza sa obnovuje smetom zospodu nahor, takze staci pockat...
TinkiDinki
26.10.07,08:13
Polyuretánová pena je vraj rakovinotvorná.
Tak neviem čo je zdravšie.
Dlhodobý kontakt s pokožkou, alebo veľmirýchle vypratie zažratej špiny
a potom dobré opláchnutie.
Naozaj neviem.
Ale silikón asi nieje taký agresívny, keď sa s ním baby vypchávajú.;)
Marta V
26.10.07,11:39
Ja si tipnem: synovi na rukach zaschla montazna pena, kedze pri praci ma casto clovek ruky spinave, zmiesala sa so spinou a ruky na cierne. Medzitym sa uz mu ale ta vrstva osupala, lebo to nevydrzi narukch dlho, tekze uz je to O.K. Je tak?

misomiso mal pravdu. Presne tak to bolo, len sa to ešte neošúpalo, ale postupne to ide dolu. Použili sme aj prací prášok, aj savo (ruky po ňom otrasne páchli:()Dúfam, že nabudúce použije rukavice. Človek sa učí na vlastných chybách. Všetkým Vám ďakujem za skvelé rady.
misomiso
26.10.07,13:34
Tak Savo by som naozaj nepouzival, je to velmi silna zieravina, ktora sice rozpusta plesne a niektore farby, ale PUR pene aj tak neublizi. Iba pokozke...
Marta V
27.10.07,06:21
Veď z toho sava som nemala dobrý pocit, to je pravda, ale na šťastie už sa mu to podarilo odstrániť z rúk.
deni10
23.05.08,08:40
Dobry den,

dufam, ze ma nevyhresite, ze tu pridam tento prispevok.

Vie mi niekto poradit ako odstranim co najjednoduchsie silikon napr. z kachliciek a pod.

Dakujem
Chobot
23.05.08,08:46
Dobry den,

dufam, ze ma nevyhresite, ze tu pridam tento prispevok.

Vie mi niekto poradit ako odstranim co najjednoduchsie silikon napr. z kachliciek a pod.

Dakujem

Jedine mechanicky oškrabať niečím mäkším, ako je povrch kachličky.
deni10
23.05.08,09:43
Hmmm, to je ale taka drina, ze aj lutujem ze nieco take sme dali na kachlicky. Myslela som si, ze je mozno nejaky chem. pripravok alebo teplovzdusna pistol, no ale ako vidim ..... len skrabkat a skrabkat.

Dakujem.
krater
30.11.08,09:25
No mozem sa hlasit do klubu a to uz mam nejeky rocik na krku. Vcera som pomahala manzelovi nieco upchavat mon.penou v malom priestore kedze som sa tam vedela vtrepat len ja a nejako mi zabudol povedat ze je lepsie si dat rukavice :mad: tak si ma viete predstavit a to mam problem s ekzemom. Ruky mam cele zatvrdnute vcera som ich myla riedidlo tech.benzinom mocila oskrabavala aj ten prasok som skusala do kazdej ranky sa mi to dostalo poviem vam horsie ako porod :eek:
Nevymysleli ste este nieco lepsie ucinnejsie velmi by mi to pomohlo cas mi nepomoze ;)
petmar
30.11.08,11:15
Ja keď som sa takto pozabudol, používal som solvinu a prášok na riad, oštipkával, do druhého dňa treba vydržať, zmizne ani nevieš ako
220870
30.11.08,16:12
Ak to je montážna pena, existuje čistič montážnej peny. Treba však potom umyť ruky a dobre nakrémovať, lebo je to dobrý "bordel". ;)
Problém je v tom ten že čistč nefunguje na stvrdnutú penu!!!
220870
30.11.08,16:16
Exzistuje aj odstraňovač silikónu. http://www.hagesan.host.sk/OSG.pdf
220870
30.11.08,16:23
No mozem sa hlasit do klubu a to uz mam nejeky rocik na krku. Vcera som pomahala manzelovi nieco upchavat mon.penou v malom priestore kedze som sa tam vedela vtrepat len ja a nejako mi zabudol povedat ze je lepsie si dat rukavice :mad: tak si ma viete predstavit a to mam problem s ekzemom. Ruky mam cele zatvrdnute vcera som ich myla riedidlo tech.benzinom mocila oskrabavala aj ten prasok som skusala do kazdej ranky sa mi to dostalo poviem vam horsie ako porod :eek:
Nevymysleli ste este nieco lepsie ucinnejsie velmi by mi to pomohlo cas mi nepomoze ;)
Ja s tým robím už roky ale ešte nič lepšie ako čas som nevymyslel.Všetky tie príspevky ktoré radia chémiu sú nanič. Skôr pomáhajú mastné výrobky ktoré pokožku nevysušujú ale mastia .Rôzne Indulony alebo nivea.Treba na to dať riadnu vrstvu , nie že by sa to potom okamžite olúpalo samé ,ale je to rýchlejšie a nebolí to toľko.
krater
30.11.08,19:16
Vdaka za rady. Poviem vam ako som to vyriesila trocha drasticke ale aj ucinne. Mocila som si dlho ruky v horucej vode s pridanym repikom:) no a vzala som si skrabku na zemiaky a oskrabavala je to velmi pracne ale zatial som dala najviac dole uz mam celkom "normalne" ruky i ked ubolene az az kopec raniek ale som sa nehanbila vyjst na ulicu este mam v miestach kde su klbiky na rukach a medzi prstami ale to uz postupne zmyjem. No a rada do zivota uz nikdy nechcem montaznu penu ani vidiet a nech si manzel na takuto pracicku najde partaka ja radsej zacnem strikovat alebo sa pustim do vianocneho pecenia ;)
Elena Navrátilová
30.11.08,19:38
Ja s tým robím už roky ale ešte nič lepšie ako čas som nevymyslel.Všetky tie príspevky ktoré radia chémiu sú nanič. Skôr pomáhajú mastné výrobky ktoré pokožku nevysušujú ale mastia .Rôzne Indulony alebo nivea.Treba na to dať riadnu vrstvu , nie že by sa to potom okamžite olúpalo samé ,ale je to rýchlejšie a nebolí to toľko.

Presne tak... riadnu vrstvu mastného krému (modrá indulona) a pekne vmasírovať do rúk. A zas opakovať. Je to najlepšie aj na sekundvé lepidlo. Kadejakým násilným odstraňovaním sa narobí viacej škody ako osohu. Toto je úplne bezbolestné a netrvá to ani dlho.