zuzula
28.02.05,10:06
Čaute,

viete mi pomôcť, čo sa týka nákladov za auto? Som SZČO a neviem, či môžem používať auto patriace niekomu inému na vlastné služobné účely. Viem, že ako zamestnanec môžem, ale ako SZČO?

Vďaka.:)
babenko1
28.02.05,22:41
Môžeš, treba spísať zmluvu s dotyčnou osobou o prenájme vozidla, dotyčný zaplatí cestnú daň.. a môžeš si účtovať spotrebu a teraz aj náhradu za 1 km.. tuším 6,20 Sk
zuzula
01.03.05,09:20
Ďakujem Babenko.
Sefcikova
01.03.05,14:22
pokiaľ to nie je tvoje vlastné vozidlo, nemôžeš si účtovať 6,20 za km apokiaľ si to chceš účtovať, tak ti to neradím

sumu, ktorú napíšeš na zmluvu o prenájme vozidla, to si môžeš dať do nákladov, rovnako spotrebovanú PHM podľa najazdených km na podnikanie

daň za motorové vozidlo hradí majiteľ vozidla, maja
Manual
01.03.05,17:04
Do zmluvy po vzájomnej dohode ak bude auto požičané na dlhšie obdobie si môžeš dať, že budeš auto udržiavať v riadnom technickom stave a preto budeš hradiť aj jeho riadnu bežnú údržbu. /bežný servis, olej, umyvárka/
Pekný večer želám...
porubcanska
02.03.05,06:18
pokiaľ máš auto v prenájme, nemôžeš si uplatňovať základnú náhradu 6,20 Sk,
iba pokl.bločky za nákup PHM. Tiež by som nezahrňovala do nákladov náklady na opravu auta.
Paula
02.03.05,06:57
Tiež viem tak, že ak je v zmluve o prenájme zakomponovaná údržba, možno ju dať do výdavkov . Mám skôr problém presvedčiť klienta, ktorý prenajíma svoje auto svojej s.r.o. že STK a nepovinné poistenie za vozidlo do výdavkov dať nemôže (i keď to tiež má v zmluve).
Luna
02.03.05,08:31
Náklady na opravu musia byť zakotvené v zmluve.Ja som robila dodatky k zmluvám o prenájme osobného auta.
Manual
02.03.05,15:27
Tiež viem tak, že ak je v zmluve o prenájme zakomponovaná údržba, možno ju dať do výdavkov . Mám skôr problém presvedčiť klienta, ktorý prenajíma svoje auto svojej s.r.o. že STK a nepovinné poistenie za vozidlo do výdavkov dať nemôže (i keď to tiež má v zmluve).Sú takí ludia, čo chcú dať do vádavkov všetko.
Pekný deň...