adarop
28.02.05,09:09
Mohol by mi niekto upresnit , ako je rozdiel medzi výsluhovým dôchodkom a výsluhovým príspevkom? Jedna sa totiž o to, že počnúc 01.01.2005 maju poberatelia výsluhového príspevku narok na uplatnenie nezdanitelnej časti zakladu dane.
ik-a
01.03.05,07:45
Tiez sa pripajam k otazke. Maju narok na plnu ciastku, alebo iba na rozdiel v ciastkach.
olgaduri
14.03.05,10:20
Podľa môjho, čo som čítala a informovala sa tak výsluhový príspevok je ak pracovník polície odíde do 15 rokov služby. (teda napríklad po 11 roku služby - poberá výsluhový príspevok) Po 15 roku sa jedná už o výsluhový dôchodok. Aj keď odíde po 18 roku služby - poberá výsluhový dôchodok. Ale celé je to podľa mňa akési hlúpe.
1. ) keď poberá výsluhový dôchodok - nemá nárok na daneprosté minimum ale súčasne platí na nezamestnanecké i invalidne ( i keď nikdy už nebude nezamestnaný a nebude poberať ani invalidný dôchodok) mysím, že v legislatíve urobili chybu. Buď je dôchodca a nemal by platiť uvedené odvody, alebo ak platí nezame. a invalid. mal by mať nárok na odpočitateľnú položku z dane.