Jurho
26.10.07,10:11
Vie mi niekto poradiť? Kúpil som si klávesnicu Trust (KB - 1150) . Funguje v poriadku, aj väčšina multimed.kláves, no nechce mi ísť
"Ďalšia stopa-skladba a predošlá stopa" - v manuále je to vysvetlené, že tieto klávesy fungujú len pod Win.media Playerom - ja používam BS Player - (všetky ostatné klávesy (mute, hlasitosť +,- ...)fungujú) vie mi teda niekto poradiť čo s tým....
(WMP nemienim používať - som naň alergický :) )


VĎAKA
marcel929
26.10.07,16:16
..a Tvoja klávesnica je asi alergická na ostatné Playery
rakerian
30.10.07,07:08
Toto je problem pouzivanych prehravacov vo WIN a nie klavesnice.

Multimedialne klavesnice su zvacsa nastavene tak, ze kazdym stlacenim prislusnej funkcnej klavesy sa spusti vo windowse nejaky prikaz/program. Tieto prikazy su nastavene v ovladaci klavesnice a pokial nie je ku klavesnici dodavany software na ich konfiguraciu, tak sa standardne priraduju prikazom pouzivanym operacnym systemon WIN.

Teda, ak sa pouzivaju klavesy na ovladanie hlasitosti, tak sa vo WIN ovlada hlasitost zvukovej karty (toto nema nic spolocne s nijakym pouzivanym prehravacom).
Ak sa pouzivaju klavesy na ovladanie prehravania, tak sa spustaju prikazy definovane operacny systemom WIN. Ak teda nejaky iny prehravac (BSP, winamp, a pod...) pouziva na prehravanie ine spustacie prikazy (nekompatibilne s WIN), tak po stlaceni klavesy tento program nebude reagovat.

Niektore prehravace uz vsak taku podporu pre win a multimedialne klavesnice uz maju v sebe zabudovanu (napr. PowerDVD). Ak je prioritou ovladanie prehravania z klavesnice, tak je potrebne najst si nejaky prehravac, ktory bude reagovat na klavesy z multimedialnej klavesnice.