lusil329
26.10.07,10:42
ahojte milí poraďáci,
chcela by som sa vás opýtať, akým sposobom je možné zvýšiť hospodársky výsledok, pretože nám vychádza velká strata. viem že je možné prerušiť odpisy... a existuje ešte iný spôsob?:confused:
velmi pekne vám dakujem za radu...
Rozalka
26.10.07,08:56
ahojte milí poraďáci,
chcela by som sa vás opýtať, akým sposobom je možné zvýšiť hospodársky výsledok, pretože nám vychádza velká strata. viem že je možné prerušiť odpisy... a existuje ešte iný spôsob?:confused:
velmi pekne vám dakujem za radu...
Prerušiť odpisy je možné len DAŇOVÉ a to ti účtovný hospodársky výsledok neovplyvní. Treba zistiť, kde sú rezervy (nedávať nedaňové doklady .... hovorím z vlastnej skúsenosti, u Vás môže byť situácia iná)
lusil329
26.10.07,09:54
no ale mne v podstate ide aj o danový výsledok. takže by mi to malo aj ten ovplyvniť, či sa mýlim???
JAJA11
26.10.07,10:05
no ale mne v podstate ide aj o danový výsledok. takže by mi to malo aj ten ovplyvniť, či sa mýlim???

Ovplyvní aj daňový základ a Tebe asi ide o to, aby si v daňovom priznaní nebola v mínuse. Pre banky na poskytnutie úveru to neovplyvní. :rolleyes:
lusil329
26.10.07,10:08
ano, ide mi o to, aby firma nevyzerala tak zle v danovom priznaní.pretože už minulé roky sme vykazovali stratu a tento rok by sme boli radi, ak by bola čo najmenšia...
JAJA11
26.10.07,10:14
ano, ide mi o to, aby firma nevyzerala tak zle v danovom priznaní.pretože už minulé roky sme vykazovali stratu a tento rok by sme boli radi, ak by bola čo najmenšia...

O iných možnostiach neviem, len nedať niektoré náklady, čo je však hlúposť, keď firma má finančné problémy. (Predpokladám, že máte finančné problémy, keďže ste dlhodobo v strate.)
Rozalka
26.10.07,10:21
ano, ide mi o to, aby firma nevyzerala tak zle v danovom priznaní.pretože už minulé roky sme vykazovali stratu a tento rok by sme boli radi, ak by bola čo najmenšia...
Ak máš pozastavené daňové odpisy, potom sú rôzne odpisové základne. Zúčtovanie odloženej daňovej pohľadávky zníži stratu.
lusil329
26.10.07,10:23
finančne na tom nie sme zle... ason to mi vraví šef, ale v účtovnictve to vychádza blbo.všetko papierovo dotuje majitel.
Zoltán Kovács
26.10.07,10:43
Ešte existujú firmy, ktoré majú vysoké zisky a chceli by si ich znížiť. Ak im poskytnete nejaké "poradenstvo", môžete zarobiť a oni si znížia základy. ;)


JAJA bod 14. Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
JAJA11
26.10.07,11:13
JAJA bod 14. Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

Už som ho vymazala. :-((
Rozalka
26.10.07,11:20
Už som ho vymazala. :-((
DARMO, v príspevku 10 je corpus delikti
JAJA11
29.10.07,05:21
JAJA bod 14. Etikety porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.


Tak prosím, vymazať aj ten môj citát, aby to nikoho nenavádzalo. :o
Stefan2005
29.10.07,06:09
finančne na tom nie sme zle... ason to mi vraví šef, ale v účtovnictve to vychádza blbo.všetko papierovo dotuje majitel.

Ťažko je k tomu sa vyjadriť, keď nepoznáme štruktúru nákladov (predpokladám, že vo výnosoch máte všetko podchytené). Určitá možnosť by tu bola, keď aj tak dotuje všetko majitel: možno ešte preveriť, či nie sú účtované náklady na neho a ak tak v akej výške: napr. náhrada za používanie súkromného vozidla, prehodnotiť jeho služobné cesty, telefony, nákladové mzdy a prémie. O nákladoch je možnosť účtovať... A či si v konečnom dôsledku ako majiteľ uhradí napr. vlastné cestovné, alebo stratu firmy, stojí ho to rovnako. Ale opticky to lepšie vyzerá.