Sabo P.
26.10.07,10:54
Podnikám ako živnostník – zámočník, zvárač na Slovensku. Na budúci rok som dostal výhodnú ponuku na zváračské a zámočnícke práce v zahraničí. Mal by som uzatvoriť dohodu o (sub)dodávateľských službách so zahraničnou firmou, podľa ktorej budem tieto služby vykonávať na vlastnú zodpovednosť, podľa vopred daných projektov. Služby by som mal poskytovať na pracoviskách spomínanej zahraničnej firmy, pokiaľ to nebude inak písomne určené, to znamená že prípravné práce sa budú vykonávať v dielni v zahraničí a montáž týchto pripravených dielov sa bude realizovať u konečného objednávateľa diela v zahraničí. Každá práca bude vopred objednaná odberateľom, čiže každá objednávka bude súčasťou tejto zmluvy.
Môžem si ako daňový výdavok za obdobie trvania výkonu týchto prác uplatňovať stravné a vreckové platné pre zahraničné pracovné cesty?
Môžem si ako daňový výdavok uplatňovať aj náhradu za spotrebované pohonné hmoty? Auto nie je zaradené do majetku, budem používať vlastné auto, cestná daň bude zaplatená. Vozidlo je pri výkone týchto služieb nevyhnutné, pretože musím prevážať náradie (zváračku a pod.)
Miesto podnikania podľa živnostenského oprávnenia je moje bydlisko.
Ďakujem.
Sabo P.