skolalt
26.10.07,11:24
Potrebujem poradit, ako sa zadava skrateny prac. uvazok. Pracujem v základnej škole a riadime sa zákonom 553/2003. V časopise Verejná Správa - október 2006 som čítala, že skráteny úväzok sa zadáva do pomeru k riadnemu týždennému prac. času (40 hod.), aj keď podľa kolekt. zmluvy máme týžd. prac. čas 37,5 hod. Poraďte mi, ako to má byť správne.
skolalt
26.10.07,12:05
No asi do počítačového programu na výpočet miezd to potrebujem zadať. Podľa tohto pomeru mi preráta úväzok v % a samozrejme hodinovú mzdu a všetko ostatné.
Paula
26.10.07,12:22
No asi do počítačového programu na výpočet miezd to potrebujem zadať. Podľa tohto pomeru mi preráta úväzok v % a samozrejme hodinovú mzdu a všetko ostatné.


Akože si máme tipnúť, v akom programe? Zatiaľ vieme len, že je počítačový
katkaj
26.10.07,14:30
mimotemy Andrej ja naozaj milujem (a to myslím vážne, nie žartom) tvoje trefné odpovede na Porade. Keby sa dávali v tejto kategórii Nobelove ceny tak ju máš každý rok :rolleyes::D mimotemy
Pepa
26.10.07,15:11
Možno netreba tipovať. ;)

Autor(ka) prvého príspevku v téme (asi) očakával(a), že:
1) si zaobstaráme časopis Verejná správa za október 2006,
2) nájdeme v ňom príslušný článok, v ktorom sa píše o zadávaní skráteného úväzku v (jedinom) mzdovom programe,
3) prečítame si ten článok.

Po zrealizovaní uvedeného postupu sa bez zadávania zbytočných otázok aj (asi) dozvieme o aký program ide.
Potom už bude pre nás hračkou "polopatisticky" zodpovedať na otázku z prvého príspevku v tejto téme. :cool:

Hm, že ma to nenapadlo pred napísaním príspevku číslo 2 v tejto téme. :rolleyes:
Ale nabudúce už budem múdrejší :)
:D:D:D
Paula
26.10.07,16:37
mimotemy Andrej ja naozaj milujem (a to myslím vážne, nie žartom) tvoje trefné odpovede na Porade. Keby sa dávali v tejto kategórii Nobelove ceny tak ju máš každý rok :rolleyes::D mimotemy


Nebuďme trochári, môžme sa vrhnúť na udeľovanie "endrjutrefnocena"...len komisiu udeľovaciu treba ustanoviť ;)

P.S.: tuším blížiaci sa mrník.
Peťo
29.10.07,08:08
Potrebujem poradit, ako sa zadava skrateny prac. uvazok. Pracujem v základnej škole a riadime sa zákonom 553/2003. V časopise Verejná Správa - október 2006 som čítala, že skráteny úväzok sa zadáva do pomeru k riadnemu týždennému prac. času (40 hod.), aj keď podľa kolekt. zmluvy máme týžd. prac. čas 37,5 hod. Poraďte mi, ako to má byť správne.

Nepracujem v školstve ale postup bude všade rovnaký.V počitači do kolonky Tyždenný pracovný čas ustanovený dáš 37,5 hodín ( u vás ustanovený KZ ) a do kolonky kratší týždenný pracovný čas daš dohodnutý kratší ťyždenný pracovný čas konkretneho zamestnanca napr . 20 hodin. Počitač si už s tým poradí. Pekný deň
skolalt
29.10.07,09:01
Vďaka, Peťo. Zdá sa, že ty jediný si to pochopil. Mala som pocit, že moja otázka je zrozumiteľná. Nabudúce napíšem aj nejaký príklad. Ešte raz vďaka a príjemný deň.