jasu
26.10.07,12:16
Dobrý deň všetkým.
Tomu kto ešte nevie o mojom prípade, priblížim v skratke. Priateľ mal nehodu v roku 2001 odvtedy je paraplegik na inv. vozíku. Spoločne sa snažíme prežívať čo najkrajšie dni v rámci možností. Bojujeme s rôznymi situáciami a predierame sa ako sa dá. Teraz sme našli spôsob, ako sa snáď priblížiť k väčšiemu úspechu a zlepšeniu jeho zdravotného stavu. Chceme skúsiť jednu z kliník, ktoré liečia pomocou kmeňovej terapie. Je však finančne veľmi náročná a preto musíme založiť konto, alebo akúsi zbierku. Nemám s tým žiadne skúsenosti a vôbec neviem ako postupovať. Vie mi niekto z Vás dať akúkoľvek radu?
Ďakujem a teším sa na odpovede.
Jana
Chobot
26.10.07,11:01
Dobrý deň všetkým.
Tomu kto ešte nevie o mojom prípade, priblížim v skratke. Priateľ mal nehodu v roku 2001 odvtedy je paraplegik na inv. vozíku. Spoločne sa snažíme prežívať čo najkrajšie dni v rámci možností. Bojujeme s rôznymi situáciami a predierame sa ako sa dá. Teraz sme našli spôsob, ako sa snáď priblížiť k väčšiemu úspechu a zlepšeniu jeho zdravotného stavu. Chceme skúsiť jednu z kliník, ktoré liečia pomocou kmeňovej terapie. Je však finančne veľmi náročná a preto musíme založiť konto, alebo akúsi zbierku. Nemám s tým žiadne skúsenosti a vôbec neviem ako postupovať. Vie mi niekto z Vás dať akúkoľvek radu?
Ďakujem a teším sa na odpovede.
Jana

SKús kontaktovať zadávateľa tejto témy, možno už má nejaké skúsenosti a poradí ti:

http://www.porada.sk/t58686-darovanie-financnej-ciastky.html
Eulalia
26.10.07,15:47
Mám pocit, že niečo také ako verejná zbierka a zriadenie takéhoto konta by malo podliehať schváleniu min.financií. (Ufff, podaktorí tiežporaďáci by ma za túto vetu znosili pod čiernu zem- že vraj mám pocit a nepodložím to žiadnym paragrafom.) Zdá sa mi, že som niekde čítala inzeráty a výzvy na podobné zbierky a drobným písmom tam bol dodatok, že zbierka a vytvorenie tohto konta boli povolené MF. Jasu, skús zavolať na MF a popýtať sa. A asi by nezaškodilo požiadať o info aj daňový úrad, pretože v tomto prípade by tieto dary mali byť príjmom oslobodeným od dane.
jasu
29.10.07,07:28
SKús kontaktovať zadávateľa tejto témy, možno už má nejaké skúsenosti a poradí ti:

http://www.porada.sk/t58686-darovanie-financnej-ciastky.html
Dakujem, pozrela som si to. Urcite su to pre mna nove informacie. Ja velmi nemam cas sledovat viacero clankov co ma mrzi, ale ak by si natrafil na podobnu temu, alebo vedel kde este hladat info, napis prosim. dakujem este raz a pekny den prajem.
jasu
29.10.07,07:32
Dakujem Eulalia. co myslis, nemala by som tuto otazku dat aj do ineho fora na porade? ja sa tu velmi neorientujem. Pekny den prajem.
Chobot
29.10.07,07:53
Dakujem Eulalia. co myslis, nemala by som tuto otazku dat aj do ineho fora na porade? ja sa tu velmi neorientujem. Pekny den prajem.

Rovnakú otázku určite nezadávaj do ďalšieho fóra, bola by to zbytočná duplicita. Jedine keby si mala iný problém s týmto kontom, napr. s tou daňou z príjmu, to by si mohla dať do sekcie Daň z príjmu. Ale treba tomu dať čo najvýstižnejší názov, aby to udrelo do očí.