maria-
26.10.07,12:31
Pracovník si podal žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou zamestnávateľ však s týmto nesúhlasí. Bola danná odpoveď s nesúhlasom no pracovník do zamestnania nenastúpil. Urobím správne ak mu dáme absenciu a následne budeme krátiť dovolenku? Kedy ho potom odhlásiť y poisťovní ?
Ďakujem:(
VERONIKA6
26.10.07,10:40
Pracovník si podal žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou zamestnávateľ však s týmto nesúhlasí. Bola danná odpoveď s nesúhlasom no pracovník do zamestnania nenastúpil. Urobím správne ak mu dáme absenciu a následne budeme krátiť dovolenku? Kedy ho potom odhlásiť y poisťovní ?
Ďakujem:(
Absenciu nahlasuješ hneď RL FO - je to prerušenie a dovolenku mu môžeš krátiť 1 až 2 dni. Ale ešte Ti doporučujem preveriť, či sa skutočne jedná
o absenciu, nakoľko sa stáva, že pracovník prinesie DPN alebo má na vymeškaný deň paragraf.
maria-
29.10.07,11:54
Určite nedá PN lebo už pracuje v zahraničí. Tak kedy ho odhlásiť ?
veronikasad
29.10.07,11:57
Určite nedá PN lebo už pracuje v zahraničí. Tak kedy ho odhlásiť ?
Ak odišiel do zahraničia, ta absencia ti veľa nepomôže. Skôr súhlas so skončenim pracovného pomeru dohodou

-------
Veronika
maria-
30.10.07,09:05
Nie tak celkom lebo za absenciu mu budem kratit dovolenku .
anabe
30.10.07,11:14
Dobrý deň, podľa mňa je postup dobrý, treba urobiť prerušenie v RL FO, dať zamestnancovi výpoveď v zmysle §63 ods.3.Zákonníka práce, je zrejmé, že už vo firme nehodlá zotrvať.Ide totiž o to, že nemáte so zamestnancom riadne ukončený pracovný pomer. "Nový" zákonník práce ukladá zamestnávateľovi povinnosť ešte pred podaním výpovede oboznámiť zamestnanca s dôvodom výpovede, ide o tzv. informačnú povinnosť zamestnávateľa. Tam by som ešte zvážila §68 okamžité skončenie prac. pomeru, pretože sa jedná o neospravedlnenú absenciu, a to už je, podľa mňa, závažné poručenie prac. disciplíny. Zamestnávateľovi tým predsa vzniká škoda.

Prajem pekný deň,
Anabe