sandy.r
26.10.07,12:32
Dobrý den,

chcela by som niekoho poprosiť o názor resp. radu, či je mozné dohodára (má uzavretu dohodu o vykonaní práce) prideliť dočasne na výkon práce k inému zamestnávateľovi.Dakujem:)
Zoltán Kovács
26.10.07,10:35
Ak sa s ním dohodnete písomne, ako dodatok k tej dohode tak áno.
Denda
26.10.07,10:41
Dobrý den,

chcela by som niekoho poprosiť o názor resp. radu, či je mozné dohodára (má uzavretu dohodu o vykonaní práce) prideliť dočasne na výkon práce k inému zamestnávateľovi.Dakujem:)
Podľa môjho názoru nemôže, pretože na dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa vzťahujú ustanovenia prvej časti Zákonníka práce, t.j. nemôžete uplatniť dohodu podľa §58.
sandy.r
26.10.07,10:44
Vyššie uvedené teorie sú dve základné teorie medzi ktorými kmitám:( prosím o dalsie nazory:( dakujem
sandy.r
26.10.07,11:05
Podla môjho nazoru to nie je mozne, pretoze na dohodu o vykonaní prace sa vztahuje len prva cast ZP. Teoreticky by sa mohlo uviest do dohody miesto vykonu prace - iny zamestnavatel, lenze miesto vykonu prace nie je podstatnou náležitostou dohody, pretoze zamestnanec je povinný vykonať pracu pre zamestnávateľa, s ktorým uzatvoril dohodu, nie pre iného zamestnávateľa. Co si myslite?
Jozef Mihál
26.10.07,11:56
To isté, čo Vy.
jnt
26.10.07,22:59
Podľa mňa nie. Dva argumenty:
1)Dohoda o vykonaní práce a dočasné pridelenie sa pojmovo vylučujú. Spomenutá dohoda sa totiž uzatvára na vykonanie konkrétnej pracovnej úlohy, teda má jednorazový charakter, je vymedzená výsledkom práce, nie časom. Pri dočasnom pridelení ide o výkon práce na určité obdobie.
2)Tiež súhlasím s názorom, že na dohody sa vzťahuje len prvá časť ZP.
sway
27.10.07,05:32
Dobrý den,

chcela by som niekoho poprosiť o názor resp. radu, či je mozné dohodára (má uzavretu dohodu o vykonaní práce) prideliť dočasne na výkon práce k inému zamestnávateľovi.Dakujem:)
Ja som to tiež riešila, nie je to možné, link kde mi radia odborníci:
http://www.porada.sk/552569-post1535.html