Ska
26.10.07,14:24
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu a zaroven overit ci som na nieco nezabudla: nastupila som na matersku dovolenku 28.maja, pricom az koncom oktobra mi konci pracovny pomer na dobu urcitu. Chcela by som sa vas opytat, co vsetko a kde treba zaslat.:
Mam pripraveny vyplneny formular pre socialnu poistovnu
a pre zdravotnu poistovnu.
Ale neviem ci sa netreba zahlasit aj na urad prace a ci este niekde netreba nieco zaslat.
taktiez vas prosim o info, kedy je zamestnavatel povinny zaslat peniaze za nevycerpanu dovolenku: ci v novembri, alebo az v decembri.
dakujem vopred!
veronikasad
26.10.07,12:33
Skončením prac.pomeru ťa zamestnávateľ odhlási zo zdravotnej a sociálnej poisťovne. Ak chceš pokračovať v rodičovskej dovolenke a a chceš aby za teba platil odvody štát, je potrebné prihlásiť sa do zdravotnej aj sociálnej poisťovne ako osoba starajúca sa o dieťa /je možné až do 6 rokov veku dieťaťa/.
Ak nepožiadaš o čerpanie dovolenky pred skončením pracovného pomeru, zamestnávateľ je povinný preplatiť nevyčerpanú dovolenku pri skončením pracovného pomeru. Náhradu mzdy ti vyplatí najneskôr v najbližšom výplatnom termíne po skončení PP.
Na úrade práce sa eviduješ iba v prípade, ak sa uchádzaš o zamestnanie.

-------
Veronika
Ska
26.10.07,13:11
Dakujem!:)