duran6
26.10.07,15:04
Prosím Vás o pomoc: 20.1.2000 som predal byt s tým že nedoplatok zaplatia nový majitelia a nechajú si aj vyúčtovanie 1999.No napriek mojej snahe sa neviem dopátrať či to je zaplatené,.byt sa potom ešte predával a na SBDnepovedia nič nakolko nie som majitelom.Dlh bol cca.,4000sk.Možu odomnˇa ešte požadovať zaplatenie?Nie je to premlčaná doba?alebo by sa SBD už požadovalo cezo mnˇa nedoplatku?Po 7rokoch už nemam žiadne potvrdenia o platbách pre SBD možem :confused: trvať na tom že som mal všetko zaplatené len nemám doklad?Teraz už mám svoju rodinu a spolčný byt s manželkou,može nám na majetok siahnúť exekútor?Toho sa bojím najviac.Prosím vás pekne o pomoc.Dˇakujem.Piťo
Mária27
27.10.07,04:24
SBD by ťa už kontaktovalo, keby si tam mal dlh. Inak by to bolo premlčané.
Zita5
27.10.07,05:22
Ja osobne si myslím , že nevidím problém aby ste sa informovali na SBD , nakoľko v roku 1999 to bol ešte Váš dlh .Informáciu by mali podať .
Súhlas s tým, že by bývalého majiteľa bytu SBD vyzvalo , avšak netreba zabudnúť , že tam je už zmena trvalého bydliska bývalého nájomníka , otázne je , či by SBD túto novú adresu malo k dispozícii.

Takže doporučujem tam zájsť osobne a získať potvrdenie o zaplatení nedoplatku .Tieto veci bolo treba riešiť ozaj ešte za horúca a nie po 7 rokoch , lebo človek nikdy nevie čo sa môže ozaj vyskytnúť .Pri prepise by bolo bývalo vhodné na SBD podpísať , že nový majiteľ preberá dlh za Vás.

Bude pre Vás lepšie tieto veci mať preverené , budete spokojnejší a nebudete nosiť tento dlh v myšlienkach .:) ;)
duran6
27.10.07,13:23
To je pravda,že riešiť včas,no býval som a pracoval som v Belgicku a tak sa to nedalo nijak riešiť.No dˇakujem Vám za odpovede.Piťo