chandler
26.10.07,15:41
Mozete mi poradit ci si mozem dat do nakladov firmy televizor? firmu ma sidlo tam kde byvam. nemam ziadne ine naklady ... len ten televizor .. stal tesne pod 20tis. takze keby si si ho mohol dat do nakladav tak usetrim 4 tis. na dani... ale ked sa sa spytaju na co je firme televizor tak neviem co poviem :) vsetky prijmove faktury mam na projektovanie.
vdaka
tinaM
26.10.07,13:44
Ak preukážeš, že ho používaš v súvislosti s dosahovaním zisku, tak ano. Ale ak nie tak by som to do nákladov nedávala.
Rozalka
26.10.07,13:45
Mozete mi poradit ci si mozem dat do nakladov firmy televizor? firmu ma sidlo tam kde byvam. nemam ziadne ine naklady ... len ten televizor .. stal tesne pod 20tis. takze keby si si ho mohol dat do nakladav tak usetrim 4 tis. na dani... ale ked sa sa spytaju na co je firme televizor tak neviem co poviem :) vsetky prijmove faktury mam na projektovanie.
vdaka
Podľa napísaného by som to radšej nedávala.
chandler
26.10.07,13:52
dakujem pekne... myslel som si ze to tak asi bude... ale bolo by mi luto 4tis. keby som sa nespytal :)
olio
26.10.07,14:00
Mozete mi poradit ci si mozem dat do nakladov firmy televizor? firmu ma sidlo tam kde byvam. nemam ziadne ine naklady ... len ten televizor .. stal tesne pod 20tis. takze keby si si ho mohol dat do nakladav tak usetrim 4 tis. na dani... ale ked sa sa spytaju na co je firme televizor tak neviem co poviem :) vsetky prijmove faktury mam na projektovanie.
vdaka
ahoj, tvoja otázka je sympaticky milá, ale podľa mňa dosť ťažko odôvodníš potrebu televízora pri svojom predmete podnikania. ak sa ti zdá, že nemáš výdavky :confused: , využi v daňovom priznaní paušálne výdavky vo výške 40%, ktoré nemusíš dokladovať.
PS: a tých 4000,- Sk, ktoré odvedieš - pomysli, že prispeješ na zdravotníctvo, školstvo, kultúru, životné prostredie...;)
veľa šťastia
tinaM
26.10.07,14:05
ahoj, tvoja otázka je sympaticky milá, ale podľa mňa dosť ťažko odôvodníš potrebu televízora pri svojom predmete podnikania. ak sa ti zdá, že nemáš výdavky :confused: , využi v daňovom priznaní paušálne výdavky vo výške 40%, ktoré nemusíš dokladovať.
PS: a tých 4000,- Sk, ktoré odvedieš - pomysli, že prispeješ na zdravotníctvo, školstvo, kultúru, životné prostredie...;)
veľa šťastia
Využiť paušálne výdavky, ale len ak nie je platiteľom DPH.
chandler
26.10.07,14:38
pausalne vydavky sa daju vyuzit aj pri FO? no to je parada... ved to usetrim kopec penazi... aj na taku kratsiu lyzovacku to bude :) bomba... dakujem velmi pekne za radu, to je ovela lepsie ako televizor :)
m.hladka
26.10.07,15:36
Ale ty už nie si FO ale PO (podľa iných dnešných tém), tak teda neviem, kde ten televízor chceš dať?
chandler
27.10.07,10:03
no to som sa pomylil :( hej som PO

takze to znamena ze si nemozem dat do nakladov ani pausal ani televizor? :(
olio
27.10.07,10:24
no to som sa pomylil :( hej som PO

takze to znamena ze si nemozem dat do nakladov ani pausal ani televizor? :(
Prepáč, celé som to domotala ja, lebo podľa prvotnej otázky som vydedukovala, že si FO. Nenapadlo mi, že môže byť PO, ktorá je úplne bez nákladov.
chandler
27.10.07,10:52
nic sa nestalo... ja viem ze som sa to nepytal uplne jasne ... a ze firma sa pouziva aj ked je to zivnost
Dana7
11.03.09,18:08
ahoj, tvoja otázka je sympaticky milá, ale podľa mňa dosť ťažko odôvodníš potrebu televízora pri svojom predmete podnikania. ak sa ti zdá, že nemáš výdavky :confused: , využi v daňovom priznaní paušálne výdavky vo výške 40%, ktoré nemusíš dokladovať.
PS: a tých 4000,- Sk, ktoré odvedieš - pomysli, že prispeješ na zdravotníctvo, školstvo, kultúru, životné prostredie...;)
veľa šťastia

No, neviem, či by som bola až taký optimista. Pri poslednej operácii a pobyte v nemocnici mám pocit, že moje dane idú skôr na "vládne bavoráky" a odmeny pre vyššie postavených ako na zdravotníctvo, školstvo a pod. a preto sa vôbec nedivím nikomu, kto rozmýšľa nad tým, že si dá do nákladov televízor.
Veď aj teraz, keď je kríza a vraj všetci majú šetriť, tak v štátom dotovaných firmách si veselo delia odmeny - a nie malé. Kedysi som aj ja rozmýšľala podobne, ale už som z toho asi vyrástla.
To len tak na okraj.
ritchie12
19.05.10,15:07
Mam podobny problem. Dal som si TV do nakladov, lebo ho pouzivam na WEB konferencie. Problem je, ze DU sa teraz nepaci, ze mam len jeden TV doma a tym padom ho nepouzivam len na podnikanie. Mne ale pride chore mat dva TV doma, zvlast, ked TV pozerame minimalne. Existuje nejaky postup ako si dat do nakladov len cast TV ?
tmhwk
19.05.10,17:47
Postup na to urcite neexistuje. Ak je len toto problem, pozicaj si od kamarata este jeden televizor, ktory budes vyuzivat na sukromne ucely :D
nedopo
19.05.10,17:58
Mam podobny problem. Dal som si TV do nakladov, lebo ho pouzivam na WEB konferencie. Problem je, ze DU sa teraz nepaci, ze mam len jeden TV doma a tym padom ho nepouzivam len na podnikanie. Mne ale pride chore mat dva TV doma, zvlast, ked TV pozerame minimalne. Existuje nejaky postup ako si dat do nakladov len cast TV ?

Spýtajte sa Františka Mikloška, či on nemusel riešiť podobný problém:D
m.hladka
19.05.10,18:45
Podľa toho, ako platíš koncesionárske poplatky sa dá určiť kde vlastne využívaš TV. Ak platíš KP len z firmy, tak je TV firemný a ak za domácnosť, tak nepatrí do firmy. To sa dá jednoducho preukázať.
skaspa
20.05.10,17:22
Podľa toho, ako platíš koncesionárske poplatky sa dá určiť kde vlastne využívaš TV. Ak platíš KP len z firmy, tak je TV firemný a ak za domácnosť, tak nepatrí do firmy. To sa dá jednoducho preukázať.
koncesionárske poplatky (po novom úhrada za služby verejnosti poskytovaná STV a SRo) sa neplatia podľa toho, kde máš televízor;

fyzická osoba - nepodnikateľ - platí poplatok aj keď televízor nemá, stačí keď odoberá elektrinu (§3 ods. 1 písm. a) 68/2008)

a podnikateľ platí poplatok len ak zamestnáva aspoň 3 zamestnancov, pričom TV ani nemusí mať vo firme - takže môže mať televízor a poplatok platiť nemusí ak nezamestnáva aspoň 3 ľudí (§3 ods. 1 písm. b) 68/2008)

z uvedeného vôbec nie je podstatné, či platí poplatok ako občan (odoberateľ elektriny) alebo ako zamestnávateľ/podnikateľ - uvedené nemá absolútne žiadny vplyv na to, či si môže uplatniť TV v nákladoch alebo nie; je však na ňom ako si dokáže obhájiť TV v nákladoch
andreaS
27.07.10,06:53
nasi zamestnanci su dlhodobo pracovne v inom meste ako sidlo prevadzky... firma tam prenajala rodinny dom, kde vsetci byvaju...

teraz mi doniesli doklady o kupe TV a blue-ray prehravaca... kupili to zamestnancom do domu, kedze su cely tyzden prec, nech maju aspon nejake rozptylenie a spojenie so svetom...

Mozem uplatnit dph a dat TV do nakladov resp. z hladiska ocenenia suboru veci (TV+prehravac je viac ako 1700 e) odpisovat?

Mam z toho zmiesane pocity, ze s tou TV priamo nedosahuju prijmy, ale na druhej strane ju kupili zamestnancom do prenajateho domu a zamestnanci su ti, kt. firme produkuju peniaze... hm?
Tweety
27.07.10,07:08
nasi zamestnanci su dlhodobo pracovne v inom meste ako sidlo prevadzky... firma tam prenajala rodinny dom, kde vsetci byvaju...

teraz mi doniesli doklady o kupe TV a blue-ray prehravaca... kupili to zamestnancom do domu, kedze su cely tyzden prec, nech maju aspon nejake rozptylenie a spojenie so svetom...

Mozem uplatnit dph a dat TV do nakladov resp. z hladiska ocenenia suboru veci (TV+prehravac je viac ako 1700 e) odpisovat?

Mam z toho zmiesane pocity, ze s tou TV priamo nedosahuju prijmy, ale na druhej strane ju kupili zamestnancom do prenajateho domu a zamestnanci su ti, kt. firme produkuju peniaze... hm?mimotemy
Áno, produkujú, ale je dokázané , že s rozptýlením pred televízorom toho vyprodukujú viac? :--- A čo na to ostatní zamestnanci, tým tiež preplácate doma televízor? Podľa mňa to nie sú daňovo uznané náklady.
andreaS
27.07.10,07:11
suhlasim, ze by to nemalo byt danove a cele ked uz tak na nedanovy ucet... lenze sefka chce silou mocou aby som dph uplatnila :(
Tweety
27.07.10,07:14
suhlasim, ze by to nemalo byt danove a cele ked uz tak na nedanovy ucet... lenze sefka chce silou mocou aby som dph uplatnila :(
ÚJ zodpovedá za účto. Tak je to na nej.