chandler
26.10.07,15:47
Mozete mi prosim povedat kolko stoji vedenie podvojneho uctovnictva?
predtym som mal zivnost a robil som si ho sam... ale podvojne neviem...
mam tak 10 vystavenych faktur za rok a zopar nakladov... ani telefon ani auto nemam na firmu.. ani platca DPH nie som.
chcel by som vediet kolko asi stoji ked mi to da niekto dokopy a spravi danove priznanie po konci roka?
nech mam nejaku predstavu...
dakujem
tinaM
26.10.07,13:50
Preštuduj si tému "Pošuškajte, koľko pýtať".
chandler
26.10.07,14:08
dakujem ... uz som sa pozrel a nie som moc mudry :)
su tam sumy ze za hodinu chcu 250sk... ten cas odhadujem tak na 4 hod. max.. co by bolo 1000sk a dalsi zase pise ze za to chcu 10 az 20 tis. :(

tak ja som sa rozhodol ze dam 3tis.. .. len teraz musim naist niekoho kto to za to spravi :)
veronikasad
26.10.07,14:12
dakujem ... uz som sa pozrel a nie som moc mudry :)
su tam sumy ze za hodinu chcu 250sk... ten cas odhadujem tak na 4 hod. max.. co by bolo 1000sk a dalsi zase pise ze za to chcu 10 az 20 tis. :(

tak ja som sa rozhodol ze dam 3tis.. .. len teraz musim naist niekoho kto to za to spravi :)
Podvojné účtovníctvo nie je o zaúčtovaní 10 faktúr. Za 3 tis. sk daňové priznanie + ročnú uzávierku + ročné účtovné výkazy - to asi zodpovednú osobu nenájdeš.

-------
Veronika
chandler
26.10.07,14:29
preco nie? urcite to nie je robota na viac ako pol dna... a 3tis za pol dna nie je zle, ci je?
Danila
26.10.07,14:33
preco nie? urcite to nie je robota na viac ako pol dna... a 3tis za pol dna nie je zle, ci je?Predtým si mal živnosť. A teraz máš čo?
chandler
26.10.07,14:42
nic... ukoncil som zivnost... zalozil som s.r.o. a bol som zamestnany ale inde... teraz som nezamestnany majitel s.r.o. a nemam z toho nic a zijem s uspor... a ked sa minu budem riesit ako najlepsie vybrat zisk s tej s.r.o. :)
chandler
26.10.07,14:44
preco nie? urcite to nie je robota na viac ako pol dna... a 3tis za pol dna nie je zle, ci je?


akurat mi poradili ze si mozem dat pausalne vydavky takze tie 3tis. mozem zaplatit v hotovosti :) a aj viac kedze usetrim na daniach :)
Danila
26.10.07,14:47
akurat mi poradili ze si mozem dat pausalne vydavky takze tie 3tis. mozem zaplatit v hotovosti :) a aj viac kedze usetrim na daniach :)Tak tá rada o paušálnych výdavkoch Ti je nanič. Si povinný viesť PÚ. A v takom prípade je paušálna sadzba nezávislá na počte dokladov 5.000.- Sk. Lebo to nie je len o účtovaní faktúr. Tam sú ešte také veci, ako ZI, RF a pod.
tinaM
26.10.07,15:13
akurat mi poradili ze si mozem dat pausalne vydavky takze tie 3tis. mozem zaplatit v hotovosti :) a aj viac kedze usetrim na daniach :)
mimotemy Chandler, ale v téme "televízor do nákladov" si hovoril o FO, nie o právnickej, preto bola reč o paušálnych výdavkoch.
Lubica3
26.10.07,15:16
Chandler, ešte to len upresním, lebo vidím, že sa pýtaš v inej téme na paušálne výdavky, tie si môžeš uplatniť len ako FO a ty uvádzaš, že máš sro, takže jednoznačne PU a skutočné výdavky. A takisto cena za spracovanie trochu závisí aj od regionu, žial.
chandler
27.10.07,10:09
dakujem za upresnenie... uz je mi to jasne .. v podstate je to tak ako som si myslel aj predtym.... ale nebola to moja chyba lebo tie pausalne vydavky mi poradili este predtym ako som ja spravil ten preklep s FO (mna furt myli to ze FO za zacina na "F" tak isto ako firma :)
KEJKA
27.10.07,10:20
odkiaľ si, chandler?
chandler
27.10.07,10:54
z BA
Lion Topoľčany
27.10.07,10:56
z BA
Hm...tak to bude drahé...
mlaco
11.02.08,06:55
Vytvorenie vykazu pre zbierku listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by mohla v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Johanka
11.02.08,07:00
Vytvorenie vykazu pre zbierku listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by mohla v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Asi nerozumiem ...
Výkaz pre Zbierku listín - myslíš účtovnú závierku, ktorá sa ukladá do Zbierky listín ? Je to "výstup" z účtovníctva, takže je to práca pre účtovníka.
Druhej časti neromumiem vôbec ...v čom má pomáhať účtovník - v spracovaní účtovníctva ?
mlaco
11.02.08,07:31
Asi nerozumiem ...
Výkaz pre Zbierku listín - myslíš účtovnú závierku, ktorá sa ukladá do Zbierky listín ? Je to "výstup" z účtovníctva, takže je to práca pre účtovníka.
Druhej časti neromumiem vôbec ...v čom má pomáhať účtovník - v spracovaní účtovníctva ?

dakujem,

takze postup je taky, ze uctovnicka mi vypracuje "uctovnu uzavierku" ja k tomu spisem nejaky sprievodny list a toto odnesiem do zbierky?
Jana Acsová
11.02.08,07:35
dakujem,

takze postup je taky, ze uctovnicka mi vypracuje "uctovnu uzavierku" ja k tomu spisem nejaky sprievodny list a toto odnesiem do zbierky?... a odnesiete do 30 dní po jej schválení orgánom k tomu určeným (v s.r.o. valné zhromaždenie).
mlaco
11.02.08,07:42
... a odnesiete do 30 dní po jej schválení orgánom k tomu určeným (v s.r.o. valné zhromaždenie).

Uhh, dakujem, zacina mi byt jasno....

Moju povodnu otazku preformulujem: dokument "Valne zhromazdenie" si vypracuje SRO sama, alebo toto urobi uctovnicka, resp. v tomto pomaha?

Valne zhromazdenie nema nic riesit, ide o mini-sro, kedy sa len maju uspokojit tie rezervne fondy, nieco ostane na ucte a zvysok ako odmena pre konnatela.
Danila
11.02.08,07:48
Uhh, dakujem, zacina mi byt jasno....

Moju povodnu otazku preformulujem: dokument "Valne zhromazdenie" si vypracuje SRO sama, alebo toto urobi uctovnicka, resp. v tomto pomaha?

Valne zhromazdenie nema nic riesit, ide o mini-sro, kedy sa len maju uspokojit tie rezervne fondy, nieco ostane na ucte a zvysok ako odmena pre konnatela.Toto sú povinnosti konateľa-štatutára. A je úplne jedno, či je mini, alebo maxi s.r.o. Povinnosti majú rovnaké.:)
liba2
11.02.08,08:33
Uhh, dakujem, zacina mi byt jasno....

Moju povodnu otazku preformulujem: dokument "Valne zhromazdenie" si vypracuje SRO sama, alebo toto urobi uctovnicka, resp. v tomto pomaha?

Valne zhromazdenie nema nic riesit, ide o mini-sro, kedy sa len maju uspokojit tie rezervne fondy, nieco ostane na ucte a zvysok ako odmena pre konnatela.
Je čo riešiť. O dosiahnutom zisku alebo strate treba rozhodnúť ako sa s nimi naloží. Rozhodujú o tom spoločníci (nie účtovníčka). Predtým však treba schváliť účtovnú závierku - tiež spoločníci.
Ak ide o jednoosobovú s.r.o., potom nejde o valné zhromaždenie, ale spoločník spíše záznam "Rozhodnutie jediného spoločníka" - viď Obchodný zákonník.
Kópiu zápisnice dostane účtovníčka a zaúčtuje.
bepo
11.02.08,09:51
Veru, treba rozhodnúť či prehŕňať peniaze vidlami bude konateľ alebo účtovníčka :) Lebo aj to tu už bolo že účtovníčka rozhodovala
mlaco
11.02.08,10:00
Veru, treba rozhodnúť či prehŕňať peniaze vidlami bude konateľ alebo účtovníčka :) Lebo aj to tu už bolo že účtovníčka rozhodovala

Sice som laik, ale verim tomu ze rozhoduje ten, kto zapisnicu z VZ podpise (resp. to Rozhodnutie jedineho spolocnka).

Moja otazka bola myslena v tom zmysle, ze ci je bezne ze v mini-sro si konatel tento dokument "vygoogli" / "vyporaduje", alebo je bezne ze mu v tom pomoze uctovnicka v ramci jej mesacneho pausalu.

Rozumiem ze odpoved je taka "ako si to s nou dohodnes", mna vsak zaujima ci je to "bezna poziadavka", alebo naopak nieco v zmysle "uctovnici sa tym bezne nezaoberaju".
judy
11.02.08,11:05
podla mna to nema nic spolocne s uctovnictvom, vacsinou sa uctovnicka "zlutuje" a pripravi ti dokument na podpis
Ajuška
11.02.08,14:26
podla mna to nema nic spolocne s uctovnictvom, vacsinou sa uctovnicka "zlutuje" a pripravi ti dokument na podpis

...v rámci "mesačného paušálu" asi ťažko...:rolleyes:...
jessica
11.02.08,14:53
...v rámci "mesačného paušálu" asi ťažko...:rolleyes:...

Alebo jedine, ze by pausal bol uz v takej vyske, ze rata aj s takymito nadstandardnymi poziadavkami ;) Dolezite je aby o tom uctovnicka vedela dopredu a dohodla podla toho cenu svojich sluzieb. Realita je vsak zial taka, ze sa na to "pride" az ked uz hori a preto sa potom uctovnicka zlutuje a peniaze za pracu navyse nedostane.
Ajuška
11.02.08,14:58
... ze ci je bezne ze v mini-sro si konatel tento dokument "vygoogli" / "vyporaduje", alebo je bezne ze mu v tom pomoze uctovnicka v ramci jej mesacneho pausalu...

...pri takomto prístupe ťažko predpokladať...:rolleyes:...


... ze by pausal bol uz v takej vyske, ze rata aj s takymito nadstandardnymi poziadavkami ;)...
evina
11.02.08,15:01
Sice som laik, ale verim tomu ze rozhoduje ten, kto zapisnicu z VZ podpise (resp. to Rozhodnutie jedineho spolocnka).

Moja otazka bola myslena v tom zmysle, ze ci je bezne ze v mini-sro si konatel tento dokument "vygoogli" / "vyporaduje", alebo je bezne ze mu v tom pomoze uctovnicka v ramci jej mesacneho pausalu.

Rozumiem ze odpoved je taka "ako si to s nou dohodnes", mna vsak zaujima ci je to "bezna poziadavka", alebo naopak nieco v zmysle "uctovnici sa tym bezne nezaoberaju".

Trocha smiechu cez slzy :D:mee::

Je to bežná požiadavka všetkých, ktorí si myslia, že účtovník robí všetko od založenia s.r.o. až po rozhodnutie o jej lividácii pokiaľ možno za 3 000 SK mesačne.

Pokiaľ viem na VZ sa neúčtuje, neúčtuje sa ani o zbierke listín. Účtuje sa o hospodárskych operáciách firmy, o ktorých rozhodujú a zabezpečujú ich iní......

Ja svojím klientom pripravím všetky podklady pre "Rozhodnutie jediného spoločníka" u jednoosobovej s.r.o. a následné odoslanie do zbierky listín- ale viem prečo to robím. Samozrejme to nie je povinnosť účtovníčky a keby som už chcela byť presná tak "Rozhodnutie jediného spoločníka"s z VZ by mal mať na starosti právnik:rolleyes:
mlaco
11.02.08,21:53
Ok, dakujem za info! :-)
Jana2004
11.02.08,22:03
A žiaľ, z príspevkov "chandlera" je vidieť, ako je ohodnotená naša práca :(
Robina
18.02.08,08:15
Chcela by som sa opýtať k prísp.29 u jednoosobovej s.r.o., že aké podklady je potrebné pripraviť, aby to bolo komplet a mám si za to zapýtať naviac, keď sme dohodnutí na paušále ?
elena.martonova
10.02.13,10:14
HH.Prosim kto mi poradi.ak zakladam novu firmu a potrebujem vytvrit skld v povojnom uctovnictve pricom som tovar nakupovala od neplatcu DPH.Tovar bol nakupeny tymto neolatcom este v rohu 2010,ale ja ho budem zauctovavat az v roku 2013,prosim o radu ako treba v mojom pripade postupovat.Som neolatca DPH
KEJKA
10.02.13,16:01
HH.Prosim kto mi poradi.ak zakladam novu firmu a potrebujem vytvrit skld v povojnom uctovnictve pricom som tovar nakupovala od neplatcu DPH.Tovar bol nakupeny tymto neolatcom este v rohu 2010,ale ja ho budem zauctovavat az v roku 2013,prosim o radu ako treba v mojom pripade postupovat.Som neolatca DPH
nová firma musí zásoby kúpiť a za čo ich kúpi, za to ich naskladní.
a čo má spoločné tvoje zadanie s témou?