Donadze
26.10.07,15:51
§ 25 ods. 3 Živnostenského zákona : Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname.

Nikde na nete však nemôžem tento oficiálny zoznam nájsť:( Je už vôbec vydaný? Našiel ho už niekto?
kbk
05.11.07,03:08
Pokiaľ viem, tak zatiaľ taký zoznam nie je. Vzhľadom na to, ako definuje zákon voľnú živnosť, mi pripadá aj taký zoznam zbytočný - živnostenský úrad by mal akceptovať ľubovoľné označenie, ktoré neodporuje zákonu.

Na druhú stranu, na živnostenskom úrade majú podobný zoznam k dispozícii.
Donadze
05.11.07,05:59
A tu je problém, živnostenský úrad by mal akceptovať akékoľvek označenie, ale prax je taká, že človek tam príde s podpísanou overenou spoločenskou zmluvou a oni si tam preformulujú a povyhadzujú činnosti ako sa im zachce. A tomuto sa chcem vyhnúť...
blondy
05.11.07,06:19
§ 25 ods. 3 Živnostenského zákona : Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname.

Nikde na nete však nemôžem tento oficiálny zoznam nájsť:( Je už vôbec vydaný? Našiel ho už niekto?

tak presne na toto - teda na zoznam voľných živností som sa v piatok informovala na živnostenskom úrade. ešte ho nemajú ale od 1.1.08 by mal byť zverejnený na internete.
slavuska
10.01.08,16:13
prikladam zoznam odporucanych oznaceni volnych zivnosti.
uz je dostupny na stranke www.civil.gov.sk
dushan
12.08.08,10:51
Dobry den,
Prezrel som si cely zoznam odporucanych volnych zivnosti, ale rad by som sa ubezpecil, ci by som na ucely prevadzkovania cajovne v ktorej sa bude podavat caj, predavat vazeny sypany caj a podavat rychle obcerstvenie typu hrianky, sendvic, babovka.... bude sa podavat nejaky alkohol, mliecne a ovocne koktaily volil spravne...
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)

Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu

Mam este nieco pre istotu pridat??

Dakovali
Dushan
dushan
13.08.08,10:42
posuvam
zalobaba
13.08.08,12:14
Dobry den,
Prezrel som si cely zoznam odporucanych volnych zivnosti, ale rad by som sa ubezpecil, ci by som na ucely prevadzkovania cajovne v ktorej sa bude podavat caj, predavat vazeny sypany caj a podavat rychle obcerstvenie typu hrianky, sendvic, babovka.... bude sa podavat nejaky alkohol, mliecne a ovocne koktaily volil spravne...
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)

Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu

Mam este nieco pre istotu pridat??

Dakovali
Dushan


Okrem toho by som asi odporúčala aj:
Spracovanie a úprava čaju a kávy
Ajuška
13.08.08,13:16
Okrem toho by som asi odporúčala aj:
Spracovanie a úprava čaju a kávy

V zozname odporúčaných živností je to uvedené v kategórii: Spracovateľský priemysel 5. Potravinársky priemysel a tabakové výrobky... Mám zato, že čajovňa "len" pripravuje čaj a kávu ku konzumácii. V tomto prípade to vnímam ako mimotemy... môj názor...
Ajuška
13.08.08,13:20
...Mam este nieco pre istotu pridat??

Dakovali
Dushan

Sa domnievam že stačí...
Winkly
28.01.09,08:56
V novembri prebehla aktualizácia zoznamu voľných živností. Nezaškodí mať k dispozícií aktuálnejšiu verziu. Podstatné zmeny tam asi nebudú ale dôležité môžu byť aj maličkosti. ;)
Branike
13.07.09,11:51
§ 25 ods. 3 Živnostenského zákona : Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname.

Nikde na nete však nemôžem tento oficiálny zoznam nájsť:( Je už vôbec vydaný? Našiel ho už niekto?
Nieco som nasiel tu: ww.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271[/url]