Zornicka
26.10.07,17:42
Želám pekný deň. Prosím o radu. Mám takýto problém: od februára som na PN.Dnes som bola na prehodnotení môjho zdravotného stavu na posudkovej komisii a bol mi priznaný invalidný dôchodok,zníženie pracovnej schopnosti o 75%.Chcela by som vedieť,či dnešným dňom musím ísť ukončiť PN a či od dnešného dňa mi bude spätne vyplatený invalidný dôchodok a taktiež by som chcela požiadať o výpoveď z prac.pomeru kvôli mojim zdravotným problémom.Posudkový lekár mi povedal, že mám prísť začiatkom novembra ešte na mesačnú posudkovú komisiu k obvodnému lekárovi. Myslela som si, že dnešným dňom pôjdem ukončiť PN a zároveň požiadam o ukončenie prac.pomeru dohodou.Prečo mi nekázali ešte ukončiť PN, nerozumiem tomu...Taktiež by ma zaujímalo, či pri odchode na plný invalidný dôchodok mám nárok na 2 mesačné odstupné a 1 mesačné odchodné a podľa ktorého $ mám ukončiť pracovný pomer. Ďakujem za všetky odpovede.
Zornicka
26.10.07,16:57
Ešte by som sa chcela opýtať, či je možné, keď môj odborný lekár posúdi môj zdravotný stav tak, že mám zníženú prac.schopnosť, odpíše presne číslo aj diagnozu,napíše mi to do karty pre posudkového lekára,povie mi, že moja diagnoza patrí do bodového hodnotenia zniženia pracovnej schopnosti od 50 -60 % a posúdkový lekár je urazený, že čo mu to napísal odborný lekár, že on najlepšie vie, kam zaradiť túto diagnozu.Bola som naozaj veľmi nemilo prekvapená a sklamaná.Myslím si, že odborný lekár predsa pozná môj zdravotný stav natoľko, že ma odporučil na invalidný dôchodok oveľa lepšie, ako posudkový lekár.Prosím napíšte mi, čo si o tom myslíte.Ďakujem.