purbianca
26.10.07,21:50
Rada by som konkretne odpovede od skúsených na konkrétne otázky pred tým, než si urobím živnosť (aj ked sa toho tu veľa popísalo, prosím, aby ste ma neodsúvali na iné témy, ale odpovedali mi priamo, lebo neviem, kde mi dajú konkrétne rady, ak už nie tu na porade:) )

Takze, jedna sa o e-shop (myslím, že nie je dôležité čoho).
Som zamestaná, môj zamestnávateľ za mňa platí všetky odvody, ktoré sú potrebné, teda o nič sa nestarám. Chcem popri zamestaní mať živnosť a predávať veci - drobnosti, ktoré si sama vyrábam. Predpokladám (berme hypoteticky, lebo nikdy nevieme, čo môže nastať), že moje príjmy (bez výdavkov na materiál a podobne) nepresiahnu 12násobok min.platu, čo je, ak sa nemýlim (ak áno, prosím, opravte ma....vo všetkom) 8.100,- x 12 = 97.200,-SK. A moje konkr. otazky su:

1/ viem,že prvý rok neplatím sociálku, ale čo ďalšie roky (pri príjmoch nižších ako 97.200,-)?

2/ zdravotné si asi tiež neplatím prvý rok (alebo áno?), ale čo ďalšie roky (tiež pri ročnom príjme nižšom ako 97.200,-)?

3/ ako je to s daňou? Čo zdaním? Príjmy z firmy, kde pracujem + živnosť alebo len živnosť? Stará sa "moja" firma, kde trvalo pracujem o odvody za mna a ja sa starám o svoju "sukromnu" zivnost alebo od zalozenia zivnosti sa musim starat o vsetky moje prijmy, teda z trvalej prace aj zo zivnosti?

4/ platím daň zo živnosti / resp. zivnost + plat z firmy (a prosím o upresnenie z otazky c. 3, lebo ta ma suvis s otazkou c. 4) nech zarobím, laicky povedané, hocikoľko čistý zisk (teda príjmy mínus výdavky na materiál a ostatné ) alebo je tam nejaká hranica?

5/ mozno si sama teraz aj odpoviem na otazku o plateni do socialky, ale bolo mi povedane, ze ak nepresiehnem 97.200,-SK za rok, tak neplatim socialku, lebo tak ci tak ju plati moj zamestnavatel, ALE otazka znie v tomto pripade (prip. aj pri platbe do zdravotnej, ale to mi hadam vysvetlite, ci aj tu): 97.200,-SK v tomto pripade znamena PRIJMY-VYDAJE=97.200,-SK alebo 97.200,-Sk = LEN PRIJMY bez vydajov?

Veľmi vás prosím, odpovedzte mi na tieto otazky priamo a posielam vopred veľké ĎAKUJEM tomu, kto bude mať trpezlivosť mi napísať.
Zoltán Kovács
26.10.07,20:18
Rada by som konkretne odpovede od skúsených na konkrétne otázky pred tým, než si urobím živnosť (aj ked sa toho tu veľa popísalo, prosím, aby ste ma neodsúvali na iné témy, ale odpovedali mi priamo, lebo neviem, kde mi dajú konkrétne rady, ak už nie tu na porade:) )

Takze, jedna sa o e-shop (myslím, že nie je dôležité čoho).
Som zamestaná, môj zamestnávateľ za mňa platí všetky odvody, ktoré sú potrebné, teda o nič sa nestarám. Chcem popri zamestaní mať živnosť a predávať veci - drobnosti, ktoré si sama vyrábam. Predpokladám (berme hypoteticky, lebo nikdy nevieme, čo môže nastať), že moje príjmy (bez výdavkov na materiál a podobne) nepresiahnu 12násobok min.platu, čo je, ak sa nemýlim (ak áno, prosím, opravte ma....vo všetkom) 8.100,- x 12 = 97.200,-SK. A moje konkr. otazky su:

1/ viem,že prvý rok neplatím sociálku, ale čo ďalšie roky (pri príjmoch nižších ako 97.200,-)? Ak tvoj obrat nepresiahne 12x minimálnej mzdy tak do soc.poist.platiť nebudeš

2/ zdravotné si asi tiež neplatím prvý rok (alebo áno?), ale čo ďalšie roky (tiež pri ročnom príjme nižšom ako 97.200,-)? V 1.roku neplatíš ZP, z dôvodu, že si poistená v zamestnaní. V nasledujúcom roku ale budeš musieť urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, nakoľko si bola popri zamestnaní aj szčo. Odvody do ZP potom budú závislé od výsledku RZ ZP.

3/ ako je to s daňou?Do 31.03. nasledujúceho roka si budeš musieť podať daňové priznanie typu B. Zamestnávateľ ti na tvoju žiadosť vydá potvrdenie o zdaniteľných príjmoch. Tieto príjmy uvedieš v daňovom priznaní spolu s výskedkom tvojho podnikania (príjmy - výdaje). Techniku vyplňovania daňového priznanie teraz nechajme bokom, lebo to by bolo asi na 10 strán debaty. Čo zdaním? Príjmy z firmy, kde pracujem + živnosť alebo len živnosť? Viď predchádzajúce. Stará sa "moja" firma, kde trvalo pracujem o odvody za mna a ja sa starám o svoju "sukromnu" zivnost alebo od zalozenia zivnosti sa musim starat o vsetky moje prijmy, teda z trvalej prace aj zo zivnosti? Zamestnávateľ platí odvody za teba podľa tvojho zárobku. Ostatné viď. odpoveď pri bode 1. a 2.

4/ platím daň zo živnosti / resp. zivnost + plat z firmy (a prosím o upresnenie z otazky c. 3, lebo ta ma suvis s otazkou c. 4) nech zarobím, laicky povedané, hocikoľko čistý zisk (teda príjmy mínus výdavky na materiál a ostatné ) alebo je tam nejaká hranica? Do 31.03. nasledujúceho roka si budeš musieť podať daňové priznanie typu B. Zamestnávateľ ti na tvoju žiadosť vydá potvrdenie o zdaniteľných príjmoch. Tieto príjmy uvedieš v daňovom priznaní spolu s výskedkom tvojho podnikania (príjmy - výdaje). Techniku vyplňovania daňového priznanie teraz nechajme bokom, lebo to by bolo asi na 10 strán debaty. Hranicu máš akú na mysli, ak ohladne odvod tak na to už som ti odpovedal v predchádzajúcich bodoch.


5/ mozno si sama teraz aj odpoviem na otazku o plateni do socialky, ale bolo mi povedane, ze ak nepresiehnem 97.200,-SK za rok, tak neplatim socialku, lebo tak ci tak ju plati moj zamestnavatel, ALE otazka znie v tomto pripade (prip. aj pri platbe do zdravotnej, ale to mi hadam vysvetlite, ci aj tu): 97.200,-SK v tomto pripade znamena PRIJMY-VYDAJE=97.200,-SK alebo 97.200,-Sk = LEN PRIJMY bez vydajov? Odpoveď máš v bode č. 1, berie sa obrat, teda hrubé príjmy.

Veľmi vás prosím, odpovedzte mi na tieto otazky priamo a posielam vopred veľké ĎAKUJEM tomu, kto bude mať trpezlivosť mi napísať.

P.S. A teraz dovol aby som mal pár poznámok ja:

Etiketa porady bod 4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.
Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
Toľko k názvu témy.



Rada by som konkretne odpovede od skúsených na konkrétne otázky pred tým, než si urobím živnosť (aj ked sa toho tu veľa popísalo, prosím, aby ste ma neodsúvali na iné témy, ale odpovedali mi priamo, lebo neviem, kde mi dajú konkrétne rady, ak už nie tu na porade:) )

S tohto mám pocit, že sa ti nechce čítať ostatné príspevky, ktoré sú odpoveďou na tvoje otázky, ale chceš mať všetko na tácke naservírované. Porada si myslím takto nefunguje. Ak už človek potrebuje informácie, ktoré sú dôležité na správne rozhodnutie, tak nech si dá tú námahu a pohľadá.

Z tých poraďákov, ktorí tu radia nikto nepadol z neba učený, a tak isto si odmakali svoje aby získali vedomosti. A tu ich rozdávajú zadarmo.

P.S. II. Mal som trpezlivosť odpovedať na tvoje všetky otázky, namiesto toho aby som ti tu nahádzal linky na priame odpovede, ale priznám sa, že zároveň som sa trošku aj rozhorčil.

P.S. III. (A toto prosím ťa neber osobne, to platí vo všeobecnosti. Česť výnimkám) Prečo, lebo v poslednej dobe badám, že noví členovia sú čoraz agresívnejší čo sa týka položenia otázok, dožadovania odpovedí. A veru niektorý nemajú ani toľko slušnosti, aby na koniec diskusie pricapili slovko ďakujem. O tom ani nehovoriac, že Etiketa porady im nič nehovorí.

P.S. IV. PURBIANKA prepáč, že na koniec príspevku som urobil poriadný mrník. Čo je to mrník? Tu to najdeš: http://www.porada.sk/t63660-vykladovy-slovnik-porady.html
abel
26.10.07,20:26
Rada by som konkretne odpovede od skúsených na konkrétne otázky pred tým, než si urobím živnosť (aj ked sa toho tu veľa popísalo, prosím, aby ste ma neodsúvali na iné témy, ale odpovedali mi priamo, lebo neviem, kde mi dajú konkrétne rady, ak už nie tu na porade:) )

Takze, jedna sa o e-shop (myslím, že nie je dôležité čoho).
Som zamestaná, môj zamestnávateľ za mňa platí všetky odvody, ktoré sú potrebné, teda o nič sa nestarám. Chcem popri zamestaní mať živnosť a predávať veci - drobnosti, ktoré si sama vyrábam. Predpokladám (berme hypoteticky, lebo nikdy nevieme, čo môže nastať), že moje príjmy (bez výdavkov na materiál a podobne) nepresiahnu 12násobok min.platu, čo je, ak sa nemýlim (ak áno, prosím, opravte ma....vo všetkom) 8.100,- x 12 = 97.200,-SK. A moje konkr. otazky su:

1/ viem,že prvý rok neplatím sociálku, ale čo ďalšie roky (pri príjmoch nižších ako 97.200,-) Do Sociálnej poisťovne ti vznikne povinnosť zaregistrovať sa, ak tvoj obrat za predchádzajúci rok prekročí výšku 12-násobku minimálnej mzdy *** Jedná sa o celkovo dosiahnutý príjem bez ohľadu na výšku výdavkov.

2/ zdravotné si asi tiež neplatím prvý rok (alebo áno?), ale čo ďalšie roky (tiež pri ročnom príjme nižšom ako 97.200,-)? Povinnosť zaplatiť do ZP zistíš pri podaní ročného zúčtovania zdrav. poistenia, prípadne ti vznikne povinnosť na ďalší rok platiť preddavky mesačne.

3/ ako je to s daňou? Čo zdaním? Príjmy z firmy, kde pracujem + živnosť alebo len živnosť? Stará sa "moja" firma, kde trvalo pracujem o odvody za mna a ja sa starám o svoju "sukromnu" zivnost alebo od zalozenia zivnosti sa musim starat o vsetky moje prijmy, teda z trvalej prace aj zo zivnosti? - ty vždy zdaňuješ svoje celoročné a celosvetové príjmy. To znamená, že zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie, koľko si zarobila zo závislej činnosti, koľko ti boli strhnuté odvody a koľko preddavky daň. K tomu pripočítaš tvoj základ dane z podnikania, prípadne akékoľvek ostatné príjmy a zdaňuješ všetky príjmy ako celok. Samozrejme preddavky na daň, ktoré ti už strhol zamestnávateľ, si od výslednej daňovej povinnosti odpočítaš.

4/ platím daň zo živnosti / resp. zivnost + plat z firmy (a prosím o upresnenie z otazky c. 3, lebo ta ma suvis s otazkou c. 4) nech zarobím, laicky povedané, hocikoľko čistý zisk (teda príjmy mínus výdavky na materiál a ostatné ) alebo je tam nejaká hranica? pri § 6 - príjem zo živnosti - nie je žiadna hranica a zdaňuješ každú korunu zo zisku

5/ mozno si sama teraz aj odpoviem na otazku o plateni do socialky, ale bolo mi povedane, ze ak nepresiehnem 97.200,-SK za rok, tak neplatim socialku, lebo tak ci tak ju plati moj zamestnavatel, ALE otazka znie v tomto pripade (prip. aj pri platbe do zdravotnej, ale to mi hadam vysvetlite, ci aj tu): 97.200,-SK v tomto pripade znamena PRIJMY-VYDAJE=97.200,-SK alebo 97.200,-Sk = LEN PRIJMY bez vydajov? - odpoveď je už v bode 1 - do úvahy pre povinnosť registrácie sa berú príjmy bez výdavkov

Veľmi vás prosím, odpovedzte mi na tieto otazky priamo a posielam vopred veľké ĎAKUJEM tomu, kto bude mať trpezlivosť mi napísať.
*** k tým 3 hviezdičkám - toto je stav platný teraz. Chystá sa novela zákona o SP a je dosť pravdepodobné, že tu budú nejaké zmeny - dúfam, že pozitívne
Paula
26.10.07,20:30
Klobúk dole poraďáci, ja som také dlhé pojednanie nemala ani silu čítať;) ....a zadávateľka už ani na odpoveď nečakala.
abel
26.10.07,20:31
smith, kým som dopísala svoju odpoveď, pribudla tvoja. Aspoň to má aj v modrom. S tými PS s Tebou súhlasím, ale vzhľadom k tomu, že je piatok krátko pred polnocou, ako inak by sme trávili voľno po DPH maratóne, nie? Lebo veď vieš, poutekajú nám všetci na iné stránky, kde sú odpovede do minúty.
Zoltán Kovács
26.10.07,20:37
smith, kým som dopísala svoju odpoveď, pribudla tvoja. Aspoň to má aj v modrom. S tými PS s Tebou súhlasím, ale vzhľadom k tomu, že je piatok krátko pred polnocou, ako inak by sme trávili voľno po DPH maratóne, nie? Lebo veď vieš, poutekajú nám všetci na iné stránky, kde sú odpovede do minúty.

Ak chcú rýchlu odpoveď, tak treba nahádzať linky.
Ak chcú rýchlu odpoveď nemajú otázky zadávať v piatok po 22.00 hod.
Ak chcú rýchlu odpoveď nech si najdú nejakého plateného poradcu, ktorý im za minútku odpovie, ale potom aj poplatok za odpoveď bude asi v štýle:
Klient sa pýta advokáta koľko otázok mu odpovie za 2.000,- SK. Advokátova odpoveď: Dve otázky, a aká je tá druhá? :D

A začali sme MRNÍKOVAŤ. :D :D :D
purbianca
26.10.07,20:43
Smith, dakujem som napisala, takze to posledne neberiem osobne, ale ostatne ano. Som ozaj vdacna vsetkym, ktori mi odpovedali, pretoze reakcie na tento moj prispevok ma posunuli dalej a osobne (a zaroven aj trochu rozhorcene z Tvojho "dodatku" na moj prispevok) to beriem preto, pretoze nemas pravdu s tym, ze by sa mi nechcelo hladat temy, mam totiz precitane vsetky temy tykajuce sa zaciatku podnikania a sedela som nad tym niekolko dni a opakovane citala aj to iste tri krat, ale bohuzial som ten typ, ze ak sama pre seba neuvediem konkretny priklad a nedostanem odpoved, neviem sa v danej problematike zorientovat, preto som zaroven v uvode mojej temy poprosila, aby ma odpovedajuci nelinkoval inde, ale aby odpovedal na moje konkr. otazky, kedze ani moji znami v okoli mi na ne nevedeli odpovedat tak, ako Ty a ostatni, takze aj ked som od niektorych z vas dostala "po hlave", co si myslim, nebolo spravodlive, ale nikomu neberiem jeho reakciu, tak napriek tomu este raz dakujem. Tolko z mojej strany (bola som priama, nie vsak agresivna).
abel
26.10.07,20:48
Smith, dakujem som napisala
Purbianca, niekedy stačí aj kliknúť na toto tlačítko http://www.porada.sk/images/buttons/ocenujem.gifoceňujem (http://www.porada.sk/reputation.php?p=557741) bez akéhokoľvek komentára.
purbianca
26.10.07,20:51
Z tých poraďákov, ktorí tu radia nikto nepadol z neba učený, a tak isto si odmakali svoje aby získali vedomosti. A tu ich rozdávajú zadarmo.

*** k tomu este tolko, ze neviem s akymi ludmi potrebujucimi pomoc si mal tu cest, ked mi pises, to co pises, ale nemam pocit, ze by som svojou temou nejako popierala realitu poradakov, ze si svoje vedomosti museli odmakat a ja osobne som velmi vdacna, ze som nasla tuto "poradu", ze vôbec jestvuje taketo info na nete a mala som pocit, ze sa tu mozem opytat cokolvek, ak to skutocne (nie pre nudu piatkoveho vecera) potrebujem a skutocne sa v danej problematike ani po ciastocnom nastudovani neorientujem (a v ziadnom pripade svoje nastudovanie neporovnavam so studovanim poradakov...to len aby nik nenarazal na moju myslienku, ako to myslim) a taktiez, ak je niekto poradak, znamena od slova radit a to ja prave potrebujem, poradit....takze este raz dakujem
purbianca
26.10.07,20:54
Fakt nerozumiem, preco ste sa do mna tak pustili.
Paula - necakala som na odpoved? Asi sa mylis, cakala a dufala velmi, ze mi ktosi aj v piatok vecer odpovie.
Abel - to fakt nemozem mat komentar? Nemyslim, ze by som pisala nieco negativne, prave naopak, stale opakujem, ze vdaka vasim odpovediam ste ma posunuli vpred a velmi mi to pomohlo.
purbianca
26.10.07,21:00
A este jednu malinku poznamku, tak dufam, ze ma preto nezjete. Neziadala som ziadnu okamzitu odpoved ani rychlu ani odpoved hned(aj keby ste mi odpovedali o tyzden, uspokojili by ste moje otazky)....prosila som o odpoved "konkretnu" a to s casom nema co spolocne, to je all. Este raz vdaka.
Zoltán Kovács
26.10.07,21:08
Smith, dakujem som napisala, takze to posledne neberiem osobne, ale ostatne ano. Som ozaj vdacna vsetkym, ktori mi odpovedali, pretoze reakcie na tento moj prispevok ma posunuli dalej a osobne (a zaroven aj trochu rozhorcene z Tvojho "dodatku" na moj prispevok) to beriem preto, pretoze nemas pravdu s tym, ze by sa mi nechcelo hladat temy, mam totiz precitane vsetky temy tykajuce sa zaciatku podnikania a sedela som nad tym niekolko dni a opakovane citala aj to iste tri krat, ale bohuzial som ten typ, ze ak sama pre seba neuvediem konkretny priklad a nedostanem odpoved, neviem sa v danej problematike zorientovat, preto som zaroven v uvode mojej temy poprosila, aby ma odpovedajuci nelinkoval inde, ale aby odpovedal na moje konkr. otazky, kedze ani moji znami v okoli mi na ne nevedeli odpovedat tak, ako Ty a ostatni, takze aj ked som od niektorych z vas dostala "po hlave", co si myslim, nebolo spravodlive, ale nikomu neberiem jeho reakciu, tak napriek tomu este raz dakujem. Tolko z mojej strany (bola som priama, nie vsak agresivna).

Prvá P.S. platí si myslím

Práve to si zobrala osobne, čo som uviedol, že sa netýka teba (mám na mysli agresivita). Priamého človeka uznávam, leba sam sa za takého považujem. (Veď to vidno z môjho príspevku).

Aj ja som ten typ človeka, ktorý potrebuje väčšinu veci vysvetliť na konkrétnych číslach a prípadoch. A ako účtovník priznám sa, že ma teší skutočnosť, že dnešní nádejní podnikatelia pred spustením podnikania sa najprv poinformujú. Ak nazbierajú základné info, čo všetko obnáša podnikanie, tým uľahčujú aj našu prácu účtovníkov, daňových expertov...... A zároveň si uvedomia aj to, že samotné účtovníctvo nie je len o narátavaní čisiel, ale o ovládaní kopu zákonov, ktoré ani neviem presne spočítať.
purbianca
26.10.07,21:13
V tej prvej PS si uviedol viacero veci, takze neviem, ktore mas na mysli, ale nehnevaj sa, prosim, musim sa fakt obhajit, ze som nenasla dnes tuto stranku a bez citania inych prispevkoch som sem hodila rovno moje otazky, to skutocne tak nebolo a vsimla som si v ostatnych temach, ze to poradaci ani nemaju radi, ked sa o tom istom pise, preto som si trufla poprosit odpovede bez linkov.....ohl. nazvu suhlasim, aj o tom, ze podobnych tem je tu habadej. Nuz co, stali mi tie "pohlavky" za to:)
Zoltán Kovács
26.10.07,22:06
V tej prvej PS si uviedol viacero veci, takze neviem, ktore mas na mysli, ale nehnevaj sa, prosim, musim sa fakt obhajit, ze som nenasla dnes tuto stranku a bez citania inych prispevkoch som sem hodila rovno moje otazky, to skutocne tak nebolo a vsimla som si v ostatnych temach, ze to poradaci ani nemaju radi, ked sa o tom istom pise, preto som si trufla poprosit odpovede bez linkov.....ohl. nazvu suhlasim, aj o tom, ze podobnych tem je tu habadej. Nuz co, stali mi tie "pohlavky" za to:)

Mal som na mysli Etiketu bod 4.

Myslím si dôležité je, že si sa dočkala odpovede na tie otázky, ktoré ťa v tejto fáze prípravy na podnikanie najviac zaujímali. A dúfam, že sme ťa neodradili od toho aby si sem chodila naďalej pre rady.
abel
27.10.07,08:39
Purbianca, píšeš, že chceš začať podnikať, tak predpokladám, že ešte sa tu párkrát zastavíš pre radu. Ak chceš, aby sa tu nielen tebe, ale aj ostatným členom lepšie orientovalo, skús si prečítať, ako to tu mohlo vyzerať:
1) Zadala si otázku = 1 príspevok
2) Smith ti vyčerpávajúco odpovedal, s tým, že na konci ťa v dobrom upozornil, ako to má vyzerať. Stačilo, aby si mu klikla na tlačítko oceňujem alebo aspoň súhlasím - na znak toho, že odpoveď si si prečítala, a bolo by všetko vyriešené = 2. príspevok

Týmito dvomi príspevkami to mohlo skončiť, prípadne si ešte v treťom mohla napísať: smith, ďakujem za rýchlu a jasnú odpoveď a ďakujem za upozornenie, v budúcnosti sa budem snažiť držať sa tých upozornení. Namiesto toho si tu mala ešte ďalších 5 príspevkov, akí sme len ješitní a urážliví. Nikto sa tu neurazil, len ťa chcel pre budúcnosť usmerniť, aby tá orientácia na Porade bola jednoduchšia. A ver mi, že ani týmto príspevkom sa ťa nechcem ani najmenej dotknúť.
purbianca
27.10.07,09:22
Ano, mohlo to aj takto vyzerat, ak by aj vase reakcie boli ine, takze, prosim, nepis mi, co mam pisat a ver mi, Abel, ani v najmensom si sa ma nedotkol a taktiez som to nemala v umysle (so Smithom som si to, myslim, vysvetlila v dobrom)ani ja voci vam, ale mala som potrebu sa obhajit, co snad mozem mat, voci vasim reakciam, ktore neboli voci mne ferove vo vsetkych bodoch (v ktorych som uznala, vid vyssie reakcia Smithovi).hawk....:)
Zoltán Kovács
27.10.07,20:11
Ano, mohlo to aj takto vyzerat, ak by aj vase reakcie boli ine, takze, prosim, nepis mi, co mam pisat a ver mi, Abel, ani v najmensom si sa ma nedotkol a taktiez som to nemala v umysle (so Smithom som si to, myslim, vysvetlila v dobrom)ani ja voci vam, ale mala som potrebu sa obhajit, co snad mozem mat, voci vasim reakciam, ktore neboli voci mne ferove vo vsetkych bodoch (v ktorych som uznala, vid vyssie reakcia Smithovi).hawk....:)

Reagujem trošku oneskorene, mal som iné na práci. Priznám sa, že som nečakal až takúto reakciu na môj príspevok. Myslím si, že všetko sa vyjasnilo férovo, ako aj purbianka uviedla. A to je najdôležitejšie. Verím, že týmto sme ťa neodradili od návštevy porady. Bolo by škoda, je tu veľa výborných ľudí, a to tvrdím, aj keď osobne ak sa poznám s 10-15.
V niektorej téme tu niekto uviedol, čo podľa mňa je najväčším prínosom porady, že to "smrdí človečinou" v dobrom slova zmysle.
Denda
27.10.07,21:32
Pekné, naozaj pekne, hlavne, že v dobrom došli...