nordero
27.10.07,15:41
Dobry den.chcel by som si otvorit mensiu kaviaren alebo bistro vKosiciach.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif..ale vela ludi ma odhovara ze budem musit platit vypalne mafiihttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gifco vi nato poradaci je to tak????poradte
Daniel007
27.10.07,13:47
ci zaplatis vypalne mafii alebo sbs firme-mas to uplne jedno...skor by som povedal ze mafia je lepsia pretoze ma respekt.)))))
Bastian
27.10.07,13:59
ci zaplatis vypalne mafii alebo sbs firme-mas to uplne jedno...skor by som povedal ze mafia je lepsia pretoze ma respekt.)))))
Vy neviete že to je jedno a to isté?
Všetci "loptoši" si už dávno zlegalizovali svoju "činnosť".
Danila
27.10.07,13:59
ci zaplatis vypalne mafii alebo sbs firme-mas to uplne jedno...skor by som povedal ze mafia je lepsia pretoze ma respekt.)))))Mafia bude vždy len mafia... a neviem, neviem, či k nej to slovíčko lepšie vôbec patrí...
Lion Topoľčany
27.10.07,14:39
Ľudia, v akej to ešte žijeme dobe, že výpalníci si chodia po firmách a inkasujú!?
Zita5
27.10.07,14:41
Tí čo platia, si už na to aj zvykli .;) Nemajú iné východisko .
Filip Glasa
27.10.07,15:23
Väčšina prevádzkovateľov si nájde SBS sama. Výpalníci už majú možno menej roboty. A špeciálne obchody (klenoty, benzínky) potrebujú nejaké napojenie na políciu alebo SBS kvôli poisťovni.
Veď skús a uvidíš, ale SBS aspoň zahrnieš do výdavkov.
Bastian
27.10.07,15:30
Ľudia, v akej to ešte žijeme dobe, že výpalníci si chodia po firmách a inkasujú!?
Momentálne je tu podnebie ako stvorené pre takýchto parazitov.
Močiar, SSlota....
Excise Duty
27.10.07,15:54
Momentálne je tu podnebie ako stvorené pre takýchto parazitov.
Močiar, SSlota....

Tento štát funguje ako výpalník...
chandler
27.10.07,16:06
poradim ti ze lacnejsie vyjde ked sa s niekym dohodnes este predtym ako ju otvoris ... neviem ako v kosiciach ale v BA je to uz relativne seriozny biznis :) kazdy mesiac platis fakturu a ked sa ti tam biju anglicania tak zavolas a oni ich pridu vyhadzat .. ked zavolas policiu tak sa na teba vykaslu a pritom statu platis ovela viac ako SBSke
stanley666
28.10.07,11:56
Dobry den.chcel by som si otvorit mensiu kaviaren alebo bistro vKosiciach.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif..ale vela ludi ma odhovara ze budem musit platit vypalne mafiihttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gifco vi nato poradaci je to tak????poradte
..no moja rada, je asi taká...možno ty sám si človek, ktorý raz helfol niekomu a ten niekto pracuje pre niekoho kto zase niekomu helfol a ten posledny niekto je ten, kto by to vypalne mal vyberat...a tak sa stane, ze aj ked si otvoris bar nikto za tebou chodit nebude...a ak aj bude..tak co urobis....zaplatis...alebo sa vzopries....ale to by si mal vazit asi tak 120 kg...a makat kazdy den v posilke, aby si vyvolal dojem, ze aj ty mas niekoho pod resp. nad sebou...

ale ja by som vsadil nato, ze su ludia ktorym som helfol a ti ludia poznaju dalsich ludi, ktorych poprosia aby ma nechali na pokoji...ja som z Ke..a tak by som to riesil...
dushan
29.10.07,17:25
Jeden moj znamy bol po revolucii odvazny a stal sa z neho uspesny podnikatel. Bol az taky odvazny, ze ked za nim prisli vypalnici a vyhrazali sa mu kadecim moznym, vytiahol legalne drzanu zbran a ..........
Po dlhej nutenej dovolenke sa dal znovu na podnikanie a aj ked uz nie je najmladsi, uz nikdy za nim ziadni vypalnici nepridu.
A ja si hovorim, ze ak znovu zacnem na slovensku podnikat, nikdy nezaplatim nikomu ani korunu za nieco, co nepotrebujem. A to iste radim kazdemu slovenskemu podnikatelovi. Ibaze by ste tu "ochranu" skutocne potrebovali, ale potom urcite aj viete preco ju potrebujete, vsak?
korduľa
30.10.07,11:32
Jeden moj znamy bol po revolucii odvazny a stal sa z neho uspesny podnikatel. Bol az taky odvazny, ze ked za nim prisli vypalnici a vyhrazali sa mu kadecim moznym, vytiahol legalne drzanu zbran a ..........
Po dlhej nutenej dovolenke sa dal znovu na podnikanie a aj ked uz nie je najmladsi, uz nikdy za nim ziadni vypalnici nepridu.
A ja si hovorim, ze ak znovu zacnem na slovensku podnikat, nikdy nezaplatim nikomu ani korunu za nieco, co nepotrebujem. A to iste radim kazdemu slovenskemu podnikatelovi. Ibaze by ste tu "ochranu" skutocne potrebovali, ale potom urcite aj viete preco ju potrebujete, vsak?
to su silne reci, ale ver, ze ti radi vysvetlia, ze ich potrebujes
nordero
30.10.07,14:19
Chandler ---a s kym sa mam dohodnut:confused:???s kolko sa asi tak plati???----10,20,30tis.alebo este viac---a ak mi to zo zaciaku velmi nepojde???
nordero
30.10.07,14:24
Stanley666----aj ty podnikas v KE:D
Filip Glasa
30.10.07,14:44
porovnaj si to s klasickou SBS, alebo mestskou políciou. Napojenie na ich pult centrálnej ochrany môže stáť v BA zhruba 2000-3000 korún (priestor zhruba 50m2). Zásahy na telefón, prípadne to skryté tlačítko tak do 1000.
Nejaké nadštandardné "hliadkovanie" bez stálej prítomnosti povedzme okolo 5000/mesačne.
Na čo by si mal mafiánom bez papierov platiť viac.
Približné ceny nájdeš na weboch SBSiek aj mestskej polície.
g-vision.sk
30.10.07,14:46
poradim ti ze lacnejsie vyjde ked sa s niekym dohodnes este predtym ako ju otvoris ... neviem ako v kosiciach ale v BA je to uz relativne seriozny biznis :) kazdy mesiac platis fakturu a ked sa ti tam biju anglicania tak zavolas a oni ich pridu vyhadzat .. ked zavolas policiu tak sa na teba vykaslu a pritom statu platis ovela viac ako SBSke

S tymto suhlasim.
Treba dohodnut vopred, ...bohuzial, taka je u nas realita. A ci pridu? Ak to mas niekde na ociach a obrat ludi bude velky, tak urcite nenechaju na seba dlho cakat. A ak budes mat uz dohodnute, tak ostatne klany by mali dat pokoj. Kazdy asi ma svoj rajon ;)
FTS
enrico
30.10.07,18:52
ci zaplatis vypalne mafii alebo sbs firme-mas to uplne jedno...skor by som povedal ze mafia je lepsia pretoze ma respekt.)))))
ja by som neplatil ani korunu ziadnej mafii ,,,,neni som idiot aby som drel na inych a oni by si uzivali z mojich penazi ..... zapamatajte si mudry clovek neprizna to co ma,ale sprosty povie aj to co nema....
dushan
30.10.07,21:17
Zaraza ma, ze niektori radiaci zvazuju resp. radia platenie vypalnikom ako alternativu. Predavate punchovany alkohol, pasovane cigarety, alebo nebodaj aj nieco horsie? Tak to mate dovod na platenie "ochrany" od vypalnikov. Ak nie, nemate sa coho bat! A ak vas niekto bude presviedcat o opaku, obratte sa na policiu.
Viete si predstavit aku obrovsku radost by mali ti tzv. "vypalnici", keby si precitali niektore vase prispevky?
Ak dnes platite vypalnikom x % z vasho zisku, co urobite ak zajtra zapytaju raz tolko, a napozajtra dva krat tolko?
Ak budete raz ucit svoje deti ako podnikat, poviete im ze sa musia cely zivot velmi snazit a pracovat tvrdo, aby im vzdy zostalo aj na "vypalne"? Ja nie!
gangster
31.10.07,17:59
vypalne? počul si že v ke ,zhorela nejaka kaviareň,?