mercinz
28.10.07,06:43
Dobry den!

Blizi sa rok fungovania naseho OZ. Radi by sme vyuzili moznost zisku z 2%.
Moze nam niekto prosim poradit co vsetko musime odovzdat a kde, pre registaraciu na zisk 2%?
Pripadne ake tlaciva po registracii potrebujeme a co konkretne musi darujuci vyplnit?

Dakujeme!
bendži
28.10.07,05:53
Dobry den!

Blizi sa rok fungovania naseho OZ. Radi by sme vyuzili moznost zisku z 2%.
Moze nam niekto prosim poradit co vsetko musime odovzdat a kde, pre registaraciu na zisk 2%?
Pripadne ake tlaciva po registracii potrebujeme a co konkretne musi darujuci vyplnit?

Dakujeme!

Registráciu do zoznamu prijímateľov podielu zaplatenej dane musíte vykonať u akéhokoľvek notára, ktorý vám presne i povie, ktoré dokumenty sú potrebné. Je nutné splniť podmienku hlavnej činnosti, aby sa zhodovala so zákonnými možnosťami, ktoré činnosti je možné v tomto roku takto podporiť.

Následne darujúci musia vyplniť v prípade fyzických osôb, ktorí sú len zamestnaní, príslušné tlačivo pre určenie podielu zaplatenej dane, resp. právnické osoby a fyzické osoby, ktoré si robia sami daňové priznanie, to uvádzajú priamo v daňovom priznaní. K tomu sú pre nich potrebné konkrétne údaje o neziskovej organizácii - IČO, názov, sídlo, typ neziskovky a vyrátajú si svoju výšku 2% dane podľa výšky vlastnej daňovej povinnosti.
olio
28.10.07,07:30
Marcela16
05.11.07,18:07
Chcem sa spýtať ohľadom registrácie na 2%. My máme zriadené Občianske združenie v oblasti športu - šach. Predmet činnosti je úplne všeobecný - nie je tam špecifikácia či ide o deti, mládež, alebo zdravotne postihnutých občanov. Na základe čoho notár rozhodne či ten všeobecný predmet je v poriadku, lebo my tým pádom môžeme mať za členov kohokoľvek, alebo či tam musí byť konkrétne napísané, že členom musí byť jeden z tých troch vymenovaných v zákone? Prosím o urýchlenú a dôveryhodnú odpoveď, lebo času máme už málo, keby že sme chceli ešte žiadať o zmenu stanov. Vopred ďakujem.
Marcela16
06.11.07,08:05
nevie mi na to nikto odpovedať????
victoria
07.11.07,11:54
Prave mam pred sebou stanovisko ministerstva k pouzivaniu 2% na ucely miezd, najomneho a inych ucelom rezijneho charakteru. Generalny riaditel sekcie danovej a colnej v nom pise ze zakon taxativne vymedzuje ucely na pouzitie asignacii dane a tieto musia byt predmetom cinnosti organizacie. Takze ja by som radsej na vasom mieste zmenila stanovy a rychlo sa zaregistrovala s cinnostou zhodnou ako vymedzuje zakon.
ali_m
11.11.07,13:35
Chcem sa spýtať ohľadom registrácie na 2%. My máme zriadené Občianske združenie v oblasti športu - šach. Predmet činnosti je úplne všeobecný - nie je tam špecifikácia či ide o deti, mládež, alebo zdravotne postihnutých občanov. Na základe čoho notár rozhodne či ten všeobecný predmet je v poriadku, lebo my tým pádom môžeme mať za členov kohokoľvek, alebo či tam musí byť konkrétne napísané, že členom musí byť jeden z tých troch vymenovaných v zákone? Prosím o urýchlenú a dôveryhodnú odpoveď, lebo času máme už málo, keby že sme chceli ešte žiadať o zmenu stanov. Vopred ďakujem.

Šach sa dá považovať za šport... Aj tak by som ti poradil zájsť za notárom a porozprávať sa o tom - možno ušetríš čas, námahu a prípadné ďalšie poplatky. Čas máš do 15.12 tak ešte je aj priestor na prípadné úpravy stanov.
A ešte niečo, uvedené skupiny nemusia byť členovia OZ. Ide o to pre koho je činnosť OZ vyvíjaná. Som šéfom OZ v oblasti vzdelávania a žiaden náš člen nie je dieťa či študent, takže týmto sa teda nemusíš zaoberať ;)
Marcela16
13.11.07,08:05
Ďakujem za odpovede. Niečo som si už zisťovala u notára aj na daň. riaditeľstve. .... tak len pre zaujímavosť, keďže nie je usmernenie a presný výklad zákona - notár sa môže rozhodnúť sám, či registráciu vykoná, alebo nie.