strnda
28.10.07,11:09
mam auto rok a pol stare,to znamena,ze je este v zaruke.9.9.07som bala v servise nahlasit zavadu,oznamili mi ze je chybna suciastka,ktoru musia obj.a telefonicky mi oznamia kedy mam prist.po 3 tyzd.som sa imformovala,ci uz suciastka prisla,povedali mi ze ani nieje dana ziadna obj.za dalsie 3tyzdn.som volala a odvolali sa na to,ze este nieje mesiac od zaciatku reklamacie.kazdy den sadam do auta a trpnem ci ma nezastavia policajti,kedze vzniknutou chybou mi nesvietia zadne svetla(aj ked pritom svietim) a tym riskujem pokutu.aj ked auto nezostalo v servise a jazdim na nom nadalej,pomozte ako sa mam branit,ci tiez plati mesacna doba na vybavenie reklamacie?
Rozalka
28.10.07,10:17
Akej značky máš auto? To Ťa tak v značkovom servise pekne vybavili?
misomiso
28.10.07,10:21
Branit sa urcite mozes, aj ked to po tej pravnej like bude urcite zdlhave. Hlavne asi nemas vela sanci, ak nemas v ruke pisomny rekl. protokol. Ja by som nemeskal a trval na nom aspon teraz, aby nepresla 2 rocna zaruka s tym, ze oni sa z toho vyzuju.

Co tak zavesit sem info o ktory servis ide a informovat ich o tom? (S tym, ze to rada stiahnes, ked si zacnu plnit svoje povinnosti.)
strnda
28.10.07,10:41
citroen berlingo
misomiso
29.10.07,10:27
Ja mam tiez nejake Citroeny a musim povedat, ze uroven servisu je naozaj rozna. Treba ale podotknut, ze Citroen na tom nie je o nic horsie ako ine znacky na Slovensku, a Slovensko (hoci uroven sluzieb servisov je tu kastrofalna) na tom nie je o nic horsie ako ostatne Europske krajiny. Dokonca si trufam tvrdit, ze je to celosvetovy problem.

V com je pes zakopany? Jednoducho gastronomia a vsetky sluzby okolo aut intenzivne pritahuju prave takych "podnikatelov" aki obcas zavitaju aj na Poradu otazkou: "Do coho investovat, aby bola zarucena rychla navratnost a aby som sa o biznis nemusel moc starat?" Jednoducho kazdy vie, ze vsetci ludia potrebuju jest a vozit sa autom, a ze v tychto oblastiach (specialne auta) sa tocia velke peniaze. Pokial si pojdete kupit akvarijnu rybicku, tak sice tiez mozete narazit na nepoctiveho podnikatela, ale ovela pravdepodovnejsie je, ze v prislusnom obchode narazite na cloveka, ktoremu je akvaristika zivotnou vasnou a nie prostriedkom na rychle zbohatnutoe. Jednoducho je to oblast, ktora vo vseobecnosti nie je povazovana za lukrativnu, preto nepritahuje tak intenzivne darebakov, a povalacov. Auta su bohuzial silnym magnetom pre takychto ludi a preto to tak vyzera.
zpomsar
20.05.08,08:59
mam podobny problem, auto / VW Golf Plus / mi opravovali 4x, momentalne sa chyba objavila znova 5x, vo VWFS mi zazelali vela uspechu pri reklamcii, odporucili napisat reklamaciu a prilozit fotokopie predchadzajucich oprav, ked som sa rozpraval zo zastupcom Galimexu v MT, mi povedal, ze sa na to pozru, avsak vedenie spolocnosti "vsetci" maju 2 tyzdne dovolenku, tak to tak rychlo nebude a nahradne auto mi nedaju, lebo to nie je zavada pri ktorej by ma odtiahli.... jedna sa "len o zavadu na airbagu", teda ak nahodou naburam tak nevystreli, ale auto je "v podstate funkcne" vie mi iekto poradit ako na nich? zaslat vzor na pisomnu reklamaciu, pripadam si ako v kocurkove...
Vopred dakujem.
dana9
20.05.08,13:28
Ahoj, najskor treba zvážiť či ide o súčiastku ktorá je vylúčená zo záruky (žiarovka napr. je, keďže ide o "spotrebný" materiál). Ak nie, ale ide napr o kontakt, je to vada na ktorú sa vzťahuje záruka. Otázne je však znenie kúpnej zmluvy (záručných podmienok), a podľa akého zákona sa má postupovať - Občan alebo Obchod. existujú rôzne možnosti, a od toho závisí, aké máš nároky.

Taktiež zákon na ochranu spoterbiteľa bol novelizovaný, takže ak ti vyhovejú, tak v podstate nemusia dodržať 30 dňovú lehotu
Petra Nová
20.05.08,17:57
mam podobny problem, auto / VW Golf Plus / mi opravovali 4x, momentalne sa chyba objavila znova 5x, vo VWFS mi zazelali vela uspechu pri reklamcii, odporucili napisat reklamaciu a prilozit fotokopie predchadzajucich oprav, ked som sa rozpraval zo zastupcom Galimexu v MT, mi povedal, ze sa na to pozru, avsak vedenie spolocnosti "vsetci" maju 2 tyzdne dovolenku, tak to tak rychlo nebude a nahradne auto mi nedaju, lebo to nie je zavada pri ktorej by ma odtiahli.... jedna sa "len o zavadu na airbagu", teda ak nahodou naburam tak nevystreli, ale auto je "v podstate funkcne" vie mi iekto poradit ako na nich? zaslat vzor na pisomnu reklamaciu, pripadam si ako v kocurkove...
Vopred dakujem.
Ťažko zistiť , na čo sa vlastne pýtaš. Z toho, čo si uviedol vyplýva len toľko, že auto opravovali 4x a malo päť chýb. Ale chýba to najdôležitejšie. Napr. či servis odstraňoval vady v záručnej dobe alebo išlo o odstraňovanie vád v pozáručnom servise, či boli odstraňované tie isté vady alebo aspoň vady nejakých skupín-celkov súčiastok alebo či to boli opravy rôznych častí a pod. . Práve podľa tohto rozlíšenia vznikajú rôzne nároky alebo aj žiadne nároky. Takže je mi ľúto. Bez doplnenia, nie je na čo odpovedať. Inak, tá dvojtýždňová dovolenka Ťa vôbec nemusí zaujímať.
preboha
30.05.08,17:26
pre zpomstar:
ak sa na vozidle objaví viacero ( 3 a viac)ROZNYCH závad v priebehu garancie, je možné odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak máte aspoň tri protokoly o tom, že ste reklamovali, a servis uznal, že sa jednalo o závadu ktorú opravovali, a nie o Váš súkromný dojem. Takisto je možné odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak sa TÁ ISTÁ závada opakuje viackrát, z čoho sa usudzuje, že vozidlo má tzv." neopraviteľnú " vadu. Ak svietiacu kontrolku airbagu opravovali viackrát, a neúspešne sú a/ babráci
b/ lajdáci
c/ jedná sa o neopraviteľnú vadu , takže vzniká nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy, vrátenie peňazí ( do koruny). Tento postup prejde aj na súde - treba mať aspoň tri doklady (zákazky), z ktorých je zrejmé, kedy, a čo ste reklamovali. Nesmiete sa nechať zmanipulovať žiadnym ústnym prísľubom, a písomne odstúpiť s uvedením dôvodov od zmluvy. Zrejme skončíte na súde, ale iná cesta nie je.
pavol54
30.05.08,18:53
Držím vám palce ale N E M Á T E šancu ja som na leasing zobral auto malo 30 "malých závad" napríklad nešiel posilovač brzd, nefungovali stierače to všetko do šesť mesiacov hádajte všetci poradáci ako skončil po šiestich rokoch rozsudok na krajskom súde? pretože som ho používal tak nemám nárok a nakoniec som si vraj uplatnil výdavky do nákladov
aladin
31.05.08,07:37
[quote=misomiso;558654]Ja mam tiez nejake Citroeny a musim povedat, ze uroven servisu je naozaj rozna. Treba ale podotknut, ze Citroen na tom nie je o nic horsie ako ine znacky na Slovensku, a Slovensko (hoci uroven sluzieb servisov je tu kastrofalna) .. s tymto si dovolim suhlasit
aladin
31.05.08,07:49
pre zpomstar:
ak sa na vozidle objaví viacero ( 3 a viac)ROZNYCH závad v priebehu garancie, je možné odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak máte aspoň tri protokoly o tom, že ste reklamovali, a servis uznal, že sa jednalo o závadu ktorú opravovali, a nie o Váš súkromný dojem. Takisto je možné odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak sa TÁ ISTÁ závada opakuje viackrát, z čoho sa usudzuje, že vozidlo má tzv." neopraviteľnú " vadu. Ak svietiacu kontrolku airbagu opravovali viackrát, a neúspešne sú a/ babráci
b/ lajdáci
c/ jedná sa o neopraviteľnú vadu , takže vzniká nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy, vrátenie peňazí ( do koruny).
Mam citroen c3 mozem len odporucat reklamovat vzniknute zavazy pocas garancie .. uz od druhej zavady pisomne.. Ono aj o prvej je pisomna zmienka , vsak dostanete protokol o oprave, kde sa aj pise ze preco beriete auto do opravy (aka chyba vznikla) ja som mal problem s AIR bag kontrolkou , soferovym oknom (ked sa stahovalo stale pistalo) a s neurcitym zvukom , airbag kontrol aj do dnesneho dna mi svieti - sporadicky . tahali don novy softver a co ja viem co este , na okno mi povedali ze mam spinave auto a smetie sa tam zadrhava ked som vravel ze vedla mam fabiu a rovnako chodim aj s nou a tam to nerobi, dokonca -skoro sused ma tiez c3 a jemu to tiez nerobi, len pokrcili ramenom. a ten neurcity zvuk , vrzganie to by som vedel prirovnat este ked som mal favorit a predne gulove som mal vybite tak podobne vrzgali. v citroene mi povedali urobia nieco s pozilovacom riadenia... odvedy mi tocenie volantom ide tazsie , ale nevrzga to. proste nie som spokojny , povedal som si ze viac uz citroen nekupim. Aj ked co sa tyka obsluhy musim povedat ze su maximalne prijemny ... no bodaj by nie vsak oni su len predajcovia a nie vyroba. Pisal som listy , resp reklamacie dosiahol som vsak to ze pocas tych dni ked som mal auto v oprave som mal zadarmo nahradne vozidlo, minule som vsak zavital opat kvoli air bag u a po povedali ze nahradne vozidlo je na den 600 sk , .. podotykam skoncila sa mi 2 rocna zaruka... no citroen si uz nekupim
preboha
31.05.08,08:41
ja poznám prípad, kde klient reklamoval nepresný otáčkomer, čo je v podstate somarina, ale predložil na súde 3 doklady o neúspešných opravách v servise). klient vozidlo dočasne odhlásil z evidencie, odovzdal do notárskej úschovy, a po dvoch rokoch vysúdil peniaze. záver: nie je súd ako súd, nie je advokát ako advokát
misomiso
31.05.08,09:17
ja poznám prípad, kde klient reklamoval nepresný otáčkomer, čo je v podstate somarina, ale predložil na súde 3 doklady o neúspešných opravách v servise). klient vozidlo dočasne odhlásil z evidencie, odovzdal do notárskej úschovy, a po dvoch rokoch vysúdil peniaze. záver: nie je súd ako súd, nie je advokát ako advokát

No dobre ale toto ma byt svetly priklad? Ze musim susit auto dva roky, pritom sa sudit a potom "one day" mi vratia peniaze? Na com budem za ten cas jazdit a co budem dva roky robit, ked mi cast energie budu odcerpavat teketo veci?

Ja osobne by som jazdil radsej aj bez otackomera, sam si napisal, ze to bola v podstete somarina.
preboha
31.05.08,17:39
ak máš v garáži ďalšie dve autá, a primerane fundovaného právnika, budeš sa zaoberať aj somarinou, pretože máš veľa času veľa peňazí a málo povinností typických pre bežného človeka
misomiso
31.05.08,18:04
ak máš v garáži ďalšie dve autá, a primerane fundovaného právnika, budeš sa zaoberať aj somarinou, pretože máš veľa času veľa peňazí a málo povinností typických pre bežného človeka

Ja viem. Ale aj tak sa tym ludom cudujem. Presne o takychto ludoch (miliony vo vacku, ziadna praca, lebo firma uz bezi) bol vcera film na Spektre. Teda o tych z nich, co si kupuju vojenske nadzvukove stihacky a len tak z pasie sa s nimi nahanaju ponad americke puste. Tak to by som robil ja, nie reklamoval otackomer.
uct2007
04.09.10,04:22
Máme takýto problém :
V novembri minulého roku sme kúpili Peugeot 206+ u predajcu Peugeot Prievidza. Vo februári 2010 sme si prvýkrát všimli,že na pravej strane niečo klepoce, stupňovalo sa to,tak sme to šli reklamovať. Predajca nás odbil tým, že nič nepočuje (asi bol ten technik mierne nahluchlý), nedali sme sa, o mesiac,keď sa buchotanie, či resp.klepotanie zvýraznilo, že to musel počuť i ten nepočujúci technik sme šli znovu s tým istým problémom. Auto rozobrali a vymenili tlmič - vraj v tom bude problém. Chvíľu bol pokoj, zhruba po 3 týždňoch sme boli v servise znovu, tentokrát vymenili poolos prednej nápravy. Znovu chvíľu kľud a teraz zhruba mesiac to isté klepotanie. Znovu sme šli do servisu, manžel žiadal výmenu auta, predsa auto nestálo korunu a za poriadne peniaze chceme predsa poriadne auto. Odbili nás s tým, že to nie je ani na výmenu auta, ani na vrátenie peňazí.

Možno sa nájde niekto medzi Vami čo má taktiež Peugeota 206+, nemáte niekto podobný problém ? A prosím o radu, ako ďalej postupovať pri reklamácii tohto auta ?
Keď prídete kupovať nové auto dobreže by sa Vám nevopchali kdesi (viete kde), keď idete reklamovať - to je teda prístup k zákazníkovi, všetko bagatelizujú a že si človek vymýšľa.
Laco-monter
04.09.10,09:04
Tieto vaše príspevky,len potvrdzujú štatistiku aj teoriu pravdepodobnosti,ktorá pripúšťa, že na 100 vyrobených výrobkov pripadajú 2 výrobky,ktoré majú nejaké vady.
A o koľko viac to musí platiť pri automobiloch,ktoré sú zložené zo stoviek roznych nezávislych súčiastok.
uct2007
04.09.10,10:01
Tieto vaše príspevky,len potvrdzujú štatistiku aj teoriu pravdepodobnosti,ktorá pripúšťa, že na 100 vyrobených výrobkov pripadajú 2 výrobky,ktoré majú nejaké vady.
A o koľko viac to musí platiť pri automobiloch,ktoré sú zložené zo stoviek roznych nezávislych súčiastok.


To je pravda.

No a my sme mali tú smolu, že naše auto bolo vyrobené buď v pondelok - keď sa po víkende nikomu nechce ešte robiť, alebo v piatok - keď sa nikomu už nechce robiť, lebo ide víkend - a takto sa podaria vyrobiť tie nepodarky :confused::)
euuka
02.01.12,14:59
Ja mam tiez Pugeot 206+ kupovany tiez vo februari, 1.4 a podobne problemy, mohli by ste sa mi ozvat prosim na peugeot644@gmail.com. dakujem velmi pekne.


Máme takýto problém :
V novembri minulého roku sme kúpili Peugeot 206+ u predajcu Peugeot Prievidza. Vo februári 2010 sme si prvýkrát všimli,že na pravej strane niečo klepoce, stupňovalo sa to,tak sme to šli reklamovať. Predajca nás odbil tým, že nič nepočuje (asi bol ten technik mierne nahluchlý), nedali sme sa, o mesiac,keď sa buchotanie, či resp.klepotanie zvýraznilo, že to musel počuť i ten nepočujúci technik sme šli znovu s tým istým problémom. Auto rozobrali a vymenili tlmič - vraj v tom bude problém. Chvíľu bol pokoj, zhruba po 3 týždňoch sme boli v servise znovu, tentokrát vymenili poolos prednej nápravy. Znovu chvíľu kľud a teraz zhruba mesiac to isté klepotanie. Znovu sme šli do servisu, manžel žiadal výmenu auta, predsa auto nestálo korunu a za poriadne peniaze chceme predsa poriadne auto. Odbili nás s tým, že to nie je ani na výmenu auta, ani na vrátenie peňazí.

Možno sa nájde niekto medzi Vami čo má taktiež Peugeota 206+, nemáte niekto podobný problém ? A prosím o radu, ako ďalej postupovať pri reklamácii tohto auta ?
Keď prídete kupovať nové auto dobreže by sa Vám nevopchali kdesi (viete kde), keď idete reklamovať - to je teda prístup k zákazníkovi, všetko bagatelizujú a že si človek vymýšľa.
Indeed
02.01.12,15:15
Majiteľ, či použivateľ auta ma POVINNOSŤ zistené závady odstraniť.