lenka.ba
28.10.07,11:14
Dobrý deň, v oznámení o liehu som minulý mesiac (8/07) spravila chybu, nakoľko som v programe neoznačila jeden druh alkoholu ako SBL a vôbec mi to nedalo do tlačiva, ale kedže som si to v tomto mesiaci (9/07) všimla a opravila, len mi nesedí počiatočný stav tohto mesiaca s koncovým stavom minulého mesiaca, malo by to byť v poriadku? Koncový stav tohto mesiaca je už ok. Ďakujem za odpoved
veronikasad
28.10.07,11:22
Dobrý deň, v oznámení o liehu som minulý mesiac (8/07) spravila chybu, nakoľko som v programe neoznačila jeden druh alkoholu ako SBL a vôbec mi to nedalo do tlačiva, ale kedže som si to v tomto mesiaci (9/07) všimla a opravila, len mi nesedí počiatočný stav tohto mesiaca s koncovým stavom minulého mesiaca, malo by to byť v poriadku? Koncový stav tohto mesiaca je už ok. Ďakujem za odpoved
Konečný stav musí nadväzovať na počiatočný. Podaj opravný výkaz za 08/07.

-------
Veronika
lenka.ba
28.10.07,11:55
a ako sa podáva opravný výkaz? mám tam perom napísať že opravný?
KEJKA
28.10.07,11:59
nemôžeš si do výkazu ten pohyb - stav za 08 vložiť (účelovo) ako pohyb za 09 tak, aby si sa dostala na správny konečný stav?
Ved je to jednoduché.
lenka.ba
28.10.07,15:18
oznámenie o liehu 09/07 som už poslala. Akurát je iný počiatočný stav v 09/07 ako koncový za 08/07. Fakt neviem čo teraz. A nestačí ked mám teraz správny koncový stav?
KEJKA
28.10.07,15:44
nestačí.
Pošli ešte raz Oznámenie o liehu za 08 tak ako si si to opravila a ako ti to teraz sedí.
Dátum vystavenia si daj napr. 25.10.2007 - oni už budú vedieť, čo s tým.
evina
28.10.07,18:42
oznámenie o liehu 09/07 som už poslala. Akurát je iný počiatočný stav v 09/07 ako koncový za 08/07. Fakt neviem čo teraz. A nestačí ked mám teraz správny koncový stav?

na iný počiatočný stav bude reagovať colnica. Podaj opravný, hore napíš perom OPRAVNý- tak som podala aj ja po dohode s colnicou.
lenka.ba
29.10.07,06:43
Ešte jedna otázočka.
Počiatočný stav + príjem SBL - výdaj SBL = koncový stav?
dúfam, že tam nie je iný vzorec...
lenka.ba
29.10.07,07:06
strašná byrokracia...
lenka.ba
29.10.07,07:34
Ešte jedna otázočka.
Počiatočný stav + príjem SBL - výdaj SBL = koncový stav?
dúfam, že tam nie je iný vzorec...

prosím vás o odpoved na citáciu
evina
29.10.07,07:42
Ešte jedna otázočka.
Počiatočný stav + príjem SBL - výdaj SBL = koncový stav?
dúfam, že tam nie je iný vzorec...

Áno, tak je to...
lenka.ba
29.10.07,07:44
ďakujem a dúfam,že to všetko dobre dopadne:) Pekný deň prajem
eop
18.02.08,11:03
Zdravím všetkých poraďákov. Potrebovala by som poradiť, čo so zásobami alkoholu, ktoré mi zostali pri prerušení živnosti? Na colnicu bolo oznámené ukončenie činnosti, ale čo s tými zásobami?:confused:
AnikoAd
19.02.08,06:15
My sme tiež ukončili živnost, ja som všetko nablokovala, colníci boli na kontrole a aj spetne som im musela zobrat na kontrolu za cely rok doklady.
Katka19
19.02.08,06:26
Ak si teda prerušila živnosť predpokladám že ti zanikla aj prevadzka eop,predpokladám ,že na zásobách ti ostalo minimálne množstvo alkoholu takže tento alkohol máš vlastne v evidencii zásob a takto ti to colníci aj odkontrolujú,ale je to tvoj majetok a čo s ním urobíš je tvoja vec.Oni ťa behom mesiaca vyzvú na colnú daňovú kontrolu a ty in spätne dáš na kontrolu všetky papiere za predchádzajuci rok ako si prerušila živnosť.A po skončení kontroly ti vlastne podlľa zákona 105/2004 par.44 ods.14 pis.b zrušia povolenie na predaj liehu
eop
20.02.08,13:36
Ak si teda prerušila živnosť predpokladám že ti zanikla aj prevadzka eop,predpokladám ,že na zásobách ti ostalo minimálne množstvo alkoholu takže tento alkohol máš vlastne v evidencii zásob a takto ti to colníci aj odkontrolujú,ale je to tvoj majetok a čo s ním urobíš je tvoja vec.Oni ťa behom mesiaca vyzvú na colnú daňovú kontrolu a ty in spätne dáš na kontrolu všetky papiere za predchádzajuci rok ako si prerušila živnosť.A po skončení kontroly ti vlastne podlľa zákona 105/2004 par.44 ods.14 pis.b zrušia povolenie na predaj liehu

Ďakujem moc za odpovede. Ano, zanikla aj prevádzka. V zásobách zostalo asi 32fliaš alkoholu. Je to dosť, ale do podniku bolo nakúpené z každého alkoholu niečo a ľudia to moc nenavštevovali, tak to museli tak po 6.mesiacoch zavrieť. Prerušila sa živnosť, odhlásilo sa to na colnici. A čo so zásobami neviem. A to v každom prípade robia colnú daňovú kontrolu? To som ani nevedela, ešte sa nám nič takto nerušilo. Ďakujem.
Excise Duty
20.02.08,20:11
Ak si teda prerušila živnosť predpokladám že ti zanikla aj prevadzka eop,predpokladám ,že na zásobách ti ostalo minimálne množstvo alkoholu takže tento alkohol máš vlastne v evidencii zásob a takto ti to colníci aj odkontrolujú,ale je to tvoj majetok a čo s ním urobíš je tvoja vec.Oni ťa behom mesiaca vyzvú na colnú daňovú kontrolu a ty in spätne dáš na kontrolu všetky papiere za predchádzajuci rok ako si prerušila živnosť.A po skončení kontroly ti vlastne podlľa zákona 105/2004 par.44 ods.14 pis.b zrušia povolenie na predaj liehu
Ak došlo k zrušeniu živnosti, potom je potrebné splniť oznamovaciu povinnosť podľa ustanovenia § 44 ods. 8), z ktorého vyplýva, že právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len „držiteľ povolenia na predaj“), je povinná každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 4 písm. a) a podľa odseku 5 písm. b) a c) oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Zmenu údajov podľa odseku 5 písm. a) je držiteľ povolenia na predaj povinný oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa podania návrhu na zmenu údajov príslušnému orgánu. Takouto zmenou je aj žiadosť o zrušenie živnostenského oprávnenia.
Podľa ustanovenia ods. 14 písm. b) zánikom živnostenského oprávnenia automaticky zaniká povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu.
Na základe ustanovenia ods. 16, ak držiteľovi povolenia na predaj zaniklo povolenie na predaj podľa odseku 14, môže zásoby spotrebiteľského balenia predať s písomným súhlasom colného úradu len držiteľovi povolenia alebo registrovanej osobe! Ustanovenia § 47 ods. 19 a odsek 20 písm. a) sa v takomto prípade nepoužijú! Teda kým colný úrad nevykoná kontrolu, nemožno so zásobami nepredaného liehu robiť nič. Po kontrole colného úradu, ak sa nájde odberateľ, možno zásoby liehu predať v zmysle predchádzajúcej vety alebo vypiť.
Lucida
10.02.09,13:43
čo teraz ked som prisla na to ze niekde v roku sa stala chyba? co urobí colnica ak poslem opravne hlasenia za cely rok2008?
tinulli
10.02.09,17:25
Ak si teda prerušila živnosť predpokladám že ti zanikla aj prevadzka eop,predpokladám ,že na zásobách ti ostalo minimálne množstvo alkoholu takže tento alkohol máš vlastne v evidencii zásob a takto ti to colníci aj odkontrolujú,ale je to tvoj majetok a čo s ním urobíš je tvoja vec.Oni ťa behom mesiaca vyzvú na colnú daňovú kontrolu a ty in spätne dáš na kontrolu všetky papiere za predchádzajuci rok ako si prerušila živnosť.A po skončení kontroly ti vlastne podlľa zákona 105/2004 par.44 ods.14 pis.b zrušia povolenie na predaj liehu

No neviem odkial mate taketo informácie, ale my sme rušili prevádzku a žiadna kontrola nebola a zrušili nám aj povolenie na základe našej písomnej žiadosti....
milanr
25.05.09,08:48
Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, ako má vyzerať Žiadosť o zrušenie povolenia na predaj liehu, existuje na to niejaké tlačivo na colnom úrade, alebo to stačí napísať formou listu. Prerušujem živnosť a ukončujem činnosť na prevádzke, tak to chcem mať v poriadku.
dark32
25.05.09,09:04
Má to byť Žiadosť o odňatie povolenia na predaj avšak nie je na to žiadne tlačivo. Najlepšie by bolo osobne navštíviť príslušnú pobočku colného úradu a tam spísať žiadosť iste Ti poradia.