Karol29
28.10.07,11:22
Ahojte,
nestihol som podať Ročné zúčtovanie zdravotných odvodov za rok 2006 v riadnom termíne, idem ho podať dodatočne. V tlačive (TYP "B") my vyšlo platiť preddavky vo výške 535,-SKK (položka číslo 65 resp. 66). Moju živnosť mám momentálne ešte stále prerušenú a to od 26.2.2007!!! MÁM PLATIŤ TIETO PREDDAVKY AJ KEĎ MÁM ŽIVNOSŤ PRERUŠENÚ?
Ďakujem za rýchlu reakciu
Karol
Pepa
28.10.07,10:32
Počas pozastavenia živnosti odvody neplatíš.
Karol29
28.10.07,10:52
Ďakujem za rýchlu odpoveď a dovolte ešte dve otazky.
1.OTAZKA:
Ak prerusenie zivnosti zrusim tj. budem znovu podnikat, tak predpokladam, ze budem musiet zacat platit aj preddavky vyplyvajuce z rocneho zuctovania. MAM PRAVDU?
2. OTAZKA:
Z rocneho zuctovania preddavkov my vyplynul platit preddavok 511,-SKK (polozka 65). Vobec som nepochopil polozku 66. AKY JE MINIMALNY PREDDAVOK na rok 2007 ak som iba SZCO bez zdravotneho postihnutia (??? =1064,-SKK = 14% zo 7600,-SKK ???)?
Dakujem za odpoved
Karol
veronikasad
28.10.07,10:58
Ďakujem za rýchlu odpoveď a dovolte ešte dve otazky.
1.OTAZKA:
Ak prerusenie zivnosti zrusim tj. budem znovu podnikat, tak predpokladam, ze budem musiet zacat platit aj preddavky vyplyvajuce z rocneho zuctovania. MAM PRAVDU?
2. OTAZKA:
Z rocneho zuctovania preddavkov my vyplynul platit preddavok 511,-SKK (polozka 65). Vobec som nepochopil polozku 66. AKY JE MINIMALNY PREDDAVOK na rok 2007 ak som iba SZCO bez zdravotneho postihnutia (??? =1064,-SKK = 14% zo 7600,-SKK ???)?
Dakujem za odpoved
Karol
Pokial máš živnosť popri zamestnaní, platíš preddavky ako ti vyšli z RZZP - teda 511 sk. Ak je SZČO jediná činnosť, min. výška preddavkov do 31.12.2007 je 1064 sk.

-------
Veronika
abel
28.10.07,11:06
Ak živnosť obnovíš vo februári 2008 a nie si zamestnaný, najnižšia výška odvodov bude 1134.- Sk.
MajaZ
06.11.07,13:58
Mám šikovného zamestnanca, ktorý si teraz spomenul, že by bolo vhodné podať RZZP, ale...

U mňa pracuje od 1.12.2006 a jeho príjem presiahol MVZ pre ZP. U predchádzajúceho zamestnávateľa to bolo podobne, jeho príjem KAŽDÝ mesiac presiahol MVZ pre ZP. Sumár ročného VZ tiež presiahol maximálny VZ pre ZP.
A napriek tomu...

Podal dotaz na pobočku VsZP či si má robiť RZZP. A oni mu odpísali, citujem:
zasielam výsledok RZZP za rok 2006
zam. 1 preplatok 1688 SKK
zam. 2 nedoplatok 2409 SKK (to ako my za 1 mesiac)
nedoplatok zamestnanca 289 SKK

Potom tam bolo pár veľmi odborných blábolov, ktoré mi ale nedali odpoveď na to, AKO DOSPELI K TOMU, že napriek dosiahnutiu max. VZ musí doplácať firma aj pracovník a prečo si vôbec MUSÍ podať RZZP. :mad:
Prosím, viete mi povedať, čo s tým mám robiť? Nechce sa mi ani omylom uhrádzať 2409 SKK.:eek:
Ďakujem moc.
Jana Motyčková
07.11.07,08:40
Mám šikovného zamestnanca, ktorý si teraz spomenul, že by bolo vhodné podať RZZP, ale...

U mňa pracuje od 1.12.2006 a jeho príjem presiahol MVZ pre ZP. U predchádzajúceho zamestnávateľa to bolo podobne, jeho príjem KAŽDÝ mesiac presiahol MVZ pre ZP. Sumár ročného VZ tiež presiahol maximálny VZ pre ZP.
A napriek tomu...

Podal dotaz na pobočku VsZP či si má robiť RZZP. A oni mu odpísali, citujem:
zasielam výsledok RZZP za rok 2006
zam. 1 preplatok 1688 SKK
zam. 2 nedoplatok 2409 SKK (to ako my za 1 mesiac)
nedoplatok zamestnanca 289 SKK

Potom tam bolo pár veľmi odborných blábolov, ktoré mi ale nedali odpoveď na to, AKO DOSPELI K TOMU, že napriek dosiahnutiu max. VZ musí doplácať firma aj pracovník a prečo si vôbec MUSÍ podať RZZP. :mad:
Prosím, viete mi povedať, čo s tým mám robiť? Nechce sa mi ani omylom uhrádzať 2409 SKK.:eek:
Ďakujem moc.
Ak bol zamestnaný počas celého roku 2006, tak RZZP podať nemusí a ak aj podá, nie je dôvod aby mu vyšiel nedoplatok. Ale niektorému zamestnávateľovi môže vyjsť nedoplatok a niektorému preplatok.
Ak ale nebol zamestnaný počas celého roka, RZZP podať musí a potom môže byť aj taký výsledok, ako si uviedla.
MajaZ
20.11.07,05:16
To Jana: dakujem, myslela som si to a nesmierne by ma zaujmalo, kde k takemu vysledku ona referentka prisla.