strnda
28.10.07,11:26
mam auto v zaruke,9.9.07som ho reklamovala v servise,za 3tyz.som sa tel. informovala ako reklamacia postupila...najprv nemohli najst papiere z reklamacie,aby sa vedel technik,ktory so mnou telefonoval,k tomu vyjadrit, no bolo mi oznamene,ze suciastka este neprisla z rakuska.za dalsie 3tyz.som volala znovu,ale mi oznamili,ze este od reklamacie neubehol mesiac?!?auto sice pouzivam.ale riskujem pokutu,kedze auto nieje primerane prisposobene cestnej premavke,tym ze mi nesvietia zadne svetla(i ked svietim)este dodatok-za rok a pol je to 5reklamacia
misomiso
28.10.07,10:32
To je pekne, ze si nam vyrozpravala cely zivotny pribeh v Profile, ale zakladas nam tu duplicitne temy !!!
Anja111
28.10.07,10:32
strnda
28.10.07,11:01
to ma mrzi,som na tejto stranke po prvy krat a celkovo mam problem ovlada pc,kedze to nie je v mojej naplni prace,ale dakujem aspon za radu.spravim este posledny pokus,a ak to nepomoze,zavesim servis a mesto sem,len neviem co po pravnej stranke,?
Dannn
12.01.08,15:52
dlha odpoved sa mi tu stratila, tak kratko:

1. Reklamacny protokol s presnym popisom vady a stavu auta (km...), akje to potrebne ihned odstavit v servise (mozu pozicat nahradne auto), ak nie je potrebne auto odstavit (a byt az do 30 dni bez neho) tak nech to je pisomne.

2. ak sa nic nedeje, dlho to trva, stazovat sa u veduceho servisu, potom riaditela/majitela firmy a aj u importera znacky (tiez si od servisu vypyta vysvetlenie...)

ak nie je zavada odstranena do 30 dni, resp. ak sa aj po opravach vyskytla po 3. krat (ta ista na tom istom aute) mozno ziadat vymenu tovaru za novy alebo vratenie kupnej ceny...
zpomsar
20.05.08,08:50
mam podobny problem, auto mi opravovali 4x, momentalne sa chyba objavila znova 5x, vo VWFS mi odporucili napisat reklamaciu a prilozit fotokopie predchadzajucich oprav, ked som sa rozpraval z zastupcom Galimexu v MT mi povedal, ze sa na to pozru, avsak vedenie spolocnosti "vsetci" maju 2 tyzdne dovolenku, tak to tak rychlo nebude a nahradne auto mi nedaju, lebo to nie je zavada pri ktorej by ma odtiahli.... jedna sa "len o zavadu na airbagu", teda ak nahodou naburam tak nevystreli, ale auto je "funkcne... vie mi iekto poradit ako na nich? a zaslat vzor na pisomnu reklamaciu.
Vopred dakujem.
vieme.sk
25.05.09,17:54
Plati na Slovensku ten isti obciansky zakonnik, ako v Cechach?

40/1964 Zb. Občiansky zákonník
z 26. februára 1964

Pokial áno tak spotrebitel moze do 6 mesiacov od prevzatia vozidla namiesto opravy ziadat jeho vymenu!

Citat:

"výměnu věci za bezvadnou, přičemž prvních šest měsíců si vybírá kupující, jestli chce nechat auto opravit nebo vyměnit za bezvadné, což znamená, že u nového auta si i u malé opravy může kupující vymínit výměnu celého auta (po šesti měsících to už nejde)"

autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/reklamace-auta-1-cast-nove-auto/15190


Na Slovensku by mal mat tiez spotrebitel do 6 mesiacov pravo na vymenu auta uz pri drobnych zavadach.
Miroslavz
01.05.11,17:30
Dobrý deň,
ja mám podobný problém, ale iného druhu.
Mam nové už 6 mesačné auto v záruke. V marci som ho reklamoval v servise. Dôvod: z trojky keď podradím do dvojky pri podradení zachrúpe rýchlostná páka. Volal som každý deň do servisu, nakoľko oprava mala biť rýchla. V servise zistili, že treba vymeniť súčiastku. Auto je Chevrolet Captiva. Volal som každý deň, aj som sa informoval o náhradne vozidlo. Stále ma odbíjali a stále som bol na mrtvom bode. 3tyždne som iba telefonoval, až kým servisu nedošla súčiastka. Vraj z Kórei do Maďarska, potom... Servis súčiastku vymenil, ale chybu neodstránil, takže auto je stále tam. Chvalabohu mi dali náhradné vozidlo ale až po mesiaci. Ďaleko v podradnejšiej kategórii ako mám. Skrátka na prežitie. Z veľkého teréňaka som si presadol do DAEVO TICO heh. Dôvod prečo píšem. Chcel by som vedieť, či mám nárok na odstúpenie od leasingu? V zmluve samozrejme píše, že odstúpiť sa nedá. Alebo mám nárok na ušlý zisk, ak mám auto na živnosť? Onedlho auto budem mať v servise už dva mesiace. Auto samozrejme stráca aj na hodnote každým dňom. Mám nárok na nejaký kompletný servis, keďže auto je v servise tak dlho, že môže smrdieť, keď sa dlho nevetralo, kopec prachu tam určite bude a podobne. Za každú odpoveď Vám ďakujem a prajem pekný zvyšok ničim nerušeného víkendu.