martulienka67
28.10.07,20:05
Môj manžel chce kúpiť koženú sedaciu súpravu. Prosím poraďte mi, či je to dobrá investícia. Ja som počula, že v lete sa pri sedení na nej človek potí a v zime je na nej zima. Vopred ďakujem:confused:
KEJKA
28.10.07,19:10
v lete sa nepotím... ale je fakt, že v zime je to studené sedenie a preto mám sedačku zahádzanú vankúšikmi.
lorelei
28.10.07,19:17
Tiez sa mi pacia kozene, ale uprednostnila som latkovu. Kvoli cisteniu, ma teflonovy podklad - co zabrani vsiaknutiu vyliatej tekutiny a pod. Ale na sedenie by mi to vadilo. Uz len v aute je mi to nepohodlne, a s vyhrievacou sedackou v aute, tak to je hroza, preto som si to rozmylsela do obyvacky a je pravda, ze v zime je to chladnejsie, aj ked to zasa zavisi v izbe od teploty, aka je tam. Inak myslim,ze kvoli napr. roztrhnutiu, alebo flakom, zmeny farby od slnka atd, to sa moze stat u akehokolvek materialu, aj ked by sa nemalo. Tak to je len moj nazor , takto som sa rozhodovala ja.
Ale aj tak rada sa pozriem na nazory aj tych, co maju kozenu a ake maju skusenosti, mozno sa mylim.
Lion Topoľčany
28.10.07,19:30
Tak ja s mojím manželom už niekoľko rokov zvádzam boj:
či dať alebo nedať do obývačky kožu. Každý z nás má svoje argumenty-manžel tvrdí presne to, že v lete sa mu bude na sedačke pariť r.ť /más kúsenosť podľa už používaného koženého kanc.kresla/a v zime ho bude sedačka chladiť. Ja som zase vytasila argument, že kožená sedačka "prežije" aspoň 20 rokov.
Hlavne mi ide o to /keďže máme malé dieťa/, že ak malá vyleje na kožu kakao, ja zoberiem handru, utriem a hotovo...A okrem toho koža pôsobí v obývyčke veľmi luxusne!
tinaM
28.10.07,21:13
v lete sa nepotím... ale je fakt, že v zime je to studené sedenie a preto mám sedačku zahádzanú vankúšikmi.
:)Aj moja sedačka je zahádzaná vankúšikmi....... pretože je už deravá:mee:.
Má 25 rokov, je látková, ale je výborná. Takú látku už teraz neviem zohnať.
Osobne uprednostňujem látku pred kožou. Pôsobí teplo. A v obývačke to tak má byť.
Koženú by som si dala do haly, príjmacej , rokovacej miestnosti a pod.
VladoaKatka
29.10.07,04:20
Mám koženú sedaciu súpravu už 10 rokov. Brala som ju z výroby jednej slovenskej firmy, ktorá vyrába pre nemcov. Som spokojná, neni vyblednutá.
Je pohodlná a keď je treba, dám na ňu deku, inak nevidím dôvod, prečo ju nemať aj v obývačke. Také látky, aké sa teraz používajú sú hneď predraté,nevydržia ani 5 rokov.Tak mi dopadla sedačka, ktorú som kupovala spolu s tou koženou.
196500
29.10.07,06:28
Ja mám koženú sedačku /smotanová farba/ už dva roky, sme s ňou maximálne spokojní, v zime sú na nej hodené dve kožušiny /vlas je zostrihaný nakrátko/ a je to výborné.
S látkovou by som už vôbec nemenila.
Igy
02.11.07,07:55
mame aj kozenu a aj latkovu sedacku.
Koza:
Za: aj po 14 rokoch vyzera ako nova, ziadny problem s flakmi (len jeden krat s prilepenou zuvackou :-), lahko sa upratuje, je stale rovnako pohodlna
Proti: v lete sa niekedy na hole telo lepi, z zime je trochu chladiva ale len zo zaciatku (vzdy vsak mame po ruke peknu deku pod ktoru radi zalezieme), treba ju raz za cas osetrit (naimpregnovat)

Latka:
ZA: prijemna na dotyk, lacnejsia (aj ked to nemusi byt pravidlo), teplejsia v zime, viacej farebnych a tvarovych modifikacii.
PROTI:
Skrvny a ich cistenie, opotrebovanie, vytahanie latky, potrebne castejsie cistenie, nachylnejsie na roztrhnutie, lapac prachu...

No ale nakoniec, vyber je len a len osobna preferencia. Tak isto ako pri vybere vina (cervene, biele), prevodovky (manual, automat), mobilneho operatora (Tmobile, orange) a mnoho inych veci. Sedacka by mala byt v prvom rade pohodlna a pacit sa vam - mala by zapasovat do interieru...
martulienka67
03.11.07,16:06
Ďakujeme za všetky reakcie. Už som s koženou sedačkou súhlasila a dúfam, že sa nám vydarí.
aquila2
04.11.07,18:32
snad este jedem maly tip. ked uz kozennu sedacku tak z jemnej koze. klasicka koza je docela neprijemna (aspon mne).

ale osobne nemam rad kozu vobec, daleko lepsie mi prijde latkova sedacka z teflonovou latkou.. nezaspini sa a je na nej prijemny posed :)
aquila2
05.11.07,17:30
vzhladom k sukromnym spravam sa vyjadrim tu na fore co su to tie teflonove "potahy" ...

nie je to lacny spas, cenou je to na urovni velmi kvalitnej koze, na slovensko mozno aj drahsie. mala by to mat kika a ikea.

treba pocitat s cenou 40 az 60 tisic. avsak mozete mat aj bledu farbu a vyliat na to cervene vino, deti to mozu popisat fixkami. len to prejdete mokrou handrickou a je to ako suche ..

je to pre tych co nechcu kozu, a latka im je sympatickejsia ;)
manus
05.11.07,18:32
Našej dcérke sa podarilo kožennú sedačku popísať čiernym perom. Poradí mi niekto, ako to vyčistiť??? Skúšala som vodu, jar, sprej na čistenie kože,... NIČ zatiaľ nezabralo. Poradí mi niekto z vás??? :mee:
Dada
08.11.07,06:22
Aj mne padla do oka sedačka s teflónovým "poťahom". Predavačka mi vravela, že je to údržbou rovnaké ako koža, lenže je to príjemnejšie na dotyk. Máte niekto skúsenosti s takýmto poťahom? Má aj meno táto látka? Či je to len látka s teflónovou úpravou?
lorelei
08.11.07,06:43
Aj mne padla do oka sedačka s teflónovým "poťahom". Predavačka mi vravela, že je to údržbou rovnaké ako koža, lenže je to príjemnejšie na dotyk. Máte niekto skúsenosti s takýmto poťahom? Má aj meno táto látka? Či je to len látka s teflónovou úpravou?

Nie som od fachu, sesternica robila s tym, tak ma troska poucila. Teflonovy potah je zo spodu zrejme lepeny a da sa dat na myslim skoro vsetky druhy latok, netvrdim vsak, ze na kazdy. Dnes je to uz beznejsie, s ohladom na naroky klienta. Pri rozliati niecoho, nevsiakne, treba hned lahucko odsat servitkom, alebo handrickou, nie rozotriet po latke. Ten teflon je aj teplejsi, v podstate si predstav na zehliacich doskach teflonovy potah co robi.....
Aj tak je pre mna dolezite, ze cokolvek sa na sedacke stane - obleje, nepojde to do molitanu pod tym, to sa uz tazsie vycsti a skor vobec nie. V predajnich si to hlavne musis pytat, aj ked nemaju konkretnu sedacku s teflonovym potahom, da sa dorobit, tak si to pytaj. Potom sa ozvi, ake skusenosti ziskas s tym.
aquila2
08.11.07,18:01
hm co ja viem az tak jednoducho sa to neda dorobit, resp hej vedia to "dorobit", ale to neni ono..

ten teflonovy potah je popretkavyny teflononovymi vlaknami...

ale v principe ako pisala lorelei, ze sa to nevsiakne a drzi sa to nad tym... a netreba hned.. mozes aj par hodin po tom..

inak latka je kusok drsnejsia ako klasicky potah.

osobne mozem len odporucit.

ale treba si dat pozor na "teflon" ..

a nazov latky je napriklad ako som prilozil fotku .. "enoa"
Zuzy
23.02.08,10:24
Mohli by ste mi niekto poradiť? Chcela by som kúpiť koženú sedačku krémovej farby, len sa bojím od toho, či sa to nezafarbí napr. od riflových nohavíc, alebo od tmavých odevov, alebo keď mám čerstvo zafarbené vlasy a ľahnem si na ňu, či tam neostanú fľaky? Má niekto s tým skúsenosť, za všetky odpovede ďakujem
kitky
23.02.08,11:44
Mohli by ste mi niekto poradiť? Chcela by som kúpiť koženú sedačku krémovej farby, len sa bojím od toho, či sa to nezafarbí napr. od riflových nohavíc, alebo od tmavých odevov, alebo keď mám čerstvo zafarbené vlasy a ľahnem si na ňu, či tam neostanú fľaky? Má niekto s tým skúsenosť, za všetky odpovede ďakujem

Nezostanu. Ja mam kremovu kozu uz 12 rokov.Je to klasicka nabytkarska koza, taliansky vyrobok. Cisti sa pripravkami na to urcenymi.
Potom je nubuk, ten je na udrzbu ovela narocnejsi.
Monika Kováčová
23.02.08,12:36
Našej dcérke sa podarilo kožennú sedačku popísať čiernym perom. Poradí mi niekto, ako to vyčistiť??? Skúšala som vodu, jar, sprej na čistenie kože,... NIČ zatiaľ nezabralo. Poradí mi niekto z vás??? :mee:

manus, vyčistila si tú sedačku? čím? Moja sedačka bola snehobiela, teraz ju syn popísal modrým guličkovým perom... skúšala som to čo ty plus vanish na fľaky a nič...
VladoaKatka
23.02.08,12:43
Mám druhú sedačku krémovú, nedávno mi ju popísala s guličkovým perom vnúčka, ale asi som to zbadala hneď a pravdepodobne nepritlačila pero, lebo mne to išlo s práškovým Vanish vydrhnúť, neni ani vidieť kde to bolo. Skús na malom kúsku SAVO, alebo len kvapku so striekačkou na to popísané, môžno že to pomôže.

Ja som ten Vanish mala nie na pranie, ale ten druhý, ak nájdem krabicu v garáži, tak ju opíšem.
VladoaKatka
23.02.08,14:58
Tak už som to našla - bol to CILIT BANG práškový, v takej modrastej
krabici. S tým som odstránila guličkové pero z bežovej sedačky.
petmar
23.02.08,17:50
Kedysi som kdesi čítal že na odstánenie fľaku z guličkového pera je dobrá citrónová šťava., Nikdy som to neodskúšal, ale myslím že by ste to mohli otestovať ženičky...
Monika Kováčová
23.02.08,17:57
Tak už som to našla - bol to CILIT BANG práškový, v takej modrastej
krabici. S tým som odstránila guličkové pero z bežovej sedačky.ďakujem, vyskúšam...:)
aj citrón od petmara....
gnikat
04.06.09,18:15
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, s manželom uvažujeme o kúpe novej sedačky a rozmýšľame nad pravou kožou, buď z kiky alebo aska, cena cca 50 tis, chcela by som vedieť, kto má koženú sedačku, či ste s ňou spokojní alebo nie, všetky klady a zápory, sme si vedomí toho, že určite bude trocha chladiť a v lete sa budeme na nej dosť potiť ale vyzerá veľmi pekne a aj čistenie je lepšie ako na látkovej, uvítam každú rekaciu , ďakujem :-)
gnikat
04.06.09,18:42
jeeeeeeeeeeeej, dakujeeeeeeeeeeeeeem :-)
arizona
04.06.09,19:01
jeeeeeeeeeeeej, dakujeeeeeeeeeeeeeem :-)
niet za čo. len treba používať vyhľadávač :):):)
Julian
04.06.09,19:31
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, s manželom uvažujeme o kúpe novej sedačky a rozmýšľame nad pravou kožou, buď z kiky alebo aska, cena cca 50 tis, chcela by som vedieť, kto má koženú sedačku, či ste s ňou spokojní alebo nie, všetky klady a zápory, sme si vedomí toho, že určite bude trocha chladiť a v lete sa budeme na nej dosť potiť ale vyzerá veľmi pekne a aj čistenie je lepšie ako na látkovej, uvítam každú rekaciu , ďakujem :-)

Ono to chladí iba prvý moment, ale potom je to fajn (takisto v lete). Podvedome sa ale radšej zdržiavam v druhej izbe kde je latková sedačka (je podľa mňa prijemnejšia)- štvorročná skúsenosť. (My sme sa ale nedohodli; tak rozhodla manželka a tak sa aj o ňu aj stará- niečim to natiera 2x do roka).
Plusy: má to svoju eleganciu a je prekvapujúco ľahká.
mareko
05.06.09,05:51
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, s manželom uvažujeme o kúpe novej sedačky a rozmýšľame nad pravou kožou, buď z kiky alebo aska, cena cca 50 tis, chcela by som vedieť, kto má koženú sedačku, či ste s ňou spokojní alebo nie, všetky klady a zápory, sme si vedomí toho, že určite bude trocha chladiť a v lete sa budeme na nej dosť potiť ale vyzerá veľmi pekne a aj čistenie je lepšie ako na látkovej, uvítam každú rekaciu , ďakujem :-)
Gnikat, keďže sa chystáte na kúpu koženej sedačky, priložím ti jeden link na sedačky, ktoré sa mne veľmi páčia. Tento človek má neskutočne krásne a tvarovo mimoriadne sedačky v ponuke. Nie som v tom nijako zainteresovaná, iba by som rada niektorú z nich mala, ale mám veľmi malý byt :-( . Skúste si s manželom popozerať. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=64961
Bionda
05.06.09,09:31
My tiež máme koženú už asi 7 rokov, ja by som nemenila a dokonca máme v smotanovej farbe, takže kombinácia, ktorej by sa mnohí báli. Ja som spokojná. AK budem meniť- zas budem chcieť kožu a kľudne aj svetlú. Ak sa pravidelne čistí a ošetruje- niet sa čoho obávať. Často v duchu chválim výber, že máme kožu, lebo teraz po rokoch, keď máme malého krpca, čo behá s fixkami po dome a "nič mu nie je sväté" - raz dva je problém :D, už som čistila aj to a všetko vyšlo.
Takže kožu doporučujem.
Evanka
05.06.09,09:47
manus, vyčistila si tú sedačku? čím? Moja sedačka bola snehobiela, teraz ju syn popísal modrým guličkovým perom... skúšala som to čo ty plus vanish na fľaky a nič...
http://www.trikyatipy.sk/trikyatipy/index.php/Skvrny/Cistenie/Skvrnynakozenychvyrobkoch
Monika Kováčová
05.06.09,10:09
gnikat
05.06.09,14:24
dakujem vam vsetky za prispevky, vsetko som si popozerala a precitala, po dlhsej uvahe a rozmyslani sme sa rozhodli predsa pre kozenu gaucovku, zajtra ideme nieco kuknut do aska a do kiky uvidime ci sa nam nieco zapaci, :-)
dexi
19.05.16,17:38
skúste cez eshop ............... , my sme s kúpou veľmi spokojní
Žabinka
19.05.16,17:52
skúste cez eshop xxxxx , my sme s kúpou veľmi spokojní
občas treba pozrieť aj dátum.. reakcia je na diskusiu z roku 2009.. pokus o reklamu - veľmi úbohé..;)