evucha1
29.10.07,07:37
Kto bol teraz niekedy letecky v Pariži? Viete mi poradiť ako sa dostaneme z letiska do centra? A za akú cenu? Ide Parížske metro až na letisko ORLY. Ďakujem vopred za radu.
Mária27
29.10.07,17:15
Z PARÍŽ-ORLY SUD
som išla na RER C a prestúpila na 5 na Gare d Austerlitz, vystúpila som na Place de la Republique. Tie ceny si nepamätám, bolo to zopár eur.

Tu sú trasy uvedené na stránke letiska:

Leaving Paris-Orly

RER B
Go to the Orlyval station of your arrival terminal:
- Orly- Sud : Gate J
- Orly-Ouest : Gate W - Departure level
Orlyval serves Antony.

RER C
Go to " Pont de Rungis-Aéroport d'Orly" station from your arrival terminal:
- Orly Sud : take Aéroports de Paris Shuttle Busses gate G - quai 1
- Orly Ouest : take Aéroports de Paris Shuttle Busses - arrival level

Bus
283 or Orlybus
Orly-Sud > Denfert-Rochereau 183
Orly-Sud > Porte de Choisy
ludmilla
30.10.07,09:49
Kto bol teraz niekedy letecky v Pariži? Viete mi poradiť ako sa dostaneme z letiska do centra? A za akú cenu? Ide Parížske metro až na letisko ORLY. Ďakujem vopred za radu.

evucha1, pokusím sa Ti priložiť mapku, cestovanie v Paríži je veľmi jednoduché, prikladám tiež ceny:

zóny 1-3: 1 deň/dospelý - 8,50Euro, 2dni/dosp.- 13,95 Euro, 3 dni/dosp. 18,60 E, 5 dní/dosp. - 27,20
zóny 1-6: všetko dospelý v eurách: 1 deň - 17,05, 2 dni -27,15, 3 dni - 38,10, 5 dní - 46,60.
Deti od 4 - 11 rokov polovicu.

Orly Sud sa nachádzajú v zóne 4

Ďalej pripájam stránku http://www.ratp.fr
ludmilla
30.10.07,09:52
Evucha, ešte keby sa našiel niekto šikovný a poradil by ako tú mapku zväčšiť.
Marta_
07.11.07,08:23
Neviem, či už si sa vrátila z Paríža, ale mne celkom vyhovovalo, že bus 83 stojí hneď pri východe letiska a dovezie ťa veľmi blízko k niektorej z metrových staníc. V metre dostaneš aj spomínanú mapku zadarmo. Lístky na bus aj metro stoja cca 1,5 eura.
DEVA4
18.11.07,16:10
Skús tuto mapku.
hiker
28.01.08,06:30
[quote=Mária27;558969]Z PARÍŽ-ORLY SUD
som išla na RER C a prestúpila na 5 na Gare d Austerlitz, vystúpila som na Place de la Republique. Tie ceny si nepamätám, bolo to zopár eur.

Ten Shuttle bus z Orly na Pont de Rungis (RER C) je zdarma alebo sa plati?
hiker
12.02.08,18:02
Tak mozem uz aj ja prispiet svojou skusenostou. V predajni parizskeho dopravneho podniku RATP som si chcel kupit celodenny sietovy listok Mobilis na zony 1-4, ale nechceli mi ho predat, vyrozumel som, ze kupit si ho moze az v Parizi a ze mam pouzit autobus a zaplatit priamo v nom. Chel som sa pritom dostat na Pont de Rungis a odtial RER do mesta Treba sa pripravit na to, ze hovoria len po francuzsky. Tak som sa na to vykaslal a isiel som pesi na stanicu RER C Pont de Rungis. Bola to cca 1/2 hodinova prechadzka okolo hangarov a dialnice (spred letiska inak jazdi aj Navette - cize kyvadlo, cena do mesta 6 EUR, na stanicu RER C Pont de Rungis 2,5 EUR, ja som si povedal, ze sa prejdem pesi, vsak bolo pekne a bol som nalahko). Dosiel som na tu stanicu, je to vlastne taka stanica na okraji predmestia, proste v diere. Ked som videl pokladnicu oblepenu logami SNCF a ziadne logo RATP, myslel som si, ze tu Mobilis uz vobec nedostanem, ale pokladnicka bola velmi ochotna a este sa ma opytala aj ci mam do 26 rokov a nakoniec mi predala este lacnejsiu verziu Mobilisu - Carte Jeunes (plati len cez vikend - an jeden den), cim som za 2 dni usetril 6 EUR. Dokonca sa snazila hovorit aj po anglicky, kedze vsak hovorila pomaly a zrozumitelne, stacila nam aj francuzstina.,

Tym RER-kom som dosiel priamo do mesta na stanicu St. Michel.

Odporcuam teda kupit sietovy listok, tie karnety (zvazky listkov po 10) sa podla mna neoplatia. Sietovy listok som vyuzil do maximalnej miery, stale som striedal vlak, metro a autobus, prestupoval som a usetril som si tym dost casu aj namahy, kedze som sa vzdy prepravil na ine (aj nie velmi vzdialene miesto) MHD, casto trebars aj na jednu - dve zastavky.

Naspat som isiel opat RER C na Pont de Rungis a kedze v informaciach k tomu mojmu sietovemu listku sa uvadzalo, ze neplatia pre cesty na letisko (a autobus 83 - co je klasicka linka som nestihol a musel som pouzit specialny shuttle Pont de Rungis - Orly Ouest - Orly Sud), chcel som si v tom shuttli kupit listok za 2,5 EUR, ale vodic, vidiac, ze som vyliezol z vlaku, sa ma anglicky opytal, ci mam z toho vlaku listok, ukazal som mu sietovku, na co povedal, ze sa teda mozem viezt bez platenia. Sice som tomu nerozumel, ale usetril som par EUR.

Takze - oficialne informacie sa niekedy rozchadzaju s pouzitim v praxi (ci uz to, ze mi v predajni RATP odmietli predat Mobilis alebo zase naopak ked som napriek oficialnej informacii nemusel v autobuse platit).