kalaklia
29.10.07,07:56
Da sa reklamovat pes s PP, ak zmluva vlastne nebola, len ustna dohoda? Kupili sme vlciaka o ktorom majitel v inzerate pisal,ze je vhodny na strazenie a pritom vobec nestrazi (nehlasi cudzich ludi) a dokonca sa aj boji ludi, steka a krci sa k zemi. Povodnemu majitelovi sme uz volali, ze nech si ho aspon vezme naspat (o vrateni penazi mozeme asi len snivat), ale oznamil nam, ze vraj uz prenho nema volny koterec.
Ma s tym niekto skusenost? Poradi mi niekto?:o
Bastian
29.10.07,07:39
Da sa reklamovat pes s PP, ak zmluva vlastne nebola, len ustna dohoda? Kupili sme vlciaka o ktorom majitel v inzerate pisal,ze je vhodny na strazenie a pritom vobec nestrazi (nehlasi cudzich ludi) a dokonca sa aj boji ludi, steka a krci sa k zemi. Povodnemu majitelovi sme uz volali, ze nech si ho aspon vezme naspat (o vrateni penazi mozeme asi len snivat), ale oznamil nam, ze vraj uz prenho nema volny koterec.
Ma s tym niekto skusenost? Poradi mi niekto?:o
Ako starý je ten psík?
joni102
29.10.07,09:21
Podla mna sa to reklamovat neda. Bojazlivost ste si mohli vsimnut pri odbere psa, ja viem je to blbe ale stale lespie ako ked si kamoska kupila psa s pp, ktory trpi hyperkativitou (veterinarka ho odporucila utratit).

Pokial ma pes 3 mesiace tak od neho nemozete ocakavat ze sa bude hadzat na cudzych ludi, asi preto ta otazka o veku psa.
účtovník 007
29.10.07,09:39
Kupili sme vlciaka o ktorom majitel v inzerate pisal,ze je vhodny na strazenie a pritom vobec nestrazi (nehlasi cudzich ludi) a dokonca sa aj boji ludi, steka a krci sa k zemi.

Vlčiak je plemeno určené na stráženie. Takže majiteľ písal v inzeráte pravdu. Chyba sa stala, keď ste si šteniatko boli vybrať. Bojazlivosť musela byť viditeľná už pri prvom pokuse o stretnutie. Je veľa možností, ako šteniatko otestovať a podľa toho, na aky účel ho chceš, podľa toho vyberať. Asi Ťa nepoteším, ale s reklamáciou neuspeješ, lebo psík je v poriadku, zdravý, ale vám povahovo nevyhovujúci. Majiteľ dával záruku na zdravotný stav, odčervenie, papiere o rodokmeni, ale určite nie na povahu psa.


PS: Inak ja mám doma takúto boxerku. Boja sa jej iba tí, čo ju nepoznajú. Inak stačí na ňu dupnúť a už je za kríkmi schovaná a hrozne sa bojí všetkých železných predmetov(hrable, motyka). Neviem, možno ju niekto ako šteňa zbil, ale bojazlivá bola od dňa, kedy sme si ju priviezli.
VladoaKatka
29.10.07,09:50
Netreba zabudnúť na to, že pes je priateľ človeka - keď budeš Ty priateľom jeho - potom on bude Tvojim Priateľom.My máme vlčiakov, teraz už tretieho v poradí(máme dvoch). Boli rozdielný ako šteňatá, ale teraz sú ostrý ako britva. Závisí od toho, ako sa k nemu chováš - on Ti tvoju lásku vrátí a bude dobrým strážcom. Nesmieš dovoliť, aby sa skamarátil s ľudmi, nesmie od nikoho nič zobrať a musíš ho vychovávať. K nám do dvora by cudzí nevstúpil,
ale v našom doprovode ano, vedia že je to naša návšteva.

Tiež ten druhý v poradí sa bál lopaty, asi s ňou dostával, ale teraz už po 8-ich rokoch strach nemá.
irma1
29.10.07,10:38
Stále si ešte nenapísal, aký starý je psík. Čo je dosť podstatná informácia.
Šteňatá nestrážia, strážia dospelé psy.
kalaklia
29.10.07,13:32
Dakujem,ze ste reagovali. Je to sucka a ma skoro 4 roky, nedalo sa predpokladat,ako sa bude spravat v novom prostredi. Pri odbere bolo len vidiet,ze nieje velmi ostra,co sme aj chceli, aby sa k nej mohli priblizit aj deti. Len nesteka na cudzich ludi(ani sa ich nesnazi volajako odohnat) a to vadi,ze vlastne nebrani ten dvor.
misomiso
29.10.07,13:33
Zive tvory sa tazko reklamuju (napr. kde reklamovat manzelku??):)
Jana Acsová
29.10.07,13:35
Zive tvory sa tazko reklamuju (napr. kde reklamovat manzelku??):)Predsa u manžela. Také ľahké :)
tetrisss
29.10.07,13:48
Zive tvory sa tazko reklamuju (napr. kde reklamovat manzelku??):)
Uz to bolo povedane, nikde, treba si dobre vybrat na zaciatku.:D:D
irma1
29.10.07,13:49
Dakujem,ze ste reagovali. Je to sucka a ma skoro 4 roky, nedalo sa predpokladat,ako sa bude spravat v novom prostredi. Pri odbere bolo len vidiet,ze nieje velmi ostra,co sme aj chceli, aby sa k nej mohli priblizit aj deti. Len nesteka na cudzich ludi(ani sa ich nesnazi volajako odohnat) a to vadi,ze vlastne nebrani ten dvor.


A kedy si ju kúpil? A aká stará bola vtedy? Ak ju máš ešte krátko, možno sa to zmení, keď si zvykne na Tvoju rodinu a na nové prostredie. A pozri do PP, aké povahy mali rodičia. To je ten údaj s číslami, písmenami a lomítkami. Posledné číslo by mala byť povaha (je to len jedno číslo).
ayya
29.10.07,13:51
Dakujem,ze ste reagovali. Je to sucka a ma skoro 4 roky, nedalo sa predpokladat,ako sa bude spravat v novom prostredi. Pri odbere bolo len vidiet,ze nieje velmi ostra,co sme aj chceli, aby sa k nej mohli priblizit aj deti. Len nesteka na cudzich ludi(ani sa ich nesnazi volajako odohnat) a to vadi,ze vlastne nebrani ten dvor.
nechcem byt nejaky "odbornik" na psikov, ale mate ju iba teraz, kratko? zalezi na mnohych veciach, ak je u vas "nova" asi si bude musiet na vas zvyknut a prijat vas ako svoju "smečku" .... (je to cesky, ale svorka mi pripomina nieco ine) ... vela som sa naucila, ked sme priniesli nasu domov, ale to bola este malicka, takze to bol "iny pripad" ... dobre ti pisu Vlado a Katka ...
a ak ta o tom viac zaujima, tu mas hodne materialu na studovanie, mam s tou strankou velmi dobre skusenosti: psi skola falco - poradna (http://www.psiskolafalco.cz/poradna.htm)
je tam aj archiv z predchadzajucich rocnikov a prispevky a odpovede su ulozene "po uctovnicky": teda najnovsi je uplne hore... keby si chcela zadat dotaz, tak si najprv skus prezriet archiv, taketo a podobne pripady tam uz boli riesene
drzim ti palce, aby ste to v pohode zvladli k spokojnosti nielen vasej ale aj vasho psika :)
Angie13
29.10.07,13:56
Psika treba dat vycvicit odbornikovi, hoci je mozno na to uz dost stary.