franziska
28.02.05,11:50
Chcela by som zacat v oblasti internetu, t.j. spravit si virtualnu predajnu, kto mi vie poradit, co potrebujem z hladiska legislativy /aky druh zivnosti, ci je viazana alebo volna atd./ Technicky by som to mohla zvladnut, ale ak niekto vie o nejakej dobrej aplikacii na spravovanie dat tak uvitam kazdy napad.
babenko1
28.02.05,11:35
Aké spravovanie dát myslíš?
Mala by si mať na tej stránke objednávkový formulár, ktorý sa ti bude ukladať niekde u teba na servery, na základe ktorého vystavíš faktúru a zašleš tovar. Každú objednávku s faktúrou založiť a zaúčtovať do účtovníctva, platby budeš mať cez net? či budeš posielať na dobierku?
Richard
28.02.05,12:26
živnosť záleží aj od toho, čo ideš predávať.... či voľná, alebo viazaná živnosť...
franziska
28.02.05,13:46
spociatku chcem mat na dobierku neskor asi aj platbu cez net.
franziska
28.02.05,13:48
chcela by som mat normalne nakup a predaj tovaru. Akoze pripada mi to tak, ze vlastne to co sa da klasicky kupit v obchode len to mat virtualne.
mochacek
28.02.05,14:04
Otázne je koho chceš osloviť s tovarom, ktorý budeš predávať prostredníctvom netu. Aká je cieľová skupina, ktorú chceš osloviť?
go2out
06.02.06,15:08
skus oscommerce .... bezí to pod php , mysql
výhodne je to z toho že tam máš košík, reg . formulár , a celý obchod spravuješ cez web rozhranie
linko
18.04.06,14:54
ahojte, nechcem zadávať novú temu, tak to píšem sem, ak si založím inter. obchod, tak musím vystavovať faktúry alebo by sa to dalo jednoduchšie cez paragóny, ktoré sa normálne vypisujú rukou?
možno sa vám zdá táto otázka hlúpa, ale počula som už všeličo
gabap
01.05.06,12:16
Chcela by som zacat v oblasti internetu, t.j. spravit si virtualnu predajnu, kto mi vie poradit, co potrebujem z hladiska legislativy /aky druh zivnosti, ci je viazana alebo volna atd./ Technicky by som to mohla zvladnut, ale ak niekto vie o nejakej dobrej aplikacii na spravovanie dat tak uvitam kazdy napad.
viem Ti ponúknuť aplikáciu internetového obchodu aj s nákupným košíkom
fizzy
01.05.06,12:40
Mam taku otazku. Ked posielate na dobierku, tak fakturujete aj postovne? Ako to potom zapisete v JU? Ja to postovne zahrniem uz do ceny tovarov. Viem ze to asi nieje najkrajsi sposob ale zatial su mojimi zakaznikmi nepodnikatelia a tym to nevadi. Ale chcem to zmenit preto sa pytam ako to uctovat.
Dakujem za radu.... ;)
aleano1
04.08.06,14:49
ked chces svoj internetovy obchod nemusis sa trapit vytvaranim si novej stranky a pod. Ak si firma, cize aj zivnostnik (nie iba fyzicka osoba bez ICA) tak sa zaregistruj sa na www.obchodnyserver.sk (http://www.obchodnyserver.sk) . KAzda firma si tam moze nahodit a editovat svoje vyrobky a sluzby. Mozes ich tam zadat kolko chces. To cele je bezplatne. Vyhodou je ze google nachadza tieto vyrobky vacsinou v prvej desiatke. Podmienkou musia byt korektne udaje,povinna cena a pod.
fizzy
29.08.06,17:43
Prosim Vas,
ako ste to vyriesili s obchodnymi podmienkami?
Prestudoval som si ich na viacerych shopoch a na par sa mi pozdavali. Moze ma niekto napadnut za okopirovanie obchodnych podmienok? Alebo ich mam stylizovat sam? Mate s tym skusenost?
Dakujem
fizzy
30.08.06,08:03
Hmm...nik neporadi?
Leila2006
31.08.06,06:22
Všetko, čo je na internete, podlieha autorskému právu, teda nič nemôžeš len tak beztrestne okopírovať. Ak niečo použiješ, musíš uviesť zdroj. Otázne je, ako to funguje prakticky. Však tie obchodné podmienky budeš aj tak musieť prispôsobiť tvojim podmienkam, takže si myslím, že bude lepšie, keď si vytvoríš vlastné, samozrejme, inšpirovať sa môžeš.
team bridge
31.08.06,09:48
Sme firma, ktora vyvija internetove stranky na online obchod. Keby si mala zaujem, napis mi na moj mail:kate@szm.sk
Zelam pekny den.
marsellko
04.09.06,07:53
Ahoj.V oblasti internetoveho obchodu sa nasa firma zaobera uz dlho.ak chces napis na moj mail marsellko@orangemail.sk (neuvadzam ani meno firmy ani svoju stranku az neporusim niake reklamne blbosti alebo co preistou)
a dame ti vsetky informacie zadarmo,co potrebujes a co nie a ak budes mat zaujem vyskladame ti internetovy obchod v kratkom case uplne podla tvojich predstav aj grafickeho designy.samozrejme je v cene aj vytvorenie domeny www.meno-firmy.sk aj s poterebnym web priestorom.
babenko1
04.09.06,08:19
Mam taku otazku. Ked posielate na dobierku, tak fakturujete aj postovne? Ako to potom zapisete v JU? Ja to postovne zahrniem uz do ceny tovarov. Viem ze to asi nieje najkrajsi sposob ale zatial su mojimi zakaznikmi nepodnikatelia a tym to nevadi. Ale chcem to zmenit preto sa pytam ako to uctovat.
Dakujem za radu.... ;)spravidla sa na faktúre uvádza aj poštovné :), a v JU to zaúčtuješ ako úhradu faktúry POZD s členením predaj tovaru.. myslím, že by bolo zbytočné rozčleňovať úhradu fa na predaj tovaru a predaj služieb....jedine, že by to bola nejaká významná suma...
menem
16.10.07,23:12
Asi to niekde bolo uz spomenute,len nemam jasno v tom ze ak budeme mat eshop zriadeny,a napr pri objednavke v ramci mesta bude dovoz zdarma do domu.To znamena ze zakaznik si tovar objedna cim vznikne aj faktura a na druhy den mu tovarr doveziem domov,znamena to ze faktura bude uhradena na druhy den a ja nebudem potrebovat reg.pokladnu?Mozno sa pytam blbost,ale tak nejako som to pochopil z nejakeho prispevku co som precital.Velka vdaka za radu.S pozdravom.
Arthas06
16.12.07,16:13
Zdravim nechcem zakladat novu temu chcem sa opytat ze ked chcem zalozit na internete taky maly obchod napr. ze nieco predavat ale nie nejaky velkyy iba nieco male ze ci potrebujem nejake prava alebo licenciu lebo nemam nic a ked by som si spravil stranku a zacal nieco predavat ze ci by som nemal s toho zle
prosim pomozze mi
Leggy
02.01.08,19:01
Chcela by som sa aj spytat na par veci s ktorymi si niesom ista.Pokial budem prevadzkovat internetovy obchod,je nutne aby som mala tovar aj na sklade alebo to podla objednavky mozem dodatocne objednavat?pride mi to ekonomickejsie.A este by ma zaujimalo ci mozem svoj internetovy obchod prevadzkovat aj v zahranici,platba by bola prevodom na ucet.
Bastian
02.01.08,19:45
Chcela by som sa aj spytat na par veci s ktorymi si niesom ista.Pokial budem prevadzkovat internetovy obchod,je nutne aby som mala tovar aj na sklade alebo to podla objednavky mozem dodatocne objednavat?pride mi to ekonomickejsie.A este by ma zaujimalo ci mozem svoj internetovy obchod prevadzkovat aj v zahranici,platba by bola prevodom na ucet.
Tovar na sklade určite nemusíš mať. Len aby potom zákazníci neboli sklamaní z dlhej dodacej lehoty.
Filip Glasa
03.01.08,08:56
niekoľko dobre manažovaných obchodov funguje tak, že na základe objednania v e-shope sa automaticky vystaví objednávka aj pre dodávateľa. Ten potom pošle tovar priamo konečnému zákazníkovi a ani nejde cez eshop. Samozrejme papierovo to cez eshop prešlo a zákazník ani nevie že to tak nebolo ak by hlboko neskúmal situáciu.
Leggy
06.01.08,08:50
niekoľko dobre manažovaných obchodov funguje tak, že na základe objednania v e-shope sa automaticky vystaví objednávka aj pre dodávateľa. Ten potom pošle tovar priamo konečnému zákazníkovi a ani nejde cez eshop. Samozrejme papierovo to cez eshop prešlo a zákazník ani nevie že to tak nebolo ak by hlboko neskúmal situáciu.
Je to tak vyhodnejsie?Ak by som to praktizovala takto,mozem si nahodit vyssi rabat?
Filip Glasa
06.01.08,12:38
To je len vec logistiky a dohody s dodávateľmi a kuriérom. Prečo vyšší rabat?
Leggy
06.01.08,16:39
To je len vec logistiky a dohody s dodávateľmi a kuriérom. Prečo vyšší rabat?
Kvoli doprave,nemuselo by to putovat najskor ku mne az potom k zakaznikovi ale rovno k zakaznikovi,podla mna je to ekonomickejsie.
Filip Glasa
07.01.08,12:30
niektoré veľkoobchody (hlavne IT a PC) to práve takto robia. Nemám s tým skúsenosť, ale popisoval mi to majiteľ obchodu.