Marika77
29.10.07,08:22
Keď sa tu súčasne rozbehlo viac tém ohľadom sedačiek - kožených, bolo by fajn keby ste sa priatelia podelili aj so skúsenosťami s čistením látkových sedačiek.
Zaujímalo by ma hlavne čistenie celej sedačky, ale ani rady pre nepredvídateľné údalosti - škvrny - nie sú na zahodenie.
SERVIS
30.10.07,10:50
Keď som si pred dvoma rokmi kupovala sedačku, vybrala som si žltookrový podklad a také modré obražtoky na ňom. Tiež mi mohol vtedy radšej niekto vynadať, čo to kupujem, akú farbu. Teraz po dvoch rokoch nie je fľakatá, ale jednoducho taká ušmudlaná, stmavnutá. Preto som si kúpila vysávač s tepovačom a tak raz za štvrť roka som tepovala. Výsledok bol viditeľný tak 1 týždeň. Používala som najčastejšie Vanisch, ale ten mi hrozne zapáchal. Po poslednom tepovaní zostala sedačka zapáchať, ale hnusne. To vraj smrdí ten molitan, keď sa viacej namočí. Po mesiaci zápach ustal, ale tepovať už nemienim. Tak pozor, aby si sedačku veľmi nenamočila.
ilona
30.10.07,11:30
Ja látkovú sedačku čistím 1 x za rok.Najdôležitejšie je super počasie aj nad 30 stupňov.Vyložím sedačku vonku na trávnik-hneď za rána.Namočím trochu vanishom hlavne kde sú škvrny a potom ju celú vyperem.Ostrou kefou riadne vydrhnem,spláchnem aj vodou a pri riadnej teplote do večera vyschne.Možno každá látka by sa takto nedala,ale treba vyskúšať na nejakom kúsku čo to urobí.Ja som to takto už prala niekoľko krát a sedačka je úplne v poriadku.Asi najdôležitejšie pri tomto je počasie,aby to poriadne vyschlo.
Igy
02.11.07,07:39
No vytrepat sedacku zo siesteho poschodia na travnik nie je ziadna sranda :-)
DanielaSL
02.11.07,08:02
Ja si zvyknem zavolať firmu, ktorá čistí koberce aj sedačky strojom, nie je to drahé a je to pekné, používajú prostriedok, ktorý je celkom voňavý, osvedčilo sa mi to vtedy , keď sa v byte kúri a je teplo.
ilona
02.11.07,11:21
Igy,tak pri prečítaní témy ma vôbec nenapadlo to poschodie.Ja som len rýchlo napísala ako to robím ja,znesieme to len po 4 schodoch.
najag
03.11.07,12:09
Dobra je aj kvalitna sucha pena na autosedacky. A vysavac k tomu. Cistenie bez problemov.
adi11
03.11.07,17:26
A čo tak na sedačku kúpiť tmavý poťah, aby škvrny nebolo tak vidieť.
Ja som si tiež kúpila béžovú bledú sedačku a nato plyšový tmavohnedý poťah a ten len každý den vyprášim a dá sa hocikedy vyprať.
lorelei
07.11.07,08:58
Ja mam kupenu sadu cistiacich handier od Raypath-u, bez akychkolvek chemii, iba s cistou vodou a vsetky flaky zmiznu. Uz to mam vyse roka, pouzivam to na kupelku, kuchynu, krb a dokonca aj auto - po vyprati v pracke su zase ako nove. Je to sice drahsia investicia, ale rozhodne posluzi a plni ucely pre domacnost. Ak ma niekto zaujem, mozem dat kontakt na pani, co som kupovala od nej. Inak ma to aj zaruku, vsetko ako ma byt.
durisovad
08.11.07,06:03
Proaim ta, co su to za zazracne handry? Skus napisat trochu viac.
lorelei
08.11.07,07:24
Proaim ta, co su to za zazracne handry? Skus napisat trochu viac.

Su z nejakych mikrovlakien, ktore absorbuju spinu. V celej sade je ich tusim 10 ks, na rozne pouzitia. Takze to rozpisem, tak ako ich ja pouzivam: na riad, moze sa aj v studenej vode umyvat, ale mne to moc nepasuje, tak umyvam s teplou, na preplachnutie handriciek ja iba obycajne jadrove mydlo, ziadna jar, alebo avivaz do pracky - poskodzuje to tie vlakna! To mi prizvukovali niekolkokrat. Dalsiu mam na kupelku, obkladacky, nabytok, je to akoby rukavica. A este jedna je na grily, krby, auto - neuveritelne som vycistila napriklad kolesa na autach-puklice cierne - handru som myslela, ze uz nepouzijem, ale ked je zaruka, tak som to skusila a handru som vyprala v pracke a je zase biela. To iste aj po vycisteni ciernoty z krbu. Dalsia je tiez taka ako rukavica, ale ruzova, a to je na antistatiku - na vsetko. Aj na oblecenie. To boli mensie kusy. Velke aj s ohybnou teleskop. ruckou mam na podlahy, na parkety je jedna - ta nemaca, iba na vlhko zotries a vycistis podlahu, a druha je na dlazby, lino atd. Tretia velka je zase na antistatiku - odpudzuje to prach po pretreti podlahy, alebo skrin hore.Potom su tam dve utierky jemnucke, z tych mam radost- na pohare a sklo vobec, nadherne vytrete. Handry aj pohlcuju pach, vazy ked vytieram, tak nepachnu. Jeden kus je na okna aj so stierkou, tam utieras na sucho zase len s utierkou. Aj na telo je jedna rukavica - peelingovy ucinok a tym aj prekrvenie pokozky, a jedna malicka na tvar - cisti pory napr. Este je tam aj mala handricka na okuliare, aby sa nemlzili. Dufam, ze to nezoberiete ako reklamu - teraz ma napadlo:confused:. Ja s tym nepracujem, len mozem konstatovat, ze je to super vec. Ale aj draha. Nikdy by som nepomyslela, ze si tak drahu vec a vobec handry kupim,ale toto teda nebanujem....Fakt odporucam.
durisovad
08.11.07,09:15
Dakujem ti za vycerpavajucu odpoved, len este prosim ta, napis, kde sa to da kupit a aka je cena.
Bastian
08.11.07,09:54
Su z nejakych mikrovlakien, ktore absorbuju spinu. V celej sade je ich tusim 10 ks, na rozne pouzitia. Takze to rozpisem, tak ako ich ja pouzivam: na riad, moze sa aj v studenej vode umyvat, ale mne to moc nepasuje, tak umyvam s teplou, na preplachnutie handriciek ja iba obycajne jadrove mydlo, ziadna jar, alebo avivaz do pracky - poskodzuje to tie vlakna! To mi prizvukovali niekolkokrat. Dalsiu mam na kupelku, obkladacky, nabytok, je to akoby rukavica. A este jedna je na grily, krby, auto - neuveritelne som vycistila napriklad kolesa na autach-puklice cierne - handru som myslela, ze uz nepouzijem, ale ked je zaruka, tak som to skusila a handru som vyprala v pracke a je zase biela. To iste aj po vycisteni ciernoty z krbu. Dalsia je tiez taka ako rukavica, ale ruzova, a to je na antistatiku - na vsetko. Aj na oblecenie. To boli mensie kusy. Velke aj s ohybnou teleskop. ruckou mam na podlahy, na parkety je jedna - ta nemaca, iba na vlhko zotries a vycistis podlahu, a druha je na dlazby, lino atd. Tretia velka je zase na antistatiku - odpudzuje to prach po pretreti podlahy, alebo skrin hore.Potom su tam dve utierky jemnucke, z tych mam radost- na pohare a sklo vobec, nadherne vytrete. Handry aj pohlcuju pach, vazy ked vytieram, tak nepachnu. Jeden kus je na okna aj so stierkou, tam utieras na sucho zase len s utierkou. Aj na telo je jedna rukavica - peelingovy ucinok a tym aj prekrvenie pokozky, a jedna malicka na tvar - cisti pory napr. Este je tam aj mala handricka na okuliare, aby sa nemlzili. Dufam, ze to nezoberiete ako reklamu - teraz ma napadlo:confused:. Ja s tym nepracujem, len mozem konstatovat, ze je to super vec. Ale aj draha. Nikdy by som nepomyslela, ze si tak drahu vec a vobec handry kupim,ale toto teda nebanujem....Fakt odporucam.

Nedá mi nereagovať, nakoľko sa v handričkách troška vyznám:).
Sila mikrofázových handričiek spočíva v tom, že má veľmi veľa vlákien a sú strašne tenké. Vďaka tomu vedia zachytiť veľké množstvo nečistôt (jedným zotretím). Aby sme mohli využívať ich výborné vlastnosti, musíme handričku používať suchú (max. jemne vlhkú). Keď je mokrá, tak stráca na absorbčnej schopnosti (stáva sa z nej "obyčajná handra). Odporúča sa prať mydlom alebo iným odmasťujúcim prípravkom. Ale nie práškom na pranie, lebo sú v nich väčšinou obsiahnuté zmäkčovače. Nepoužívať ani aviváž!

Keď niekto tvrdí, že kvalitné MICRO handričky musia drahé, tak klame.
Určite ak niekto musí zaplatiť za drahé reklamy atď. tak musí cenu tomu prispôsobiť, aby mal aj zisk. V TV sú rôzne predražené produkty a často nekvalitné.

Normálne sa dá kúpiť za 80 Sk (40x40cm). Dajú sa kúpiť aj u šikmoočkov za 20 Sk, ale tú by som použil max. na utieranie topánok (aj to iba zvonka).

A ešte jedna vec - na čistenie grilu a kolies na aute by som ju určite nepoužíval. To je úplne zbytočné. Keď tak iba na vyleštenie. Hrubú špinu z grilu treba buď: nechať máčať, odstrániť prípravkom ktorý je na to určený alebo klasickou handričkou (hubkou) + prípravok na tuky.
Používajú sa skôr na udržiavajúce čistenie a na leštenie - nie odstránenie veľkých nečistôt.
Bastian
08.11.07,10:01
Keď som si pred dvoma rokmi kupovala sedačku, vybrala som si žltookrový podklad a také modré obražtoky na ňom. Tiež mi mohol vtedy radšej niekto vynadať, čo to kupujem, akú farbu. Teraz po dvoch rokoch nie je fľakatá, ale jednoducho taká ušmudlaná, stmavnutá. Preto som si kúpila vysávač s tepovačom a tak raz za štvrť roka som tepovala. Výsledok bol viditeľný tak 1 týždeň. Používala som najčastejšie Vanisch, ale ten mi hrozne zapáchal. Po poslednom tepovaní zostala sedačka zapáchať, ale hnusne. To vraj smrdí ten molitan, keď sa viacej namočí. Po mesiaci zápach ustal, ale tepovať už nemienim. Tak pozor, aby si sedačku veľmi nenamočila.
Keď tepuješ stoličky, sedačku... tak sa môže látka iba jemne kropiť a musí sa hneď odsávať (nemôžeš nechať vlhko vsiaknuť).;)
Bastian
08.11.07,10:04
No vytrepat sedacku zo siesteho poschodia na travnik nie je ziadna sranda :-)
To veru nie!!! Potom to už ani nemusíš čistiť... stačí iba zájsť do obchodu po novú.:D
Bastian
08.11.07,10:08
Su z nejakych mikrovlakien, ktore absorbuju spinu. V celej sade je ich tusim 10 ks, na rozne pouzitia. Takze to rozpisem, tak ako ich ja pouzivam: na riad, moze sa aj v studenej vode umyvat, ale mne to moc nepasuje, tak umyvam s teplou, na preplachnutie handriciek ja iba obycajne jadrove mydlo, ziadna jar, alebo avivaz do pracky - poskodzuje to tie vlakna! To mi prizvukovali niekolkokrat. Dalsiu mam na kupelku, obkladacky, nabytok, je to akoby rukavica. A este jedna je na grily, krby, auto - neuveritelne som vycistila napriklad kolesa na autach-puklice cierne - handru som myslela, ze uz nepouzijem, ale ked je zaruka, tak som to skusila a handru som vyprala v pracke a je zase biela. To iste aj po vycisteni ciernoty z krbu. Dalsia je tiez taka ako rukavica, ale ruzova, a to je na antistatiku - na vsetko. Aj na oblecenie. To boli mensie kusy. Velke aj s ohybnou teleskop. ruckou mam na podlahy, na parkety je jedna - ta nemaca, iba na vlhko zotries a vycistis podlahu, a druha je na dlazby, lino atd. Tretia velka je zase na antistatiku - odpudzuje to prach po pretreti podlahy, alebo skrin hore.Potom su tam dve utierky jemnucke, z tych mam radost- na pohare a sklo vobec, nadherne vytrete. Handry aj pohlcuju pach, vazy ked vytieram, tak nepachnu. Jeden kus je na okna aj so stierkou, tam utieras na sucho zase len s utierkou. Aj na telo je jedna rukavica - peelingovy ucinok a tym aj prekrvenie pokozky, a jedna malicka na tvar - cisti pory napr. Este je tam aj mala handricka na okuliare, aby sa nemlzili. Dufam, ze to nezoberiete ako reklamu - teraz ma napadlo:confused:. Ja s tym nepracujem, len mozem konstatovat, ze je to super vec. Ale aj draha. Nikdy by som nepomyslela, ze si tak drahu vec a vobec handry kupim,ale toto teda nebanujem....Fakt odporucam.
Lorelei môžeš napísať aj cenu?
Vďaka
Infarkt
08.11.07,10:22
Dakujem ti za vycerpavajucu odpoved, len este prosim ta, napis, kde sa to da kupit a aka je cena.

Produkty RAYPATH sa predávajú len tzv. priamym predajom... :)

Aj LORELEI ti písala, že ti dá kontakt na tú pani, prípadne kontakt na zástupcu RAYPATH mám aj ja...takže v prípade záujmu mi ťukni ;)

Ináč fakt perfektná vec na kompletné čistenie a upratovanie domácnosti a perfektné pre alergikov, nakoľko sa nepoužíva chémia...vlastná skúsenosť :cool:
lorelei
08.11.07,10:28
Bastian aj s tebou suhlasim, aj nie. Nepisala som nic o mikrofazovych handrickach, ale mikrovlaknach. To je trosku rozdiel. Ja som na tychto este reklamu nevidela, ani ju nemaju, mne staci to, ze uz ked som zaplatila viac, tak mi to plni to, co potrebujem. Napriklad si mozem v klude umyt auto sama doma, bez toho, aby som narusila ziv. prostredie, a auto je nablyskane aj bez chemii. Ale je to vsetko vec nazoru kazdeho po svojom. Je to aj pre alergikov, a hlavne nemusim mazat stale ruky po cisteni. S garanciou ale znova opakujem, ze vycisti hadam skoro vsetko. Motor v aute mam ukazkovy a to ho vobec nemusim drhnut, a asi tak raz za rok, ak vobec, ked sa mi chce - co ale teda nie je podstatne, ale ma to taku silu cistenia, preto to pisem. Takze sa pouzivaju na velke a stare zajdene necistoty uplne v pohode. Keby som ich nepouzivala, tak si netrufnem nieco take ani povedat, ani napisat.
lorelei
08.11.07,10:34
Lorelei môžeš napísať aj cenu?
Vďaka

Bastian, ked chces, dam ti kontakt ,tam ti povedia o tom asi profesionalnejsie, ako ja, aby si lepsie pochopil o co ide a za aku cenu. Ja to nepredavam, ani nemam zaujem. Bavilo sa tu o cisteni, tak som to tu dala, pretoze ja cistim takto doma. Inak sa aj tepuju koberce s tym a teda aj sedacky, calunenie atd.
Bastian
08.11.07,10:46
Bastian aj s tebou suhlasim, aj nie. Nepisala som nic o mikrofazovych handrickach, ale mikrovlaknach. To je trosku rozdiel. Ja som na tychto este reklamu nevidela, ani ju nemaju, mne staci to, ze uz ked som zaplatila viac, tak mi to plni to, co potrebujem. Napriklad si mozem v klude umyt auto sama doma, bez toho, aby som narusila ziv. prostredie, a auto je nablyskane aj bez chemii. Ale je to vsetko vec nazoru kazdeho po svojom. Je to aj pre alergikov, a hlavne nemusim mazat stale ruky po cisteni. S garanciou ale znova opakujem, ze vycisti hadam skoro vsetko. Motor v aute mam ukazkovy a to ho vobec nemusim drhnut, a asi tak raz za rok, ak vobec, ked sa mi chce - co ale teda nie je podstatne, ale ma to taku silu cistenia, preto to pisem. Takze sa pouzivaju na velke a stare zajdene necistoty uplne v pohode. Keby som ich nepouzivala, tak si netrufnem nieco take ani povedat, ani napisat.

Lorelei to je jedno a to isté:).
Systém MLM je fajn, ale platí tak isto min. 40% na priamu zľavu pre člena + na prerozdelenie pre ostatných "vyššie". Čo ušetria na reklamách v TV to musia zaplatiť členom za ich pilnú prácu.

Ja si auto umývam klasicky - trocha obyčajnej jari do vody, poriadne umyjem a auto je čisté. Tou kvapkou jari neznečistím živ. prostredie. "Iba" tým, že tá špina z auta končí nakoniec na zemi. Ale to aj v Tvojom prípade (predpokladám).

Inak som alergik a žiadny problém. Skôr bude mať alergik pri čistení auta problémy nie z handry ale z tej špiny.

Pozrel by som si, ako s tým očistíš to čo píšeš - veľkú starú zájdenú špinu. Na to treba buď chémiu, alebo hrubú silu (ak myslíš naozajstnú zájdenú špinu).

Čistiť motor s nejakou fajnovou handrou je už trocha priveľa na mňa.

(ZABUDLA SI NAPÍSAŤ CENU - keď si ich kúpila, tak si ju hádam pamätáš)
kukučka
08.11.07,10:57
Tiež som chcela napísať, že stačí sedačku pravidelne pretierať vlhkou mikrohandrou, ale lorelei ma predbehla. O tých handričkách sme tu už viedli debatu a sú ozaj výborné, chémia sa dá výrazne obmedziť, ale aj tak ju celkom neprestanete používať. Sú kvalitné , aj lacné napodobeniny. A tie, o ktorých píše lorelei, sú najvyššej kvality a tomu zodpovedá aj cena. A tie v tv nenájdete.
lorelei
08.11.07,11:01
Pozri, ja neviem ako funguju, je mi to fuk, ci frcia na nejakej pyramidovej baze, alebo co. Ani sa mi nechce dohadovat, ci su , alebo nie a preco su take ako su, ja som neni od toho. Ty to nepoznas a ja to pouzivam. Ja pisem len o tom, co vidim a viem. Na tvojom mieste by som si tam zavolala a vypocula, a daj otazky ake chces vediet, aj ti na to neviem odpovedat. Mna to presvedcilo. A mozem o nich pisat len pozitivne. Asi tak.;)
Bastian
08.11.07,11:08
Pozri, ja neviem ako funguju, je mi to fuk, ci frcia na nejakej pyramidovej baze, alebo co. Ani sa mi nechce dohadovat, ci su , alebo nie a preco su take ako su, ja som neni od toho. Ty to nepoznas a ja to pouzivam. Ja pisem len o tom, co vidim a viem. Na tvojom mieste by som si tam zavolala a vypocula, a daj otazky ake chces vediet, aj ti na to neviem odpovedat. Mna to presvedcilo. A mozem o nich pisat len pozitivne. Asi tak.;)
O.K.
Keď si spokojná tak je dobre.:)
lorelei
08.11.07,11:14
O.K.
Keď si spokojná tak je dobre.:)

No ved o to ide. Ja maximalne.:) Keby si chcel vyskusat, prid ku mne, mozes mi s tym kludne behat po dome a cistit.....:D. Srandujem, dufam,ze sa neurazis, to by som nerada.
Bastian
08.11.07,11:23
Tiež som chcela napísať, že stačí sedačku pravidelne pretierať vlhkou mikrohandrou, ale lorelei ma predbehla. O tých handričkách sme tu už viedli debatu a sú ozaj výborné, chémia sa dá výrazne obmedziť, ale aj tak ju celkom neprestanete používať. Sú kvalitné , aj lacné napodobeniny. A tie, o ktorých píše lorelei, sú najvyššej kvality a tomu zodpovedá aj cena. A tie v tv nenájdete.
Ja som nepísal o napodobenine.
Mal som na mysli kvalitnú micro handričku (za 80 Sk).

Pravdaže keď chce niekto predať handričku za ja neviem 500 Sk, tak o tom musí napísať básne.

Ja by som určite nečistil ani krb, gril, kolesá na aute ani motor takou handričkou.
kukučka
08.11.07,11:44
Nedá mi nereagovať, nakoľko sa v handričkách troška vyznám:).
Sila mikrofázových handričiek spočíva v tom, že ich je veľmi veľa a sú strašne tenké. Vďaka tomu vedia zachytiť veľlé množstvo nečistôt (jedným zotretím). Aby sme mohli využívať ich výborné vlastnosti, musíme handričku používať suchú (max. jemne vlhkú). Keď je mokrá, tak stráca na absorbčnej schopnosti (stáva sa z nej "obyčajná handra). Odporúča sa prať mydlom alebo iným odmasťujúcim prípravkom. Ale nie práškom na pranie, lebo sú v nich väčšinou obsiahnuté zmäkčovače. Nepoužívať ani aviváž!

Keď niekto tvrdí, že kvalitné MICRO handričky musia drahé, tak klame.
Určite ak niekto musí zaplatiť za drahé reklamy atď. tak musí cenu tomu prispôsobiť, aby mal aj zisk. V TV sú rôzne predražené produkty a často nekvalitné.

Normálne sa dá kúpiť za 80 Sk (40x40cm). Dajú kúpiť aj u šikmoočkov za 20 Sk, ale tú by som použil max. na utieranie topánok (aj to iba zvonka).

A ešte jedna vec - na čistenie grilu a kolies na aute by som ju určite nepoužíval. To je úplne zbytočné. Keď tak iba na vyleštenie. Hrubú špinu z grilu treba buď: nechať máčať, odstrániť prípravkom ktorý je na to určený alebo klasickou handričkou (hubkou) + prípravok na tuky.
Používajú sa skôr na udržiavajúce čistenie a na leštenie - nie odstránenie veľkých nečistôt.

ale písal a ešte akým spôsobom . . .
Bastian
08.11.07,11:54
ale písal a ešte akým spôsobom . . .
Kukina Ty dobre vieš, že som písal o kvalitnej...
Tú od šikmoočkov som spomínal, ako jednu (nevhodnú-nedobrú) možnosť.
Alebo sa Ti nepáči niečo iné? Že by slovo šikmoočko? :D
durisovad
08.11.07,20:28
Prosim ta, kde by som kupila tu handricku za 80 Sk? Vygooglovala som si to, co chvali lorelei, ale je to drahe ako slak.

Ja som nepísal o napodobenine.
Mal som na mysli kvalitnú micro handričku (za 80 Sk).

Pravdaže keď chce niekto predať handričku za ja neviem 500 Sk, tak o tom musí napísať básne.

Ja by som určite nečistil ani krb, gril, kolesá na aute ani motor takou handričkou.
Marína
09.11.07,13:36
Myslím, že sa tu teraz hodia nádherné príspevky od ayya. Čítaj od prísp. 56
http://www.porada.sk/t29694-p2-setrenie.html
kukučka
09.11.07,22:17
Marína ďakujem, presne túto debatu som myslela.
olise
11.11.07,14:22
Nejdem tu polemizovať o handričkách/aj keď si myslím,že fungujú na báze multilevel marketingu-čo ozaj nemusím/
Ja som si kúpila tiež látkovú sedačku od uznávaného slov.výrobcu.Je tehlovej farby-jednofarebná, a tu je problém .Zatiaľ som nemala odvahu ju celú čistiť, lebo prednedávnom sa mi na ňu vyliala čistá voda , priložila som na ňu len suchú , čistú handričku ,odsala vodu a mierne pošúchala.A div sa svete, po vyschnutí ostal bledý fľak.Takže teraz neviem ako ju čistiť,lebo je trochu ušmudlaná a bojím sa ,že po čistení bude čistá, ale fľakatá.Poradíte?
durisovad
11.11.07,15:41
Ja by som sa pokusila reklamovat. Potahove latky by mali mat nejaku farebnu stalost.
A co sa tyka tych handriciek, asi si uderila klincek presne po hlavicke.
Bastian
12.11.07,07:16
Nejdem tu polemizovať o handričkách/aj keď si myslím,že fungujú na báze multilevel marketingu-čo ozaj nemusím/
Ja som si kúpila tiež látkovú sedačku od uznávaného slov.výrobcu.Je tehlovej farby-jednofarebná, a tu je problém .Zatiaľ som nemala odvahu ju celú čistiť, lebo prednedávnom sa mi na ňu vyliala čistá voda , priložila som na ňu len suchú , čistú handričku ,odsala vodu a mierne pošúchala.A div sa svete, po vyschnutí ostal bledý fľak.Takže teraz neviem ako ju čistiť,lebo je trochu ušmudlaná a bojím sa ,že po čistení bude čistá, ale fľakatá.Poradíte?
Ak máš tú sedačku už nejaký rôčik, tak sa Ti na nej asi usadila vrstvička špiny. Ty si nechtiac (tým miernym pošúchaním mokrou handričkou) zo sedačky pravdepodobne odstránila špinu zo sedačky. Teraz by si si mala vytepovať celú sedačku (alebo si zavolaj na to odborníka), aby si to mala celé rovnakej "bledej - čistej" farby.:)
Ak ale látka zmenila farbu, tak by si mala sedačku reklamovať. Lebo je to tak, ako povedala Durisovad: "Poťahové látky by mali mať nejakú farebnú stálosť."
DanielaSL
12.11.07,07:30
Ja som tu už písala, najjednoduchšie riešenie je zavolať si tepovaciu službu, majú stroj, majú prípravky, nie je to ..aspoň u nás...drahé a je to bez problémov. Sú to odborníci, vedia ako treba ktorú vyčistiť.
maša
20.07.08,10:49
Rada by som sa vrátila ešte k tejto téme. Neviete mi niekto povedať, keď sa tie Raypath handričky perú v práčke, v akom prostriedku sa majú prať?
Maša
trucka
05.08.08,10:37
Ja sa práve rozhodujem akú sedačku mám kúpiť, najlepšie sa mi zdajú tie, kde poťah zvlečieš a operieš v práčke (z Ikea), ale sú dosť drahé. Keďže mám malé nedisciplinované deti, asi ju bude treba čistiť často. Mám vyhliadnutú jednu, ktorá má poťah z takej hrubšej bavlny, ale nedá sa dať dole. Nemáte niekto skúsenosť ako sa to čistí ?
maša
12.09.08,06:11
Ja som mame vybrala sedačku z teflónovej látky takú úplne svetlú maslovú aby im opticky zväčšila priestor, a moc som predavačke neverila že sa dá len vlhkou handričkou poutierať. Keďže mama je už strá a roztrasená, dlho netrvalo a zababrala ju riadne od čokolády a fakt to išlo veľmi pekne dole. Keď si ja budem kupovať novú sedačku, určite z teflónovej látky.
Viem pomôcť
23.06.19,11:12
XX a čistá voda na akékoľvek povrchy v domácnosti,aj auta. Zdravé, jednoduché, rýchle čistenie a udržiavanie domácnosti bez kvapky chémie!!!! lepšie a kvalitnejšie nenájdete!!!Ešte aj peniaze Vám ušetrí, čas a námahu, množstvo vody.....keď máte alergika, astmatika, kožné problémy-prestante používať chémiu alebo tzv.bio čistiace prostriedky-vyžiadajte si vyskúšanie vo Vašej domácnosti zdarma,samy sa presvedčite o kvalite a účinku....ešte dostenete aj praktický darček -volajte xxyy krásny dník.