Jendo
29.10.07,09:57
Firma z USA si u nás objednala výrobok a miesto dodania dovaru uviedla podnikateľa v Belgicku ( na našu žiadosť dodala k jeho adrese aj jeho IČ DPH). Faktúru som vystavil na firmu v USA bez DPH - oslobodené na základe par. 43 a k adrese dodania v Belgicku som uviedol IČ DPH podnikateľa z Belgicka. V súhrnom výkaze uvediem pod IČ DPH podnikateľa z Belgicka sumu predaného tovaru. JE TO TAK SPRÁVNE ?! - ĎAKUJEM ZA POMOC. :o
alia
29.10.07,16:22
Podľa môjho názoru, nemôžeš oslobodiť dodanie tovaru podľa § 43 , pretože nadobúdateľom nie je osoba identifikovaná v inom členskom štáte ( predpokladám , že firma z USA nie je registrovaná v EU) .
Nie je to možné oslobodiť ani podľa § 47 lebo tovar neopusti EU.
V tvojom prípade sa mala firma z USA registrovať v Belgicku a vtedy si to mohol oslobodiť od dane . V opačnom prípade to musíš dodaniť 19% DPH .
Jendo
30.10.07,13:11
ďakujem za radu. Myslím, že je to tak (t.j. fakturácia s DPH):cool:, ale napísal som aj na daňové riaditeľstvo nejaký dopyt takže ak bude odpoveď určite sa o ňu podelím. Čo sa týka súhrnného výkazu na konci štvrťroka to zatiaľ do výkazu dám - dúfam že odpoveď príde skôr a potvrdí mi to.