bambino87
29.10.07,10:31
Dobry den, chcem sa spytat ako postupovat:
podnikatel, ktory skoncil podnikat v roku 2003 nema do dnesneho dna zaplatene niektore FA od jeho odberatelov. firmy, ktore mu dlzia peniaze za tovar vyhlasili bankrot, vo vsetkych firmach prebol konkurz, ale stale mu faktury neboli uhradene. co ma v takomto pripade robit? Dakujem za ponoc
AHA
29.10.07,09:34
Keď končil podnikanie v roku
2003 tak už v tomto daňovom priznaní mal zdaniť aj neuhradené faktúry ak k nim nemal doklad, že sú nedobytné.
bambino87
29.10.07,10:01
dph odviedol aj za nezaplatene FA. neda sa nejako aspon ta dph-čka od statu vratit? volakde som to pocula ze je taka moznost, pokial ti odberatielia nezaplatia FA tak ti stat vrati aspon dph ktoru si za ne odviedol
veronikasad
29.10.07,10:03
dph odviedol aj za nezaplatene FA. neda sa nejako aspon ta dph-čka od statu vratit? volakde som to pocula ze je taka moznost, pokial ti odberatielia nezaplatia FA tak ti stat vrati aspon dph ktoru si za ne odviedol
nie, taka možnosť nie je. A ako píše AHA vyššie, pri skončení podnikania mal upraviť základ dane a odviesť aj daň z príjmov

-------
Veronika
Rozalka
29.10.07,10:03
dph odviedol aj za nezaplatene FA. neda sa nejako aspon ta dph-čka od statu vratit? volakde som to pocula ze je taka moznost, pokial ti odberatielia nezaplatia FA tak ti stat vrati aspon dph ktoru si za ne odviedol
No to by som aj ja rada vedela, kto ti vráti DPH.
Tu je reč o dani z príjmov, ktorá mala byť odvedená pri ukončení činnosti.
Bola?
bambino87
29.10.07,10:16
toto neviem povedat, uctovnictvo som mu nerobila
Zita5
29.10.07,10:48
bambino87
01.11.07,10:17
a neviete nahodou ako to je z pravnickeho hladiska? ci sa daju taketo FA este vymôcť sudnou cestou?