IVEB
29.10.07,11:36
Dobrý deň , poraďáci , potrebovala by som pomôcť s týmito problémami:


Zamestnankyňa bola do 15.5.2007 na MD. Od 16.5.2007 do 18.6.2007 čerpala Dovolenku. OD 19.6.2007 do 14.10.2007 čerpala RD. Do práce nastúpila 15.10.2007 na polovičný úväzok / 4hodiny denne/ a ten bude trvať do 31.10.2007. Od 01.11.2007 to už bude plný úväzok. Ako sa mi táto skutočnosť teda tie dva týždne premietnu pri náhrade mzdy za dovolenku ? Myslím tým to , že keď bude zamestnankyňa čerpať dovolenku niekedy v decembri , tak jej preplácam dovolenku za plný úväzok / 8 hodín / alebo je potrebné urobiť nejaký prepočet ohľadne toho skráteného úväzku ? Nárok na dovolenku má 20 dní .
Máme zamestnanca , ktorý čerpal po vyčerpaní celej dovolenky v mesiacoch júl, august neplatené voľno. Nárok na dovolenku mu bol vypočítaný za predpokladu , že odpracuje celý rok 20 dní. V septembri podal dvojmesačnú výpoveď , t.zn. , že vyčerpal o 1,5 dňa dovolenky viac ako mal. V zmysle §117 ZP mu tú neoprávnene vyplatenú dovolenku stiahnem zo mzdy . Priemer z akého obdobia použijem ? A zároveň vzniká problém , nakoľko mu chýba práve ten 1,5 dňa k odpracovaným dňom , teda by mal mať absenciu alebo neplatené voľno, lenže ako to spraviť v súvislosti so SP ? Ďakujem Vám vopred za pomoc.
azuz
29.10.07,11:02
Dobrý deň , poraďáci , potrebovala by som pomôcť s týmito problémami:


Zamestnankyňa bola do 15.5.2007 na MD. Od 16.5.2007 do 18.6.2007 čerpala Dovolenku. OD 19.6.2007 do 14.10.2007 čerpala RD. Do práce nastúpila 15.10.2007 na polovičný úväzok / 4hodiny denne/ a ten bude trvať do 31.10.2007. Od 01.11.2007 to už bude plný úväzok. Ako sa mi táto skutočnosť teda tie dva týždne premietnu pri náhrade mzdy za dovolenku ? Myslím tým to , že keď bude zamestnankyňa čerpať dovolenku niekedy v decembri , tak jej preplácam dovolenku za plný úväzok / 8 hodín / alebo je potrebné urobiť nejaký prepočet ohľadne toho skráteného úväzku ? Nárok na dovolenku má 20 dní . Keď bude čerpať zamestnankyňa dovolenku v decembri, bude čerpať 8 hodín za jeden deň. Žiaden prepočet dovolenky sa pri zmene úväzku nevykonáva.
Máme zamestnanca , ktorý čerpal po vyčerpaní celej dovolenky v mesiacoch júl, august neplatené voľno. Nárok na dovolenku mu bol vypočítaný za predpokladu , že odpracuje celý rok 20 dní. V septembri podal dvojmesačnú výpoveď , t.zn. , že vyčerpal o 1,5 dňa dovolenky viac ako mal. V zmysle §117 ZP mu tú neoprávnene vyplatenú dovolenku stiahnem zo mzdy . Priemer z akého obdobia použijem ? Sumu za dovolenku zrazíš zo mzdy vo výške v akej ju mal vyplatenú pri jej čerpaní.
A zároveň vzniká problém , nakoľko mu chýba práve ten 1,5 dňa k odpracovaným dňom , teda by mal mať absenciu alebo neplatené voľno, lenže ako to spraviť v súvislosti so SP ? Ďakujem Vám vopred za pomoc. V súvislosti s SP by som nič nemenila, nakoľko v rozhodujúcom období tú dovolenku skutočne čerpal. Odpovede sú zelenou farbou.
IVEB
30.10.07,16:25
A ešte môžno blbá otázka , ale tú zrážku zo mzdy / za dovolenku , ktorú prečerpal/ vykonám z čistej mzdy ?